Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan vegyem rá a párom 13...

Hogyan vegyem rá a párom 13 éves fiát, hogy amikor itt van nálunk, akkor maga után azért pakoljon el?

Figyelt kérdés
Kicsit gondba vagyok. A fiút 10 éves kora óta ismerem. Nagyon jólelkű gyerek, és kezdetben azt hittem, hogyha majd látja, hogy én hogyan szeretem, ha működnek a dolgok, akkor majd alkalmazkodni fog. Sajnos nem így történt. A párom szerint én vagyok hepciás, merthogy azért szeret nálunk lenni a gyerek, mert itt senki sem egrecíroztatja, mint otthon az anyukája, ezért én se tegyem, és nem igaz, hogy ennyit nem bírok ki. Konkrétan olyan problémáim vannak, hogy nem veti be az ágyat, egész nap abban hentergőzik a nappali ruhájában is (tévét néz egész nap), az ágyneműt állandóan a földre rugdossa, mikor elmegy, az ágy mellett vannak hagyva a koszos zokniai (nem viszi ki a szennyestartóba), én szedem össze utána az üres vizes üvegeket (múltkor több mint egy hétig volt itt, és több mint 10 üveget én vittem ki utána), én szedegetem össze a mindehova odaragasztott rágógumikat, az otthagyott csokis és cukorkás zacsikat, minden tiszta mogyoró, szotyolahéj. Állandóan a szobában a tévé előtt eszik, minden tiszta morzsa, ketchup stb, és mégcsak véletlenül sem takarítaná fel maga után, ha leejtett, kiöntött valamit stb. stb. Párom szerint igazán nem nagy dolog elrámolni utána. Nem is az a bajom, hogy nagy dolog-e vagy sem, hanem úgy érzem, hogy a cselédjének használ, és ez nagyon zavar. Szóval nem azt várom el, hogy bármit is megcsináljon pl. mosogatás, porszívozás, de azért mégse maradjon utána állandóan elrámolni való. Vagy tényleg rosszul gondolom és egy 13 éves fiú még fiatal ahhoz, hogy megértse, hogy egyfajta tiszteletet mutat ki, ha a fentieken változtat?
2008. okt. 5. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Ülj le vele (ha hamarosan elmegy, akkor - ha nem, akkor most), és beszéld meg, hogy mit szeretnél tőle. Kérdezd meg, hogy ezeket be tudja-e tartani. Ha igen, és megpróbálja, akkor pedig legyél türelmes, ha néha elfelejti.
2008. okt. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Próbáld meg otthagyni a piszkot és ha legközelebb jön vajon észreveszi,hogy nem takarítottál utánna?Lehet,hogy szóvá teszi,akkor közöld vele,hogy úgy gondoltad,hogy neki így a jó!
2008. okt. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
A férjed az apuka elbeszégethetne a fiával,miért Te légy a gonosz mostoha!
2008. okt. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az utolsó előtti válaszadó javaslatát korábban már kipróbáltam. Nem zavarja, hozzácsap még néhány koszos zoknit.
2008. okt. 7. 06:44
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindent haggy úgy utána és ha a párod szóvá teszi, mondd meg neki, hogy lásson hozzá és takarítson ki ha "nem olyan nagy dolog" a gyerek után ganézni (már bocsánat, de ez az) a lakást. Én nem almolnék utána az tuti. Már elég nagy, hogy elrámoljon és talán az sem csoda, hogy a saját anyja sem engedi a disznóólat.
2008. okt. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
A szobájába nem pakolnék nem mosnám ki a zokniját stb, ha nem teszi a koszos ruhát a szenyesbe, hát vegye fel úgy újra, majd rászolnak a kortársai és észbe kap...sokkal hatásosabb, hogy ha a haverok szólnak, mint egy "szülő".
2008. okt. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A 4. valaszolo otlete talan segithet.Ha apukanak kell majd mindig pakolni talan ra szol elobb utobb.Ha meg sem hat akkor csak pakoljon mindig o.Miert nem beszelgetett mar el a fiaval.Egyszeruen nem pakolnek utana barmennyire zavarna,ha kulon szoba becsuknam az ajtot.Apjat csak zavarja..Sok sikert!
2008. okt. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már majdnem egy hónapja ott van a koszos ruha a tévé mellett az asztalon. Azóta háromszor járt itt, és nem zavarta. Sajnos tényleg beszélnem kell vele. Reméltem, hogy ezt megúszom. Nem szerettem volna a gonosz mostoha lenni :-(
2008. okt. 24. 08:03
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen viszonyban vagy az anyjával, de lehet, hogy én ott is próbálkoznék. Nem a te dolgod, hogy megneveld a férjed kamaszgyerekét, hanem az apjáé. Tehát ha szerinte nem nagy dolog elrámolni utána, akkor csinálja ő.
2008. nov. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!