Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi zsebpénz reális 15...

Mennyi zsebpénz reális 15 évesnek -kamaszok is irjanak mit tartanak reálisnak?

Figyelt kérdés
15 éves most megy gimibe. Mindent kap, ruha, bérlet, telofeltés, ebéd befizetve uzsonna csak otthonról mivel ételallergiás. Szakkörök fizetve. Igy mennyit adnátok/szeretnétek zsebpénznek? Szülinapra és alkalmakra kap a családban kb. 20e Ft/ alkalom.
2018. aug. 13. 11:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
52%
Mindent megkap, így csak indok nélkül nincs értelme külön pénzelni. Ha valamire kell neki (alkalomból, eseményre), akkor nyilván kapjon, hiszen más módon nem tud pénzhez jutni, de a semmire a zsebét ezrekkel-tízezrekkel tömni nincs értelme.
2018. aug. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
79%
5000 Ft.
2018. aug. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
98%

Én hasonló feltételek mellett nem adtam külön zsebpénzt a fiamnak, viszont volt egy számlája, ahová kicsi kora óta utalunk 2-2000 Ft-ot. Erről a számláról bármikor le tud venni, ha szüksége van pénzre, de nem szokta használni.

Ha kell valamire, pl. strand a haverokkal, vagy mozi, vagy meg akar venni egy újságot, akkor szól, és adok. (nem mindig szól, van úgy, hogy saját pénzéből oldja meg)

2018. aug. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
84%
Nalunk ezeken felül nincs zsebpénze. Külföldön élünk, diakmunkaja van -ő akarta- ez havi 20 euro.
2018. aug. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
80%

Ha mindent megkap, és kajája is fizetve, akkor nem biztos, hogy adnék zsebpénzt, hanem amikor kell valamire, akkor kérjen, pl. elmennek a barátokkal moziba, ilyesmi.

Az alkalmakra kapott pénzéből meg gazdálkodhat.

2018. aug. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
81%
2000ft/hét, ezen felül alaklmakra szoktam kb. 10-15 ezer forintot kapni (szülinap+karácsony), névnapra kevesebbet.
2018. aug. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

*alkalmakra, elnézést.

Előző voltam.

2018. aug. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
97%
Annak idején én csak tízóraira kaptam pénzt, nálatok erre sem kell. Ha akartam valami ruhát vagy plázázni a barátokkal, akkor kértem és kaptam költőpénzt
2018. aug. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
99%
Nálunk majdnem ugyanezek megvannak, kaját szintén itthonról hord, bármi fizetnivalója akad, kap rá pénzt,(ruha, kozmetikum, fodrász, tehát ami rendszeres, az nem az ő költsége, csak a "luxus", játék a gépére és ilyesmik, amiket magának finanszíroz) így én e mellett 5000 ft-ot utalok neki hó elején a junior számlájára, amit 14 évesen nyitottunk neki. Így gazdálkodni is megtanul, gyűjti, nem egy költekezős gyerek. Középiskolás, bár 15 már elmúlt rég, kábé olyan annyi idős korától van ez a rendszer. Ezen felül persze ő is alkalmakra kap még pénzt, ahogy nálatok is.
2018. aug. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
69%
én azt gondolom, egy ekkora gyereknek biztosan adnék 2-3ezret költőpénznek egy hétre. nem akarnám, hogy mindig kérnie kelljen újságra, vagy fagyira, vagy mozira... ha szól, hogy kell még, persze megkérdezném, mire, de ez az a keret, amiről nem hiszem, hogy be kellene számolnia. Persze attól függ leginkább, hogy mennyit engedhetsz meg magatoknak, illetve, hogy nyugodt szívvel rábízol-e ennyi pénzt, vagy tartanod kell tőle, hogy cigire vagy hülyeségre költi.
2018. aug. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!