Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » SOS! Működőképes lenne ez a...

SOS! Működőképes lenne ez a "büntetéscsere" így?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, három hónapja várok arra, hogy pénteken elmehessek egy iskolai bálba. A buta hazugságaimmal rászolgáltam arra, hogy ne mehessek el, annak ellenére, hogy tudják, hogy erre készülök már nagyon hosszú ideje. Tudni kell rólam, hogy sajnos telefonfüggő vagyok. Ebből kifolyólag arra gondoltam, hogy úgymond becserélhetném a büntimet arra, hogy nyári szünetig ne telefonozhassak, internetezhessek minden kiskapu és egyéb nélkül, csak informatika órán. Működőképes lenne ez? Nagyon szeretném, sajnos az idő szorít :(
2017. febr. 20. 21:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Én nem engedném meg, mert a büntetés lényege, hogy úgy érezd, hogy most nagyon megfogtak vele és soha többé nem akarsz ilyen rosszat tenni, mert rossz következményei lesznek. Nyilván irdatlanul szenvedsz, hogy nem mehetsz el és ez így van jól. ha becserélnéd a telódra, akkor teló nélkül mégis csak tudsz élni és nem hatna meg annyira a bünti. egy szó mint száz. engem nem fűznél meg.
2017. febr. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%

Hazugság=bünti!

Kegyetlenül utálom a hazugságot! Szülőnek hazudni pedig a legnagyobb vétek!

Én sem engednék!

2017. febr. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%

Biztos h nem cserélném ki a büntetésedet. Amit mondtam megmondtam.


Egyébként egy kicsit szülői tekintély romboló lenne hogy még a " büntiben" lévő találja ki h mit mire cserélne....

2017. febr. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
En is meglettem buntetve ha hazudtam, de a 18.szulinapomat pl igyis megtarthattam. Egy honapos buntim volt, es kaptam egy nap " szabadsagot" belole. Mindenki maskepp neveli a gyereket/ gyerekeit. En igy sem lettem rossz ember. A Telefonozasrol szokj le sok mindenrol lemaradsz es sok emberrol is..
2017. febr. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
És ha telefonfüggő vagy, tényleg kibírnád anélk nyárig? Nem hiszem.
2017. febr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

Egy próbát megér.

A szüleidről meg megvan a véleményem, már bocs. Egy ennyire fájó ponton büntetnek, apróbb hazugságok miatt? Még meg is érteném, ha valami hatalmas bűnt követtél volna el, például olyat, amiből rendőrségi ügy lett volna, de így? Büntetés helyett inkább magukba kéne nézniük, hogy a lányuk miért nem bízik bennük, vagy miért fél tőlük. Mindenesetre, ha tizennégy éves koromban velem toltak volna ki ennyire valami piszlicsáré ügyek miatt, én még inkább elfordultam volna tőlük... tényleg azt hiszik, hogy miután ezt megtették veled, majd az őszinteség mintapéldanya leszel és mindent megosztasz velük?


Hálát adok az istennek, amiért nekem normális szüleim vannak, akik ennyi idős koromban a lelkiismeretemre próbaltak hatni, és nem olyan dolgokat tettek velem, amiért max. dühöngtem volna.

2017. febr. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Már nem azért, hogy akadékoskodjak, de mit tettél? Ha akarod jöhet privi is.
2017. febr. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nyilván nem annyit hazudtál, hogy a cica itta meg a tejet, szóval jogos a büntetés.

Nem cserélném be, így talán megtanulod, hogy a hazugság csúnya, buta dolog - mellesleg van értelme?, úgyis kiderül.

A telefont meg úgyis kisírod egy idő után, meg ha már így hazudozol, simán kijátszod majd a szüleidet.


Az exnek a közös jövőnkbe került a játszmázása, szóval te még jól jársz.

2017. febr. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%

Nem, a buntetes semmit sem er ha ki lehet bujni elole.

Plusz azon sem kell aggodnom hogy leiszod magad es/vagy meghuzatod magad az aktualis alfahimmel.

2017. febr. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ahhoz nem kell bálba mennie hogy meghuzassa magát.
2017. febr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!