Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Néha vigyázok egy három éves...

Néha vigyázok egy három éves gyerekre aki nem beszél mondatokban, csak szavakat mond. Nem szobatiszta. Nem eszik egyedül és még nem iszik pohárból sem. Szerintetek le van maradva?

Figyelt kérdés

2019. júl. 26. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem a kérdés költői, ugye? 🤔
2019. júl. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Igen, le van maradva. Oviba járhat így, hogy nem szobatiszta?
2019. júl. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Igen, kicsit le van, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy fogyatékos, és nem fogja behozni.
2019. júl. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kislanyom 3evesen is csak szavakat mondott es nem volt szobatiszta aprilisban kezdte volna az ovit de nem mehetett. De a nyaron sajat maga ellenkezett hogy neki mar nem kell pelus. Egyszerre lett nappalra es ejszakara is szoba tiszta.
2019. júl. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
La van maradva. De attól még egészséges,ha erre gondolsz.
2019. júl. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
Nálunk is kb.ilyen volt a fiam. Ő nagyon élvezte a babakort, amikor maximálisan ki volt szolgálva. Épp 1 éve dobtam be a törölközőt, hogy ez egyszerűen nem igaz, mindent el kell végezni helyette. És leálltam. Nem adtam rá a pelenkát, elvettem a cumisüveget, és többé nem ugrom az első szóra hogy kiszolgáljam. Ha azonnal kell neki valami, ki kell szolgálnia magát.
2019. júl. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

A lányom pont ilyen volt, néha a halandzsa közt egy két szó volt, nem volt szobatiszta, magától tisztán csak szilárd ételt tudott enni, viszont szépen ivott.


Fél év múlva szoba és ágytiszta 2 nap alatt baleset nélkül, folyékonyan mondatokban beszélt, bár pár hangot tévesztett, gyönyőrűen kezelte a kanalat.


Bármi lehet, a gyerekek nem egyformán érnek, 4 éves korig behozza dolgokat szerintem, más meg nem tud rajzolni, futóbringázni, mászókára stabilan mászni, vagy a gyerekekkel nem jön ki.


Ez így önmagában kevés infó bármihez, az a tipikus, hogy pár tulajdonság nem egyszerre érik be

2019. júl. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit igen, de behozhatja. Az is számít, hogy valamilyen fejlődési lemaradás, idegrendszeri éretlenség vagy éppen szülői lustaság miatt került ebbe az állapotba. (Sokan azért pelusozzák a gyereket, mert ez kényelmesebb, mint szobatisztaságra szoktatni, cumisüvegből, csőrös pohárból kényelmesebb és gyorsabb etetni, mint feltakarítani utána, lerakni a tv elé kényelmesebb, mint játszani, beszélgetni vele) Ez utóbbi esetben te is sokat fejleszthetsz rajta, ha tanítgatod.
2019. júl. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy éppen 3 vagy úgy 3, hogy majdnem 4.

Nem mindegy, hogy egyáltalán nem eszik egyedül, vagy csak "béna" még evőeszközzel. Az teljesen belefér pl: hogy ne egyen még tisztán kanállal, villával és a fele kaja a ruháján landoljon.

Nem mindegy hogy egyáltalán nem tud inni pohárból vagy csak nem akar, ezért gyakorlatlan és még gyakran leissza magát.

A szobatisztaságnak se a 3. szülinapra kell pontosan kialakilnia, hanem 3 év körül (lányom pl: 3,5 volt, cserébe egyetlen baleset nélkül lett szobatiszta).

A beszéd: hivatalosan megkésett, ha 3 évesen még csak szavaknál jár, erre érdemes odafigyelni. De ez se jelent intelligencia elmaradást.

2019. júl. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!