Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Félek hogy elhízik a 16 eves...

Félek hogy elhízik a 16 eves lányom, Szerintetek kell aggódnom?

Figyelt kérdés
Elég sokat eszik a lányom, és én így is úgy is szeretem csak felek h nem fogja elfogadni majd magát. Most tökéletes suliban van 162/54 kg. Csak sokat esik mostanában. Vagy meg fejlődik? Ne aggódjak ez miatt? És egyébként nem edessegekbol eszik sokat hanem normál kajakbol ha ez jobb

2018. febr. 26. 18:05
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Súlyban suli helyett elírtam bocsanat
2018. febr. 26. 18:07
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
16 évesen már nem fejlődik számottevően. Beszélj vele erről, és készíts (vagy készítsetek együtt) olyan ételeket, melyekből többet is lehet enni.
2018. febr. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%
Probalja tartani ezt a sulyt. Suliba jar, van tesi, tud tenni a hizas ellen.
2018. febr. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha majd elkezd hízni, elgondolkodhatsz, hogy mit tegyél, de addig nem látom okát, hogy beleszólj, kivéve, ha eléggé egyértelműen sokkal többet eszik, mint régebben és nem aktívabb. De mivel már 16 éves, úgyis nehéz rá hatni (hacsak nélküled nem lesz pénze ételt venni és zárod az otthoni ételeket, esetleg mélységesen tiszteli a szavadat s inkább akár éhezik...), illetve miért nem beszéled ezt meg vele?
2018. febr. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Én 16 évesen kezdtem menstruálni, akkoriban még olyan 160 centi voltam, a következő pár évben még összejött majd 10 centi. Naponta 8 zsemlét ettem, tejföllel meg zsírszalonnával, mégis én voltam a második legvékonyabb lány az osztályban, anorexiásnak csúfoltak.


A tinikor csak úgy emészti az energiát, semmi baja nem lesz, meg amúgysem neked kell tetszenie. Nem egyik pillanatról a másikra fog felszedni 10 kilót, ha nő a ruhamérete egy számmal, akkor kezdhetsz aggódni, addig tömd főttétellel nyugodtan.

2018. febr. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%

Hú... Hasonló méretekkel kezdtem 16 évesen. Aztan rámjött a hormonok miatt egy iszonyat zabálós korszak. 162 cm-hez a végen 58-60 kg voltam. Tokával mindennel. Nem volt szép. Haragudtam anyukámra, amiért nem szólt, hogy nézek ki. Azt hajtogatta, hogy ez normális, még fejlődésben voltam. Hát már inkább csak híztam akkoriban, semmit nem fejlődtem. Aztán mikor ráeszmeltem a méreteimre napokig csak sírtam és a hájamat markolásztam. Végül keservesen lefogytam úgy fél-1 év alatt

De igazán csak 20 éves korom tudtam tartósan 51 kg-ra lemenni, amit a mai napig tartok (jó pár éve,pedig szültem is azóta).

Szóval ha jót akarsz a lányodnak szólsz neki, mert iszonyat lelki törés lesz, ha ő jön rá, hogy meghízott.

2018. febr. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
Kapásból, ha félsz, hogy elhízik akkor olyan kajákat főzzél amitől kevesebb az esélye az elhízásnak.
2018. febr. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Krecc15 ***** válasza:
100%
Én személy szerint nem lány vagyok,de véleményt nyilvánítani szerintem szabad.Én 14 éves korom óta annyit eszek hogy belerepedhetne a gyomrom,nem ritkán volt hogy mindenből 4-5x szedtem,meg hogy kilós szalámikat eszek fél kenyérrel egy étkezésre,és mégsem híztam el,186 cm 80 pár kiló vagyok,karácsony előtt 82 kiló voltam,azóta feljött pár,de én ezt sosem néztem,ha elfogadja a testét akkor semmi gond sem lesz.
2018. febr. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Krecc15 ***** válasza:
100%
Jah és 16/F
2018. febr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem feltétlen kell aggódnod, 17 vagyok és bárkinél többet megeszek a családban. (Igaz emellé sportolok is, heti 3 edzés + 1 meccs, meg napi kb. 1 órás séták kutyával.) És mégis nagyon vékony vagyok, annak ellenére hogy sokat eszem. Szerintem, ha attól félsz, elhízhat, próbáld meg picit a sport felé terelni, mindenkinek van olyan sportág amit szíveden kipróbálna, csinálna, és ha most támogatod, helyesled azt, hogy mozogjon, később is benne marad ez. Még jobb, ha pár barátjával tud elmenni, akkor garantált lesz a jókedv is. És nyugi, ilyen korban sokat esznek a tinik, az ha sokat eszik, alapvetően nem baj.
2018. febr. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!