Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen büntetést adnátok a 14...

Milyen büntetést adnátok a 14 éves fiatoknak, hogyha megláttátok ahogy péntek este 9-kor a barátaival cigizik?

Figyelt kérdés

Cigit kerestem de nem találtam nála, szóval szerintem csak bulikon cigizik. Nagyon átnéztem az eégsz házat de nem találtam, és nem is tudta hogy láttam cigizni, szóval nem tudta hogy keresem.


Köszönöm a válaszokat!


2010. júl. 5. 15:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Mit keres kint egy 14 éves fiú este 9-kor az utcán??? Bulikon cigizik? Ha ennyire elengedted már a gyeplőt, nehéz lesz megmagyaráznod neki, hogy miért ártalmas a cigi.

Én elbeszélgetnék vele a dohányzásról, hogy miért van rá szüksége, boldoggá teszi-e stb.

2010. júl. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%
Semmit, én is ennyi idősen kezdtem el cigizni.
2010. júl. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
1.: ennyi idősen én is ezeket csináltam, és az egész városban a szülők szinte engedik 9-ig, de van aki akár éjjel 2-ig. Én eddig 11-ig el szoktam engedni :)
2010. júl. 5. 16:43
 4/16 A kérdező kommentje:
Előző: lehet csak elbeszélgetek vele, hogy ne szokjon reá csak bulikon gyújtson, meg hát én is cigizek, úgyhogy igazából furcsa lenne ha ezért megbüntetném
2010. júl. 5. 16:44
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

akkor legalább ne cigizzen sokat, napi 1 szál vagy kettő...


este 9kor lenn lenni egyáltalán nem gáz, nyilván ha az anyuka észrevette akkor a gyerek kb látszódott az ablakból, szóval nem a város másik végén lófrált a sikátorban csavarlazítóval.

2010. júl. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Esetleg hatásosabb lehet a beszélgetés,ha mutatsz képet is..Netről biztos lehet leszedni képeket,talán ez elriasztja.
2010. júl. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%

Lehet,hogy velem van a baj..de én soha nem próbálnám ki a cigit, és ha megtudnám h a lányom cigizik, nagyot csalódnék benne, és nem azért amiért ezt csinálja, hanem azért mert eltitkolja...igen, engem így neveltek..

14/L

2010. júl. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen mást, mintha szombat este 9-kor láttad volna :D


A gondolat maga nemes, hogy "ha én is dohányzom, akkor nem tilthatom meg neki". De sajnos a "csak hétvégén" meg a "napi 1-2 szál" sem fog működni hosszútávon. Én is így voltam vele 14-15 évesen... szívtam ezt a sz@rt 2 évig, és máról holnapra abbahagytam. Fél év után megint elkezdtem szívni és azóta is a rabja vagyok. Fizikális teljesítőképességem romlott, büdös tőle a pofám, csajoknak sokszor visszataszító (és egyáltalán nem menő). Arról nem is beszélve, hogy rengetek pénz... Így lehet, hogy nem vágja földhöz a srácot az az 5-600 forint, de majd mikor pár év múlva végiggondolja, hogy b@sszämeg 350.000-et füstöltem el a semmibe - amiből épp motort vehettem volna, vagy számítógépet, vagy jogsit... - akkor rájön, hogy elbaltázta, ez után meg fog próbálni leszokni, de már késő lesz.


Egyik ismerősöm (17/F) 6-7 éve dohányzik... Most ott tart, hogy orvoshoz kell mennie, mert állandó légszomja van, és úgy érzi mintha meg akarna fulladni... kiábrándító.


Ha gondolod mutasd meg neki ezt a hozzászólást...

2010. júl. 6. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy sokszor az is problémát jelent, hogy a szülők 100%-ban kiszolgálják a gyerekeik anyagi igényit. Amikor még csak úgy kapják a pénzt, és nem kell tenni érte semmit, akkor marha jó - és értéktelen. Viszont amikor majd neki kell megkeresni a cigaretta árát, akkor más lesz a helyzet. Csak megint ott vagyunk, hogy mire eljutunk idáig, nem tudjuk abbahagyni.

Meg az, hogy marha szar érzés, ha az ember nem tud rágyújtani, pedig kívánja.

2010. júl. 6. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

szia! ha azt szeretnéd hogy többet ne cigizzen akkor csak egy módszer van és ez se biztos. de ha képeket mutogatsz meg szent beszédet tartasz akkor nem fog összejönni.

igy csináld: hazaér a fiú, odalépsz hozzá és szólsz neki hogy komoly dologról van szó. leültök egy asztalhoz. és előveszel egy doboz barna szofit. (valami olyan helyen ülj le vele ahol lehet cigizni) elszívatod vele az egész dobozt!! brutális módszer lehet hányni is fog de megtanulja egy életre az biztos. de csak úgy ér ha letüdőzi. aztán utánna kérdezd meg szeretnél-e még a jövőben is cigizni? és ha igen ha nem, ne adj neki pénzt, és mondd azt hogy ha megkeresi a cigire a pénzt akkor bagózhat.

2010. júl. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!