Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Szerintetek miért...

Szülők! Szerintetek miért verik mostanában ennyien a gyerekeiket?

Figyelt kérdés
2010. júl. 3. 17:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%

Mert azt hiszik ez a legjobb nevelési mód...

De tényleg van olyan gyerek akinél kell, mert különben nem lesz jó...

De az ilyen esetek 70% ában felesleges ütni a gyereket.

2010. júl. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%

Én inkább azt a kérdést tenném fel:Szülők,miért nem nevelitek meg mostanában a gyerekeiteket?

Hogyan lehetnek a mostani gyerekek ennyire szemtelenek,felelőtlenek,nem tisztelek senkit,még a saját szüleiket sem,tehetnek meg bármit szinte következmények nélkül?És amikor már nagyobb,és a bajok nőnek vele,gond van az iskolában,akkor még a szülőnek áll feljebb.Mert ugye ezen nevelések vagy inkább nem nevelések következményei a tanár verő diákok,a 12 éves gyilkosok,ésatöbbi.....

2010. júl. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
Miért szerinted 100 200 éve nem verték a gyereket, ha vmi rosszat csinált? De. Csak mostanában lett divat, h nem verjük a gyereket, meg stb. Régen is verték, csak akkor még az volt a természetes, és senki nem botránkozott meg rajta.
2010. júl. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Én valahogy nem hiszek ebben a verés dologban.És most kövezzetek meg.16 évesen szültem, most 32 vagyok.Soha nem tudnám bántani a fiamat, sem fizikailag, sem lelkileg.Vallom, hogy nincsen rossz gyerek, csak rossz szülő.Nekünk eddig bevált a beszélgetéses módszer.Pedig Ő is bőven a kamaszkorban van.
2010. júl. 3. 17:21
 5/19 anonim ***** válasza:
59%
2-ik vagyok.Az én legnagyobbam 17 múlt,de bizony voltak időszakok,hogy kapott egy-egy anyait,mert már csak ez hatott rá.Igaz nem mondhatom,hogy sokszor előfordult,de volt rá példa.Mondjuk nem egyformák a gyerekek,és szerintem is sokat kell beszélgetni velük,normális kapcsolatot kialakítani,de tapasztalat,hogy ennek ellenére is van amikor a jó szó a beszélgetés hatástalan.Persze vannak gyerekek,akiknél ilyenkor már egy pofon is az,hát az enyémet szerencsére ki szokta józanítani.Megmondom őszintén,nem is tartom bűnnek,nem akadok fenn rajt mint sokan.Mert sokan elítélik,de meg lehet nézni hogyan viselkednek a gyerekeik.Az én gyerekem osztálytársai közt vannak olyanok,akik ha az enyémek lennének, a nyakukat is kitekerném.Persze biztos a szüleik is tehetnek róla,hogy ilyenek.De már az ovikba is sok a probléma a neveletlen gyerekekkel,ott is találkozunk dolgokkal.Én azt gondolom mindenkinek magának kell megtalálni a módszert amivel hatni tud a gyerekeire,ahogyan tisztességes normális felnőttet tud nevelni belőle.azt,ha valaki brutál módon veri agyerekét természetesen elítélem,de én nem mondom,hogy árt néha egy jól célzott anyai-apai.
2010. júl. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
41%
egyértelműen olyan lesz a gyerek amilyen a szülő, ha ütni kell mert olyan rossz és másra nem hallgat, akkor ott gond van a szülővel.
2010. júl. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
47%

Ez hülyeség.

Miért hiszik azt sokan, hogy a szülök hibája???

Láss egy hiperaktív gyereket. Nekik düh rohamaik is szoktak lenni. Ez betegség. Erről is a szülő tehet, hogy ilyen a gyereke? akár az óvodában? akár suliban?

Nem hinném és az ilyen gyermeket nem szabad bántani... De ha bántják is, nekik nem érne semmit, csak rosszabbodna a dolog...

Nem a szülők hibája! Minden gyereknek egyszer kijár egy pofon, hogy megtudja, hogy tisztelnie kell a szüleiket! És az idősebbeket. Persze csak akkor ha már a szó nem használ.

2010. júl. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%
Nem verik többen, mint régebben, sőt!!! Csak most nagyobb a füstje a dolognak, mert manapság nem "illik" gyereket verni. Sajnos a "magyarázd el neki értelmesen 100X" módszer nem minden gyereknél jön be :-P
2010. júl. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező!

Amúgy akik korán szülnek, és ők sokszor egyedül nevelik gyereküket, náluk még egyszer sem hallottam volna, hogy bántják a gyerekeiket.

Mert egymásra számíthatnak és a gyermek tudja és érzi, hogy nem szabad rossznak lennie. Az ilyen gyerekek értelmesebbek is.

Persze nem az apákat hibáztatom, hogy miattuk lenne rossz a gyerek...de lehet van benne valami

2010. júl. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Igaz, hogy korán szültem, de még mindig együtt vagyok az apjával, és Ő sem ütné meg soha a fiát.Engem Anyám egyszer ütött meg, de még most is bennem él a fájdalom.Nem a fizikai, a lelki.Nem vagyunk egyformák.
2010. júl. 3. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!