Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Túl sokat kérek? Ez már a...

Túl sokat kérek? Ez már a "szemét anyád" van kategória?

Figyelt kérdés
Lányom 12 éves lesz 2 hónap múlva. Ugye elkezdődött a nyári szünet. Oké,hogy pihenés,meg minden. Lánykám szeret csavarogni,barátokkal lenni. Ezzel nincs is semmi gond. Annyit kérek tőle,hogy alap házimunkálat segítsen megcsinálni délelőtt,aztán mehet délután. De ez is nyögve nyelősen megy. Nem kérek nagy dolgokat. Porszívózzon fel,ha úgy van mosogasson el,vagy teregessen ki egy adag ruhát. Van hogy egész nap képes lenne a tv előtt feküdni. Ha nem segít nem mehet. Ez a szabály. Ez már sok?? Kamaszok válaszát is várom....
2016. jún. 30. 08:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
12 évesen szeret csavarogni???
2016. jún. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%
Ez még bőven kevés szabály lenne, de ne tartsd nagyon rövid pórázon mert mikor kijut belőle még rosszabb lesz.
2016. jún. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Dehogy sok :) Ez a szabály teljesen rendben van!
2016. jún. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Első igen...csavarogni. Úgy értem,felmennek a játszótérre,vagy kimennek az utcára focizni. Vagy felmennek fagyizni. Miért ez véleményed szerint nem jó?
2016. jún. 30. 08:14
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Első, a "csavargást" nyilván nem úgy értette a Kérdező, hogy az éjszakába megy mulatozni! Miért ne mászkálhatna egy 12 éves a barátaival?

Mi már 9 évesen egész nyáron bicikliztünk, görkoriztunk, táborban voltunk, sétáltunk, fagyiztunk, kirándultunk... Kb. alig voltam napközben otthon, persze este 6-7-re mindig hazaértem.


Semmi baj azzal, hogy segítenie kell otthon, de őszintén megmondom, én nem biztos, hogy napi rendszerességgel várnék el tőle ilyesmit. Mármint, úgy értem, ha programja van, és délelőtt indulnának pl. moziba, vagy strandra, akkor hagynám, hadd menjen.


Ellenben, mikor otthon ül a TV előtt, akkor természetesen még akár többet is segítsen be. Egyébként is: lehet olvasni, barkácsolni, rejtvényt fejteni... TV-t is lehet nézni, de nem egész nap.


Szóval összefoglalva: nem ragaszkodnék minden nap egyforma menetrendhez, hanem megbeszélném vele, hogy oké, most mentek, persze, menjetek, érezzétek jól magatokat, de ha amúgy csak a TV előtt üldögélnél, akkor tessék felporszívózni, kiteregetni, mosogatni, stb.


Velünk legalábbis így csinálták, és ezt jónak tartottam.

2016. jún. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
Nem szemétség, de örülök, hogy engem ilyen korom hagytak békiben, semmiféle házimunkát nem vártak el tőlem, de mégis elmosogattam, mire anyukám hazajött a munkából, meg néha főztem is neki ebédet, mert jól esett, hogy örült neki. Ha kényszer lett volna nem csináltam volna szívesen. Eléggé elkényeztettek, és hálás vagyok érte, boldog gyerekkorom volt, és nem lettem gazember :-)
2016. jún. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem reális elvárásaid vannak. 1 nap 1x elmosogatni, vagy porszívózni, teregetni max 1 órát, vagy még annyit sem vesz igénybe. Mikor ennyi idős voltam, én szó nélkül segítettem mindenben. Anyunak csak este kellett megfőznie.. Déltől szabad voltam, egész délután azt csináltam, amit akartam, és vita sem volt abból, hogy csak TV-zek egész nap.
2016. jún. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Tőlem is elvárták ugyanezeket és akkor nem tetszett de utólag elég gáz, hogy anya munka után csinálta volna mindezt míg én a gép előtt csinálom a semmit.

Szerintem reálisak az elvárásaid.

2016. jún. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem jól csinálod alapvetően.

Nálunk is körülbelül ez volt otthon ennyi idősen. (Ami már jó régen volt :) ) Amit én utáltam: ha mindent "azonnal" kellett. Valamit csináltam, rajzoltam, játszottam, olvastam, erre anyukám szólt, én meg ugorjak, mert nem jó 2 perc múlva.

Esetleg annyival könnyíthetnéd a helyzetét, hogy reggel megbeszélitek, mik az aznapi feladatai. És akkor nem kell félbehagynia a saját kis dolgait délelőtt.

2016. jún. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
89%
én sok mindent megtennék egy ilyen anyáért, aki csak ennyit vár:) 13L
2016. jún. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!