Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindenkit ennyire zavar hogy...

Mindenkit ennyire zavar hogy 6 évesen kell iskolát kezdeni?

Figyelt kérdés

Az én kislányom még csak áprilisban lesz 4 éves így konkrét most még nem vagyok érintett az ügyben.

De nálunk az háborog a legjobban akinek október-decemberi gyereke van. És nem értem hiszen ők már majd 7 évesen kezdenék, az megint más kategória ha augusztus végén született a gyerkőc.

Én jelenlegi álláspontom szerint nem járatnám plusz egy évet az áprilisi gyerekem, de mint írtam mi még "messze" vagyunk az iskolakezdéstől.

Nem bolt egy kicsit sok az indokolatlanul visszatartott gyerek? Mondjuk aki szeptember-december között született!?


2019. nov. 23. 12:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
57%
Igen. Messze vagy sok mindentől.
2019. nov. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
*volt
2019. nov. 23. 12:10
 3/22 anonim ***** válasza:
67%
Ha a te gyereked 2020. áprilisban lenne 6 éves, akkor téged is zavarna, hogy a 6 éves és 5 hónapos gyereked osztálytársainak nagy része 7-8 éves, mert őket még idén visszatartották. A te gyerekednek már ez nem lesz gond, mert ha senki nem maradhat vissza, akkor mindenki 6 éves lesz elsőben.
2019. nov. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Teljesen igazat adok abban hogy nem jó egy majd 8 meg egy alig 6 évest egybe sorolni. Nem is erre tért ki a kérdés
2019. nov. 23. 12:11
 5/22 anonim ***** válasza:
82%

Ha tényleg mindenki majd 6 évesen kezdi, és a tanterv és terhelés us aszerint lesz kialakítva, amivel elbír egy 6 éves, az jó dolog lesz.

De most ott tartunk h az én lányom augusztusi. Így szeptemberben kezdte az elsőt. Rajta kívül még 3 gyerek van aki épp hogy 6 éves lett. A többiek 1-1,5 évvel idősebbek!

Hát nagyon sok különbségvan egy6 és egy 7,5 éves között 😕

Vannak olyan gyerekek aki nem voltak iskolaérett. Velük nincs is gond. Valóban egy szinten vannak a tönbiekkel, bár van eltérés a korukban.

A gond inkább azokkal van akiknek a szüleik döntöttek úgy h " maradjon még ovis, játszon még inkább "

Na ezek a gyerekek csúfolják a többit, mert nyilván kicsit ügyetlenebbek, lassabbak stb.


Nem hiszem h eldönteni ezt a kérdést h iskolaérett e a gyerek a szülőjének, vagy egy törvénynek kellene. Azért vannak pedagógusok (a saját óvónők akik ismerik a gyereket, tudják h teljesít nap mint nap) hogy megtudják állapítani ezt.

2019. nov. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%

A nyár végi gyerekem ment 6 évesen és jó döntés volt, szereti, bírja. A másikkal azt hittem tavasziként majd nem kell ezen gondolkodnom, de végül beadtuk a papírt, mert annyira értetlen pár területen több szakember szerint is (sok másban meg persze ügyes-okos).

Mindig a gyereket kell nézni. Az se jó, ha a szülő azt hiszi, hogy valami tuti előny, ha öregebben megy és nem használja ki a lelkesedést, tudásvágyat, mert kiskamasz korban (már 9-11 éves kor körül) azért ez mind erősen megcsappan. Az meg pláne nem, ha csak sajnálja előre a gyereket, mert ő is utálta a sulit. De az se, hogy ha a tiéd lesz a "rossz gyerek", mert még nem tud megülni a fenekén meg aludna még ebéd után vagy meg se mer szólalni, hogy kiengedjék pisilni. Plusz azt látom, hogy hiába volt még a nagyobbik osztályában olyan is, aki 8 évesen kezdte, irdatlanul sok manapság az SNI-s, akik küszködnek ebben a felgyorsult, túl sok ingert adó világban.

Sokkal normálisabb lenne, ha volna valami keresztféléves megoldás vagy átmenet (bár persze az elsős tanítók próbálkoznak játékosággal, pihenőkkel) oviból iskolába, mint nyugaton, hogy a 4 éves kortól van "iskola", ami igazából előkészítő. Persze nem azt kell másolni (és talán a négy év korai), de volt ilyesmire többször komoly tervezet úgy tudom. Kár, hogy mi ezt már "nem érjük meg".

Egyébként ez az új rendszer meg aztán ultragáz, mert nem február-márciusban kell tudnia a szülőnek (!), hogy szerinte érett-e a gyereke, hanem már novemberben. A nevtanok meg olyan leterheltek, hogy (érthetően) futószalagon fogják dobálni a gyerekek papírjait, csak hogy minél gyorsabban letudjanak egyet-egyet, ami aztán jó alapos vizsgálatokhoz vezet majd...

2019. nov. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
71%
Nem, az zavar mindenkit, hogy eddig 5 és fél évig abban a tudatban voltak, hogy ha az óvónénivel egyetértésben úgy gondolják, akkor maradhat a gyerek az óvodában, most meg a semmiből egyszercsak egy vadidegen bizottság, senki által nem ismert szempontok alapján egy fél órás találkozó alapján elküldheti a suliba a gyerekedet. A bizonytalanság. Az a baja mindenkinek. És tökre örülök, hogy a fiam '13 nyári gyerek, és még tavaly gond nélkül visszafoghatta az óvónéni, aki 3 éve ismeri, és jól tudja, miért nem való iskolába, annak ellenére, hogy olvas meg számol.
2019. nov. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Rávilágítottál a lényegre. Ez nagyon nem korrekt az újonani elsősökkel.

De mint írtam én most a kislányom korosztályára értettem, hogy aki októberben betölti a 7 évet, miért ő van a legjobban felháborodva

2019. nov. 23. 12:33
 9/22 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk a kisebbik gyerek juliusi és sokat gondolkodtunk mi legyen vele. Mert telejesen iskolaérettnek láttuk, de hát még is.

Több ismerössel beszéltem és rájöttem, hogy ha a gyerek normális akkor teljesen mindegy mikor iskolázák be akkor sem lesz gondja. Ha pedig van valami problémája akkor akár 10 éevsen is kezdheti az iskolát akkor is problémája lesz.


Pl növérem: ah milyen jó, hogy a nyári gyereküket vissza tartották, mikor iskolát kezdett már tudott olvbasni. (erre én: pont ezért kellett volna iskolába küldeni elöbb, mert akkor az iskolában tanult volna meg olvasni, a végén ugyan ott lett volna)


Barátnömék is így látták ahogy én ök is beiskolázták a nyári gyereküket és se nálunk se náluk nincsen probléma az iskolával söt mindkét gyerek 4-5-re teljesít.

2019. nov. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%

Azokat zavarja, akik pontosan tudják, hogy iskolaérett a gyerekük, csak divatból, meg "hadd játsszon még egy évet" indoklással akarják visszatartani. Ez az, ami mostantól nem lesz. Már zajlanak az iskolaérettségi vizsgálatok, a tapasztalat az, hogy ahol indokolt, ott simán megadják a plusz egy évet az oviban, viszont aki láthatóan iskolaérett, az el sem jut odáig.

Az én gyerekeim osztályaiban egyébként az a tapasztalat, hogy a visszatartott gyerekek semmivel sem szerepelnek jobban, mint az a kevés, aki elkezdte a sulit 6 évesen.

2019. nov. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!