Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit is jelent pontosan a...

Mit is jelent pontosan a szeparációs szorongás?

Figyelt kérdés
A kislányom 18 hónapos.sose aludt jól éjszaka.nagyon sokat sír,fel van.Még olyankor is amikor éppen nem jön a foga,vagy nem beteg.2-3 hónapja már napközbe se hagyhatom magára mert sír utánam.szóval eléggé anya függő.azért kérdezném hogy mi is az a szeparációs szorongás mert nem vagyok tisztába vele.meg hogy lehet e az én kicsimnek is ez a baja.
2010. júl. 23. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
9%

A szeparációs storongá azt jelent,hogy a gyerek rájön,hogy van saját akarata és azt érvényesíteni akarja.

Ezt tévesen úgy magyarázzák,hogy az anyától nem akar elszakadni, Pedig éppen a fordítottja igaz.

A baj,hogy túlságosan magadhoz szoktattad. Nem tud egyedül játszani stb. Erről kellene leszoktatnod.

2010. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

az első válaszoló nagyon téved! ez egy egészséges folyamat, az a jó, ha megjelenik valamikor 8-18 hó között! (iskoláskorban/óvodáskorban is megjelenik, akkor viszont már igazán foglalkozni kell vele (pl. pszichológust felkeresni)


itt a pontos válasz:

[link]

2010. júl. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
szerintem teljesen igazad lehet.de ez azért vcan mert az apukája külföldön dolgozik és keveset van itthon.tehát próbáltam kettő helyet figyelni rá.még napközben nem is annyira zavaró,de este és éjszaka....még mai napig is ölbe altatom délbe és este is.ezt is nagyon elszúrtam.hogy tudnám kicsit önállóbbá tenni?mert gondolom ez neki se jó így.
2010. júl. 23. 22:05
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a linket.kicsit megnyugtatott a cikk.mert ha nagyiékhoz visszük vigyázni rá akkor van amikor sír ha látja hogy elmegyünk (nem mindig),de gyorsan megnyugszik.meg a gyerekeket imádja,olyankor szinte észre se vesz engem.csak ezek az éjszakai sírások ne lennének
2010. júl. 23. 22:10
 5/10 anonim ***** válasza:
szeparációs szorongás, amikor a gyerkőc rájön, hogy anyukája és ő külön személyek. Anya el tud menni, vissza tud jönni. Vannak gyerekek, akik ezt nehezebben dolgozzák fel, ennyi. Amit Te írsz az nem az. Csak nagyon anyás, próbáld meg néha másra hagyni, vagy hagyd hogy más gyerekkel játsszon.
2010. júl. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
utolsónak:szoktam másra hagyni.olyankor hamar megnyukszik.szokott játszani tesóm fiaival,olyankor nem is érdeklem
2010. júl. 23. 23:23
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Az én fiam 15 hós. Szerencsére nálunk nincs ilyen nagy mértékű szorongás, max annyi, hogy szeret a közelemben lenni, de egyébként ő is el van szinte bárkivel. Plusz néhány hónapja elhúzódik az idegenektől, pedig előtte nem ilyen volt.

Én legfőképp a másik problémádban szeretnék kicsit segíteni. Az én fiam szuperjó alvó. Eddig is este letettem és reggel kelt. Néha előfordul, hogy át kell menjek, mert pl a cumit nem találja, de piszok szerencsém van vele, nekem az altatás volt kín 13 hónapig! Csak úgy ahogy Te, én is kézben altattam. 1x kipróbáltam a bőgetéses módszert, hogy leteszem és kimegyek, de annyit sírt és bár tudom, hogy nem fájt semmije, "csak" értem sírt, annyira rossz volt, hogy azt mondtam, hogy ezt soha többet! Ami nekem bevált:

