Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mitől függ, hogy milyen lesz...

Mitől függ, hogy milyen lesz egy gyerek kamaszkorában?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy szerepe van a családi háttérnek, ezt tudom, de miért van az, hogy két hasonló családban felnőtt gyerek nagyon más lesz? Gondolok pl. olyanra, hogy míg az egyik a a discókba jár, 13 évesen azon gondolkodik, hogy kivel feküdjön le,nem foglalkozik se a tanulással, se a családjával, addig a másik hétvégenként a hittanostársaival kirándul,rendesen tanul, segít, amiben tud.
2008. okt. 13. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

ez a veleszületett természet.


pl a bátyám volt mindig a "jó fiu" aki egyedül is eljátszott, én meg a mindig hisztis kislány.

de tegyük hozzá, hogy én mindig azt hallgattam gyerek koromban, bezzeg a bátyád, na ez egy lapát volt a számomra.


de két testvért soha nem lehett egyformán nevelni. pláne azért mert minden szülö másképp viselkedik az elsö vagy másodszülött gyerekkel. rengeteg behatás, barátok van egy gyereken.

2008. okt. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Állítólag a gyereknevelésben minden az első pár év nevelésen múlik. Ha ott elrontják, szinte lehetetlen helyrehozni.
2008. okt. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek a gyors választ!


Ja, és nem testvérekre gondolok most! ( Bár, ha ilyen tapasztalat van,az is érdekel.)


Köszönöm mégegyszer, és várok még válaszokat!

2008. okt. 13. 15:57
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Nalunk orokletes,pl ocsem nagyon rossz fiu,log az iskolabol,rossz tarsasagba van,mindent elad a hazbol,feleselos,stb..pont olyan mint nagybatyank volt fiatal koraban(kinezetre,alkatra is hasonlitanak), en viszont apumra utottem(sajnos a magassagot is orokoltem),mindig csendes,olvasni szereto,jo tanulo..stb,a lanytestverem meg kikopott anyum,csak a manak el!tehat nalunk egyforman nevelve is mindenki mas lett..ki kire utott eppen..
2008. okt. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt meghatároz bennünket a genetika, vagyis az öröklött hajlamok. Ezt a családi szocilizáció árnyalja, megerősíti vagy gyengíti. De amint a gyerek kikerül a család kizárólagos felügyelete alól, vagyis amikor elkezd oviba, később iskolába járni, nagyon erős hatása van a kortárs-csoportoknak. Ezek néha képesek felülkerekedni a család hatásán. Ha a gyerek környezetében olyanok vannak, akik minden rosszaságra kaphatók, akkor a beilleszkedési folyamat során ő is alkalmazkodik ehhez az elvárt viselkedési mintához, már persze ha szeretne ahhoz a csoporthoz tartozni. Szerintem a legrosszabb, ha egy gyerek nem tartozik a családján kívül sehova, de azért az a perspektíva is ijesztő, hogy mi megpróbáljuk tisztességesen nevelni a gyereket, de az "rossz társaságba" keveredik. Ezért igyekeznek a szülők kiválasztani azt az óvodát vagy iskolát, ami szerintük megfelelően képviseli az ő nevelési elveiket. Bár mint mostanában láthatjuk a híradásokból, nincs olyan intézmény, ahol 100%-osan biztonságban tudhatjuk a gyermekeinket.
2008. okt. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
A neveléstől,és a környezettől.De legfőképpen a neveléstől.
2008. okt. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem attól függ hogy letudtok-e ülni megbeszélni a dolgokat. ha ez megy, akkor a kamaszkor szuper lesz. ha sajnos nem megy. akkor borzalmas. hihetetlenül nagy veszekedések stb.

Én mindent megtudok beszélni a szüleimmel ugyhogy nekem szuper

2009. júl. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
mi hárman vagyun testvérek a növérem most lesz 18 én 15 az öcsém 13.Szerintem rengeteget számít hogy kicsi korában ne legyen elkényeztetve,és néhány anyai/apai pofon sem árt(igen jól meg gondoltam amit leírtam :D)A nővéremnek mindent elnéztek,nekünk már nem,kaptunk pár fülest.Nővérem tizenhárom éves korában már rég pálinkát csempészett sulibulira
2010. febr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!