Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan mondjam el otthon,...

Hogyan mondjam el otthon, hogy pszichológushoz szeretnék menni?

Figyelt kérdés
Van egy-két problémám és úgy érzem, hogy szükségem lenne egy pszichológusra, mert én ezt egyedül nem tudom megoldani illetve a környezetemben sincsen olyan személy, akitől tudnék segítséget kérni ez ügyben. A szüleim támogatnak, eltartanak, mindig normálisan neveltek és mindent megadtak nekem, viszont nem olyan a kapcsolatunk, hogy ilyen dolgokról beszéljek velük. Ezért sem tudom, hogy hogyan mondjam ezt el nekik. Biztos vagyok benne, hogy támogatnának, legalábbis financiálisan mindenképp, de félek a reakciójuktól. Ők valahogy nem veszik komolyan az ilyen dolgokat, nem is szoktunk komolyabb, mélyebb dolgokról beszélgetni egymással és nem is nagyon tudják kezelni ezeket a helyzeteket. Például ha rosszabb kedvem van, sírok akkor inkább elvonulok valahova egyedül mert, ha látják akkor csak idegesek lesznek és arrébb mennek, de attól még hallom ahogyan mormognak magukban...Ez már egy hosszabb ideje fennálló probléma nálam, eleinte még meg-megkérdezték, hogy mi a baj, de képtelen vagyok velük erről beszélni és ha mondtam is valamit, nem igazán tudtak mit kezdeni vele. Én elhiszem, hogy ez nekik is rossz és nehéz és biztosan elegük van belőle, de nekem pedig segítségre lenne szükségem és egyszerűen semmi ilyesmit nem tudok velük őszintén megbeszélni. A városban viszont nincsen pszichológus, az iskolámban sem ezért egy másik városba kellene mennem, így mindenképpen beszélnem kellene a szüleimmel egyrészt az utazás miatt, másrészt pedig a pénzügyi részéről, hiszen én ezt magam nem tudnám finanszírozni. Hogyan tudnám ezt megbeszélni velem? Esetleg, ha valaki volt hasonló helyzetben tudna nekem tanácsot adni?
2016. júl. 3. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen problémák pontosan?

A sulidban is vagy legalább a tankerületedben kellene, hogy legyen a Nevelési Tanácsadóban pszichológus, ő általában ingyenesen segít neked.

2016. júl. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia anya, tudod mostanság sok gondom van és arra gondoltam ezt megbeszélném egy szakemberrel, mert mással nem tudom. (annyira nem nehéz..)
2016. júl. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Miben tudok segíteni? :) Írj nyugodtan privátot!
2016. júl. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Az iskolámban biztosan nincsen pszichológus, de a városban sem tudok róla. Akikről tudom, hogy járnak valakihez, ők mind egy másik városba. Elhiszem, hogy ez hülyén hangzik mert ez csak egy mondat, amit egyszer ki kell mondani, de nekem ez nem megy. Semmi személyesebb dologról nem szoktunk beszélgetni egymással, inkább csak ilyen általános, semleges témákról pl. időjárás. Nem is szeretném ezt velük megvitatni, hogy konkrétan mi a baj és igazából ezt ide sem szívesen írnám le.

2016. júl. 15. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!