Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a jó szülői magatartás, ha...

Mi a jó szülői magatartás, ha a nagy csúfolja a kicsit?

Figyelt kérdés
2017. jan. 20. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Rászólni, hogy ne csinálja.
2017. jan. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idősek? Mivel/miért csúfolja? Mióta tart ez az egész?

Ezek hiányában annyit tudok mondani, hogy nálunk hasonló esetben (mindkettő óvodás volt), bevált az, hogy én meg elkezdtem csúfolni a nagyobbat. Mikor elpityeredett, akkor leültem vele beszélgetni, hogy mi a baj.

Hamar megértette, hogy attól, hogy ő nagyobb, még nincs joga bántani a kisebbet, de ha úgy gondolja, hogy igen, akkor tessék észben tartani, hogy nála meg én vagyok nagyobb. Másrészt pedig mindenkinek ugyanúgy fáj, ha csúfolják, és ilyet nem illik csinálni senkivel sem, nemhogy a testvérünkkel. De ha igen, akkor ne is várja el, hogy fél óra múlva a kicsinek lesz kedve átmenni hozzá legózni, úgyhogy játszhat egyedül.


Egy ilyen alkalom elég volt, hogy azóta ne forduljon elő hasonló eset. (Sem oviban, sem iskolában nem csúfoltak mást sem.)

2017. jan. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
érzi a nagy h neki nagyobb a hatalma, mert ha jól értem elsőszülött. Tanítsd meg h hogyan kezelje a felsőbbrendűségét ne ilyen gyerekes módon.
2017. jan. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem szabad hagyni. A nagynak meg kell mondani, hogy ez csúnya dolog és ne csúfolja.

Amellett a naggyal is sokat kell foglalkozni, mesélni neki stb.

2017. jan. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jól pofán vágni és gyorsan megtanulja.
2017. jan. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!