Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szüleim tiltják, büntetik a...

Szüleim tiltják, büntetik a szőrtelenítést. Mit tehetnék? Fontos ez egyáltalán? 17l

Figyelt kérdés
Engem speciel nagyon zavar, igaz, vörös hajam van, ennek megfelelően nem is feketés sötét mindenhol a szőröm, de látszik, és zavar! Elmondtam nekik is, amikor titokban leborotváltam egyszer, akkor pedig kikaptam érte. Ők nem szőrtelenítenek, de nem értik meg, hogy ez engem zavar. Pláne nyáron, de a hónaljam azért is zavar, mert élsportolok és jobban megmarad az izzadtságszag így. Elmondtam nekik, ezt így kifejtettem, ennek ellenére tiltják. Már kicsit kétségbe vagyok esve. Fontos ez, mennyire foglalkoznak mások az ilyesmikkel? Mennyire feltűnő? (Nekem nagyon az, például nyáron soha nem merek bikinikben lenni, hiszem milyen ciki, h mindenhol szőrös vagyok, a többiek meg mindenhol szépen borotválva/epilálva/gyantázva.)

2018. márc. 19. 19:28
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem szőrtelenítsd. Szüleidnek ne mondd. Gondolom, hónaljadat, bikinivonalat nem szokták látni.

Ez egyébként nekem nagyon fura. Nem tudom, miért büntetik, teljesen természetes. Ráadásul 17 éves vagy. Ebben a korban már mindenkinek vannak nem kívánt szőrei. Nyilván nem úgy jár senki strandra, hogy a bikinivonala szőrös. Meg nem úgy húz szoknyát, hogy szőrös a lába. A hónaljat meg fiúk közül is sokan borotválják, mert úgy tisztábbnak érzik magukat.

Nem hiszem egyébként, hogy a szüleidet meg tudod majd változtatni.

Mondanám, hogy mutasd majd meg nekik a válaszokat. De nem hiszem, hogy meghatja őket. Lehet, hogy emiatt is csak balhéznának.

2018. márc. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
96%
Borotváld le, nem kell az orrukra kötni. Figyelj oda hogy a borotvát ne lássák meg,ha ilyenek.
2018. márc. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Most még talán rendben van, hogy nem látják, de nyáron látják. Ezenkívül nagyon ritkán vagyok otthon egyedül, anyukám itthon van mindig kistesómmal, és magát az alkalmat is nehéz lenne megejteni, ha meg túl sokáig fürdök... Az feltűnik egy idő után. :/ Áh, nem tudom olyan egy rossz helyzet ez így :(
2018. márc. 19. 20:01
 4/40 anonim ***** válasza:
97%
Nem olyan hosszú idő leborotválni. És igen, szerintem fontos dolog, sose tiltanám szülőként. Majd meglátják nyáron, hogy leszedted a szőrt és szépen elfogadják idővel.
2018. márc. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
98%

Ahova jársz sportolni ott nincs lehetőség fürdeni és közben megcsinálni? Vagy csak csoportos zuhanyzó van?

Mondjuk, ha nekem lett volna egy ilyen osztálytársam, barátnőm, biztosan megengedtem volna, hogy nálunk csinálja. De ha van egy kedves unokatesód, nagynénid, ő is biztosan megengedné.

Egyébként miért tiltják? Mi az érveik???

2018. márc. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
98%
Csodákozom, hiszen a szüleid kb. 40-50 évesek lehetnek, és azért már 10-15 éve is alap volt a szörtelenités, akkor anyukád kb. 30-40 lehetett, ilyen korú nők pedig azért adnak magukra ilyen téren. Én is azt javaslom, hogy ne mondd nekik. Ha élsportolsz, biztos van zuhanyzó ott ahol sprotolsz, szőrtelenits ott, ha otthon nem lehet. Figyelj, sokmindenben fog még különbözni a véleményed a szüleidétől, a lényeg hogy kiállj a véleményed mellett - persze ha az nem orbitális hülyeség, de ez az eset pont nem az.
2018. márc. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
91%

17 éves vagy jövőre felnőtt nő könyörgöm! áljj ki magadért!

szedd le aztán csumida mondhatnak amit akarnak.. ne hagyd már magad ennyire:D...

2018. márc. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
98%

Nem tudod máshol megcsinálni? Teszem azt, az edzések után tudsz zuhanyozni? Ha igen, van külön kabin, hogy pl ott borotválj úgy, hogy mások nem látják?

Emlékszem, kollégiumban utáltam ha mások láttak tusolás közben.. Csak emiatt kérdezem a külön kabint.


Vagy esetleg átmenni egy barátnőhöz?


Amúgy meg.. Mit tudnak tenni a szüleid ha kiderül, borotválod a hónaljad vagy lábad stb? Nem adnak enni? Biztosan adnak. Milyen következménye lehet? Ez egy olyan dolog amit nem lehet megtiltani.

Annak idején anyukám azért tiltotta, mert nem akarta, hogy már 12 évesen megerősödjenek a szálak a borítva miatt. De ugyan, 1 év múlva már semmi vita nem volt ebből. Te viszont 17 vagy. Egy ilyen kérdés eléggé gyermeteg. Vagy a szüleid nem látják hogy felnőttél vagy te nem vagy elég nagy ahhoz hogy kiállj az akaratod mellett.

2018. márc. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnád esetleg az élsporttal kapcsolatban valakire rákenni, hogy ő mondta, hogy szőrteleníteni kell, ha versenyen kulturáltan meg akarsz jelenni? Mondjuk az edződ vagy csapatkapitányod vagy valaki?


Sajnálom, hogy ebben a helyzetben vagy, egyrészt nemhogy 17 évesen, de már jóval fiatalabb korban sem kellene "kikapnod" semmi miatt, mert ezen gondolom a verést érted, ami gyerekbántalmazás és a törvény bünteti. Másrészt ez tényleg egy elmaradott álláspont. Se kényszeríteni, se tiltani nem szabadna szerintem.


Szőrtelenítés: gyantát vagy epillátort ajánlok, nem borotvát, mert azt egyre gyakrabban és gyakrabban kell használni, attól csak megerősödik a szőröd.

2018. márc. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem a válaszadók zöme nem figyelt a szóhasználatra. "Kikapni" - ez nem egy olyan helyzet, amikor az ember lánya megvonja a vállát, beszól egyet, és megy a dolgára.
2018. márc. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!