Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság.2 éves a...

Szobatisztaság.2 éves a kislányom, de még csak utólag szól, hogy pisi vagy kaki, de előtte sosem. Van még remény, hogy nyáron (legalább nappalra) lekerüljön a pelus? Nálatok hogy volt? Fokozatosan, vagy szinte egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés
2010. júl. 19. 23:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly 2 évesen ugyanígy voltunk, sőt azóta a próbálkozásainkra (bili-kínálgatás) sírva fakadt. Idén 3 évesen egyik napról a másikra lett szobatiszta pisi-kaki témában reggel és este is :-O Tudom, kicsit későn, viszont úgy tűnik most ért be nála. Azért csak kínálgasd a bilit! :-)
2010. júl. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Próbálkozok vele! Szerintem még nincs elkésve, de azért reménykedek... :)
2010. júl. 19. 23:19
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha kint vagytok, valami strapabíróbb részen (telek, vízpart) - akkor megpróbálhatod, hogy nem adsz pelust és alsóruhát rá.

Így hamarabb szobatiszta lesz, mert rájön, hogy nem jó, ha lecsurgatja magát.

2010. júl. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp van remény. Ő érett rá, inkábh rajtad múlik. Mindkét lányomnál az én elhatározásom kellett és 2-3 nap múlva már nem történtek balesetek. Mond meg neki este, hogy miv már ilyen nagylány, holnap már bugyit vehet, nem kell pelus. Persze ilyenkor a bilibe kell pisilni kakilni. Másnap tedd szemelé a bilit, mutasd meg neki és mond, hogy ha érzi, hogy kell oda szaladjon. Én a szoba közepéreettem. Első nap sok bubyit elhasználtunk, de hamar belejönnek, nyugi. Csak ha már döntöttél, akkor ne hátrálj meg, ne adj rá újra pelenkát, mert összezavarod. Éjszaka persze maradhat még, azt ő is megérti, hogy alvás közben nem tud a bilire ülni. Amúgy majd meglátod, az sem kell majd sokáig. Fiam októberben lesz két éves, én augusztusban látok neki, ha hazajöttünk a nyaralásból. Sok sikert nektek!
2010. júl. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam szeptemberben lesz 2,5-éves,nála is ugyanaz a helyzet mint nálatok.Mi amióta meleg van próbálgatjuk a szobatisztaságot nem sok sikerrel.:(:(

Mindig olyankor szól amikor már folyik a pisi,ha meg kérdezem akkor mindig azt mondja nem kell.Bilire egyáltalán nem ül rá,szűkítőre is néha csak.Ha kint vagyunk nem adok rá semmit,de ha megyünk valahova muszáj.Nem tudom sikerül-e ezen a nyáron leszokni,nem akarom erőltetni se mert azt már észrevettem,h akkor idegesebben válaszol,h nem kell pisilni!!!

2010. júl. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Napközben itthon pelus nélkül van, mikor már pisil, akkor mindig szól. Ha kakil, utána szalad hozzám hogy anya kaki, és megmutatja, hova produkálta :). A bili mindig szem előtt van, még az udvarra is kiteszek egyet neki. Szívesen ráül a wc-re is, de persze nem történik semmi. Ahogy leszáll, már pisil is :s
2010. júl. 20. 10:22
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is ezt csinálja, amit leírtál. :-) Bár kakival még nem csinálta, de megmutatja hova pisilt. A napokban kihoztam neki a fűrdőből a bilit, hogy nézd mit hoztam, ide teszem ha pisilned kéne, ide kell jönni (egyébként szóban tudja mit kell és hova produkálni, mondja is, csak nem azt csinálja). Erre fogta a bilit, közölte hogy nem kell, és visszavitte a fürdőbe. :-)

20 hós a kisasszony

2010. júl. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos lehetett! :) Az én lányom leveszi a pelust magáról, zavarja már. Főleg ebben a melegben. Mégsem hajlandó a bilit használni, vagy legalább szólni ELŐTTE és nem utána :( Mindenki zöld kezecskét kapott tőlem, nem tudom ki pontozott lefelé...
2010. júl. 20. 14:34
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Az én kislányom 20hónapos és szobatiszta,csak éjjelre kell pelus.Nálunk úgy történt,hogy mindig mutatta a pelusba mikor pisil.Levettem róla,és mentünk wc-re,pisilt és mi megtapsoltuk:) nagyon örült neki,fülig ért a szája.Onnantól kezdve már csak a wc-be pisil,kakil,mutatja és már megyünk is,és elvégzi a dolgát,ha kész mondja NA :)mi meg tapsikolunk neki :)

És ez egyik napról a másikra történt szinte :)

Sokszor már az éjjeli pelus is száraz marad:)

üdv

2010. júl. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ. Nagyon ügyi a babád! :) Az enyém is szól, de mindig csak utólag. De akkor aztán követeli, hogy üljünk a wc-re mert pisil... Majdcsak szól már előtte is :)
2010. júl. 21. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!