Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mire a gyermekem kamasz lesz,...

Mire a gyermekem kamasz lesz, addigra el fogom felejteni, hogy milyen kamasznak lenni?

Figyelt kérdés

Sokszor látom, hogy míg az anyukák egy kisgyerekhez hatalmas türelemmel és megértéssel tudnak viszonyulni, addig egy kamasszal (itt gyk-n főleg) úgy tudnak beszélni, hogy az szörnyű. Pl. ha egy kisgyerek kiborul, mert eltört a kedvenc játéka, azt mindenki megérti, tudják, hogy annak a gyereknek a pici világában igenis ez a legnagyobb probléma, ami a Földön létezhet, és ennek tudatában viszonyulnak hozzá. Míg ha egy kamasz pl. nem örül azonnal, ha megtudja, hogy kistestvére lesz, akkor ő a világ sz@.rja, és olyan szinten lehordják mindennek (sokszor édesanyák!), hogy köpni-nyelni nem tudok, épphogy nem lábad könnybe a szemem ennyi rosszindulat láttán. Ott meg sem fordul a fejekben, hogy a kamasznak is megvan a "pici" (egyre nagyobb) világa, ahová a testvért be kell illeszteni, miközben amúgyis küzd az életkori sajátosságokból adódó problémáival, amik (mint a piciknél) a lehető legnagyobb gondok a világbon...

Ha egy tini szexualitással kapcsolatos kérdést ír ki, le van oltva, hogy ő mit képzel magáról, csak egy gyerek, de ha konfliktusa van a húgával, akkor legyen ő az okos, viselkedjen felnőtt módjára. És a szokásos: ha 18 évesen konfliktusa van a szülőkkel, akkor költözzön el most rögtön, tartsa el magát, és kész. Hogy képzeli, hogy nem érti meg rögtön és azonnal egy nála 20 évvel tapasztaltabb ember nézőpontját, hihetetlen... Satöbbi, satöbbi, ezer szitut fel lehetne még sorolni, de nem ez a kérdésem célja. Szóval a lényeg:

Én még csak várom a babát, de ilyen szituációkat látva rettegek attól, hogy 16 év múlva természetesen, és törvényszerűen el fogom felejteni, hogy milyen érzés kamasznak lenni, a kor összes nyűgjével-bajával, és nem fogok tudni olyan megértéssel, odafordulással viszonyulni Hozzá, mint ahogyan most tudnék. Mit gondoltok, ez törvényszerű és elkerülhetetlen? Vagy van rá esély, hogy meg tudok őrizni valamennyit a mostani "tudásomból" 16 év múlvára...? Van itt olyan szülő, akinek sikerült...?

Előre is köszönöm a válaszokat.

27/N



2016. ápr. 2. 22:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
21%
nem fogod elfelejteni, de termeszetes lesz majd, hogy ovni akarod a baklovesektol , amiket magad mar elkovettel..ez normalis.
2016. ápr. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
16%

Azt hiszem, te fogsz emlékezni 13 év meg, 16 év múlva is arra, hogy milyen volt kamasznak lenni!Illetve, minél nagyobb a korkülönbség szerintem annál nehezebben értik meg egymást a gyerekek a szülőkkel, köztetek kisebb a korkülönbség. (Szerintem!)

Csak figyelj oda arra, hogy mindig képben legyél az aktualitásokkal, és avasd be őt is a mindennapjaidba és a gondjaidba, hogy egy kicsit a barátod legyen. Bár, szerintem jobb ha első sorban az anyja vagy..

2016. ápr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
Remelem, h nem torvenyszeru. En megoriztem sokat es bar a fiam meg csak 3 eves lesz, szerintem nagy resze ki is tart kamasz koraig. Pedig nem vagyok olyan fiatal :-)
2016. ápr. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
7%
Őszintén remélem - a gyereked érdekében -, hogy addigra talán ki is nősz szellemileg a kamaszkorból.
2016. ápr. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

Miért lenne szellemileg kamasz a kérdező? Mert érzékeny, miközben babát vár? Mert olyan ember, aki nem bírja elviselni a bunkóságot?

Inkább neked kéne levetkőznöd ezt a stílust, mert undorító vagy!


Szerintem a te kamaszkorodra emlékezni fogsz, de amit ők most átélnek, illetve amit a te gyereked fog 14-16 évesen átélni, az egész más. Nekik már más problémáik vannak, egész más világ. Nekem középiskolában lett meg az első mobilom. Ez kb 15 éve volt. Internetünk még nem is volt otthon. Nekünk még tényleg büntetés volt a szobafogság, ma már ezzel nem büntetsz, mert így is alig vannak normális emberi kapcsolatok, bevonul a szobájába és facebookozik, nem toltál ki vele. Minket anno nem engedtek le a parkba játszani, ma kb ez azzal ér fel, ha elveszed az okostelefonját. Ki tudja, mi lesz újabb 15 év múlva. Ezeket az érzéseket nem fogod tudni úgy kezelni, azt érezni, amit ő, mert ezt nem tapasztaltad meg.

Egyébként pedig bármi lesz is az ok, ő át fogja élni azt a világfájdalmat, amit majd minden tini, neki lesz a legrosszabb a világon, miközben te csak jót akarsz neki, és óvod a nagyvilágtól. Nem hiszem, hogy ezt ki lehet kerülni, mind átestünk ezen.

2016. ápr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%

Dehogy fogosd elfelejteni hogy milyen volt kamasznak lenni! Én 45 éves vagyok, de még mindíg emlékszem a kamaszkoromri érzéseimre, problémáimra. (Az más kérdés, hogy az akkori problémáimon most mosolygok, és persze másképpen oldanám meg őket a mai eszemmel.)

