Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem tudom mitévő legyek,10éve...

Nem tudom mitévő legyek,10éve elváltam van egy 13 éves fiam, 2 hetente van láthatás hétvégén, a fiam akkor megy az apjához, az apja megengedi hogy cigizzen mit csináljak?

Figyelt kérdés
még meg is veszi a gyereknek a cigit szeret is oda menni az apjához mert ott azt csinál amit akar.nagyon szeretem a fiam de hogy értessem meg vele hogy ez nem helyes???
2008. okt. 22. 19:41
1 2
 1/12 anonim válasza:
66%
ÉN megmondanám neki, hogy ez nagyon nem helyes. Nem hiszem hogy erre bármi jogszabály lenne. Én megmondanám neki, hogy ehhez még fiatal.. 13 évesen?? Hát hallod az nem túl rózsás vagy beszélj el az apjával hogy ne engedje.. Ez így nem kóser! Értesd meg a gyerekkel , hogy le fogják nézni...
2008. okt. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

A volt férjeddel kellene beszélned, hiszen ezzel kárt tesz gyerekben, nem a gyerek érdekéd nézi.

Bocsánat, de a férjed 1 önző d...nó.

Nem így kell magához láncolni a gyereket, hogy rászoktatja 13 évesen 1 roppant káros szenvedélyre.

Egyébként a gyermekvédelmisek ugrnak az ilyenre, csak a végén nehogy megvonják a látthatást.

Nehéz helyzetben vagy mert lassan kamaszodik és inkább barát legyél mint "elenség". Nagyon türelmesnek kell lenned és probálj barátként elbeszélgetni vele a cigizés káros hatásairól, no meg arról, hogy a lányok többsége nem szívesen csókolozik egy hamutállal...sok szerencsét, és kitartást. Remélem értelmesebb mint az apja a fiad és megérti, hogy jót akarsz.

2008. okt. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem is az apjával beszélj.Amikor én kamaszodtam velem sem lehetett volna megértetni,h ne cigizzek stb.De azért az már sok,ha az apja veszi neki.

A másik meg,próbáld összehozni olyan emberekkel,akiknek nagy bajuk lett a cigitől.Hátha az értelmére tudsz hatni.

2008. okt. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha lesz egy barátnője, hamar rá fog jönni, hogy a lány miért nem akar vele csókolózni, és ha szerelmes lesz nem fog dohányozni, ha a barátnője majd ezt kéri tőle. Bizonyára apuka is dohányzik, épp ezért olyan megértő a kisfiával szemben. Sajnos.
2008. okt. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
szerintem beszélj az apukával.és ha ugy nem megy a gyámüggyel.mer ez nagyon nem helyes amit tesz!!!
2008. okt. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
75%
Ültesd le magad elé a gyereket,rakj oda elé egy doboz cigit és mondd neki,hogy addig el nem megy ameddig el nem szívja az összeset. Velem is ezt csinálta apukám, a harmadik szál után olyan szarul voltam,hogy csak na. Azóta 3 éve rá sem gyújtottam még egy slukkot sem.
2008. okt. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
egyet értek az utolsó válaszadóval.Ezt én is megjártam de nekem egyszerre kettőt kellett meggyújtani.......hát azóta ha megérzem a cigi szagot...ááá
2008. okt. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat!!az a baj hogy amikor beszélgetek ezekről vele úgy látom felfogja hogy nem helyes de mihelyst eljön a hétvége már visszapofázik nekem tudja hogy az apja megenged neki mindent és már nyeregbe érzi magát az apja már csak bosszúból is engedi neki hogy cigizzen nem a gyereket nézi csak hogy engem bosszantson .hát ennyi!!!
2008. okt. 25. 13:55
 9/12 anonim ***** válasza:

Igazából hagyd rá, a kamaszokkal nem lehet mit kezdeni. Ha eddig nem nevelted úgy, hogy felmérje a veszélyeit a dolognak, és hogy tekintettel legyen rád, akkor ezután se remélj nagy változást. Tiltani nem érdemes, azzal csak adod alá a lovat, és még jobban fogja csinálni.

Persze megpróbálhatsz beszélni az apukával, hátha... És nem mellesleg ha ott cigizik, mérget vehetsz rá, hogy ha nem is most, de később fog akkor is, amikor nincs az apjával!

2008. nov. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy 13 éves kamasz azért cigizik mert ettől menőbb, komolyabb, felnőttebb.

Motiváld pozitiv irányba a fiad. Valami más előnyös tulajdonságát emeld ki, kezd el azért szeretni és ezt kimutatni. Érezze hogy felnőtt(ebb) partnerként kezeled. Ha ezt jól csinálod, nem lesz szüksége a pótcselekvésre. De ha csak mondogatod hogy árt, az garantáltan nem használ. Erre nem sok időd van, mert hamarosan rászokik. És akkor ez a módszer már késő.


Még egy ötlet, hogy a hétvége az ugyebár hétvége...

Könnyű úgy jófejnek tűnnie az apunak, hogy 2 hetente hétvégén kell csak a fiával foglalkoznia. Miért nincs ebben hétköznap? Próbát kéne tenni, hogy mi lenne ha egy vagy két hétig az apánál kellene laknia hétközben is. Lehet hogy rögtön nem lenne annyira jó fej. Más dolog a vendégség és más dolog az egy háztartásban élés.

2009. febr. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!