Itt a gyk-n elég sok egyszeű ember válaszolgat, sokan itt adják ki a frusztrációjukat. Sajnos mi magyarok elég szélsőségesek vagyunk. Mindíg (legyen bármiről szó) a ló egyik oldalán ülünk. Amikor valakinek kicsi gyereke van, akkor valami h@lye szerepet felvesz és döngeti a mellét, hogy mindent a gyerekért, és bármit meg kell tenni, hogy a gyerket eltartsa, mindent megadjon neki, első a család stb. Ha olvasgatod itt a többi kérdésre adott válaszokat akkor érted miről írok. Enek a nagy "áldozat vállalásnak" a másik végén az van, hogy ha a gyerek már kamasz akkor takarodjon dolgozni, ne élősködjön a szülei nyakán, vállaljon diáknukát. Ezeregy kérdésre adott válaszban oltják le a fiatalokat, hogy a szülőnek 18 éves korig van kötelessége ne élősködjön a szülők nyakán. Őszintén nem értik, hogy egy szülőnek addig van kötelessége amíg szárnyra nem bocsájtja a gyerekét, ami nem esik egybe a 18 éves korral közel sem. Talán azért van ez, mert úgy élik meg hogy ők áldozatot vállalnak és tényleg annak élik meg a gyereknevelést, ezért mintha valami bosszút álnának a sok lemondásárt, és arra törekednek hogy megmutassák hogy milyen kemény azélet. Ezzel a mentalitással meg újratermelik a sok megkeseredett "áldozatot" vállaló újabb szülő korban lévő generációt, aki tulajdonképpen nem boldog attól hogy gyereke van, henem kötelességek és kényszerhelyzetek hadát éli meg gyereknevelés közben. Na ezért nem értik meg a tiniket, mert addigra mér elegük van a gyerekükből..és nem hajladóltöbb "áldozatra". Tenem leszel ilyen, hidd el!

2016. ápr. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon kevés olyan választ olvastam itt tinikérdésekben, amitől te ki vagy borulva, kérdező. Jó eséllyel azok egy részét is kamaszok írták trollkodásból...Annál több olyat láttam, amitől fogom a fejemet, hogy magukat szülőnek tartó emberek ennyire nem tudják, mi a valódi feladatuk, hogyan kell(ene) életképes, önálló, felelősségteljes, szilárd értékrenddel bíró felnőttet nevelni a gyerekükből. Aki felnőttként, objektív gondolkodásra képesen emlékszik a kamaszkorára, annak ez könnyebb, akiben még mindig a sértett tiniérzelmek, frusztrációk dúlnak, az vagy túlkompenzál, vagy levezeti a saját gyerekén, meg az itt kérdezgető tiniken.

Úgyhogy kívánom neked, hogy érett felnőttként emlékezz majd, és légy képes okosan szeretni a gyerekedet - ezzel teheted boldog felnőtté.

2016. ápr. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%
39 éves vagyok, eddig kicsit sem felejtettem el, milyen kamasznak lenni... Viszont már tituláltak éretlennek szülők, akikkel szemben a tini gyermeküknek adtam igazat. A gyk-n is igen nagy empátiával viseltetek a kamaszok iránt, igaz, ez nem korlátozódik rájuk... De én sem értem, miért olyan kemények sokan velük, én értem, hogy nehéz lehet számukra, keresik a helyüket, de még kiszolgáltatott helyzetben vannak... Mégis, sokan elvárják, hogy olyan érettséget mutassanak fel, amit a felnőttek zöme sem. Mikor hibázzon az ember s legyen kicsit idióta, ha kamaszként sem? :D Persze nyilván törekedni kell rá, hogy nagy bajba ne kerüljön, de nem szabad megrökönyödni, ha nem tökéletesen viselkedik, amit persze más se tesz...
2016. ápr. 3. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%

Ezen már én is sokat gondolkodtam. Elképesztő hogy tudnak bánni a kamaszokkal. Olvastam olyan kérdést is amiben lehajították a lépcsőn a gyereket - erre a válasz: hát ez csúnya dolog volt, de hát szegény anyukád sokat dolgozik miattad így húzd meg magad és ne idegesítsd. Mi van??


Az egyetlen teória amivel elő tudtam állni, hogy ez mint a mostanában kialakult babócácska kultusz eredménye. Az egész szeretetüket, energiájukat rázúdítják a kisbabákra, irreális mértékben feláldozva magukat a szülők, mert most ez a divat és mire a kamaszkorba érnek, már semmi energiájuk az egészre, kiégnek. Na meg persze a kisbaba az cuki, az feltétel nélkül szeret, az rád van szorulva. Azt meg már nem viselik el, amikor önálló véleménye is van a büdös kölyöknek. Plusz talán nem is arról van szó, hogy nem emlékeznek a kamaszkorukra, hanem arra, hogy kényelmetlen lenne számukra alkalmazkodni a gyerekhez így inkább bemesélik maguknak, hogy "mostmár ők is értik a szüleiket" (akiknek a viselkedését ugyanúgy utálták kamaszkorukban) és "milyen igazuk volt" mert kényelmesebb a "csak mert azt mondtam, és különben is amíg itt laksz...", mint megértőnek lenni kompromisszumot kötni vagy dolgozni a kapcsolatokon.

2016. ápr. 3. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy meg ez nem csak a kamaszokra vonatkozik. Én már 24 vagyok, de nem lehetek beteg, szomorú vagy fáradt mert azonnal megkapom, hogy ugyan már hallgassak majd ha 40 évig kidolgoztam a belem mint ők, akkor lehet bajom...
2016. ápr. 3. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!