Este megfürdeted, vacsi és leteszed, ha lehet, akkor nagyjából ugyan abban az időben. Szinte teljes sötétség legyen a szobában. Beteszed a kiságyba és mellé ülsz kb 2-3 méterre. Lásson téged ez fontos! De! Ne nézz rá! Nem lehet szemkontaktus köztetek, nem szólhatsz hozzá! Amikor feláll, akkor visszafekteted szó nélkül és akkor sem nézhetsz a szemébe. Légy teljesen nyugodt, mert megérzi, amikor türelmetlenné válsz, ami az első napokban előfordulhat, mivel ő kőkeményen próbálkozni fog, még vissza sem ülsz, de már megint feláll. Neked egy a dolgod, légy kitartó! Amikor esetleg sírni kezd, akkor sem kell hozzá szólni, ne végy róla tudomást. Mondjuk az én fiam nem igazán sírt. Majd látod ám, hogy pár nap múlva már ki is mehetsz a szobából, ha esetleg hallod hogy zajong, akkor bemehetsz hozzá, de csak visszafektetni és ki is mész újból! Napok kérdése és meg fogja tanulni, hogy egyedül is el lehet aludni! Amikor elkezdtem, akkor azt mondtam, hogy a büdös életben nem fog egyedül elaludni, mivel 13 hónapig CSAK kézben aludt el. Olyan 2-3 hét elteltével eljutottunk odáig, hogy letettem a kiságyba és kijöttem. Szépen magától elalszik. Bátran merem ajánlani ezt a módszert, mert igazán hatásos, de kitartónak kell lenned és ha 100x áll fel, akkor 100x fekteted vissza...

Hozzá tartozik a dologhoz, hogy én közben napirendet is változtattam neki, mert akkor még 2-3x is aludt nappal, és volt hogy csak 5-6 óra fele kelt a délutni alvásból, így jó hogy ő még 7-8 órakor nem akart aludni. Átállítottam a napi 1 alvásra egyidőben az új altatással és így kellően fáradt a déli alváshoz és az estihez is. Mondjuk arra figyelni kell, hogy ne legyen túl fáradt! Reggel kel 7- fél 8, délben alszik egyet, majd fekszik este 7- fél 8. Éjszaka jól alszik. Próbáld ki ezt az altatást és hátha emellett az alvásszokása is megváltozna!

2010. júl. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

utolsónak!

köszönöm szépen hogy ilyen kedvesen próbálsz nekem segíteni!szóval az én kicsim is el van másokkal,szerintem inkább nem szeret egyedül lenni,azért sír ha kimegyek a szobából.ezért pár naoja jön velem mindenhova,reggelit csinálni neki,még pakolászok,sőt még a wc-re is.remélem idővel megszokja majd hogy jövök-megyek de hozzá mindig visszatérek.

azt hiszem ezt az altatási módszert kifogom próbálni.ezt már én is láttam a tv-ben de nem hittem hogy ez tényleg bevállhat.de így neked sikerült én is reménykedem egy kicsit.de majd csak ősszel fogom kipróbálni,mert igaz hogy van kiságya de sosem aludt benne,mellettünk alszik az ágyon.venni akarunk neki egy rendes ágyat kicsibe és először arra kell rászktatnom hogy ott aludjon egyedül(igaz csak fél méterre tőlem).tehát először még ez a menet vár rám.utána jöhet az önálló alvás megtanítása.

de azért időközben rájöttem valamire nem csak neki nehéz felismerni a tényt hogy nem vagyunk összenőve,hanem nekem is piszok nehéz elfogadni hogy egyre önállóbb,nincs szüksége rám mindenbe.szóval ez egy kicsit rossz és most hogy írok róla még könnyeket is csalok a szemembe.szóval elég rossz az elszakadás (bizonyos szinten).az anyáknak erre nincs valami jelző,hanem a babáknak van.lehet előbb magamba kéne rendbe rakni a dolgokat.mert tudom hogy ez normális,de néha olyan mikor látom hogy el van másokkal olyan rossz hogy nem is hiányzom neki.tudom butaság,de akkor is fáj.

2010. júl. 25. 16:16
 9/10 anonim ***** válasza:

Megértem amit írsz, néha nekem is volt ez az érzésem, mikor látom, hogy órákat el van másokkal szinte annélkül, hogy engem követelne. De ugye nem látunk a fejükbe, azt sem látjuk, hogy mikor épp mi távol vagyunk, nem e les néha szét, hogy anya merre van....

Én biztos vagyok benne, hogy amikor nem vagyok mellette, akkor hiányzom neki. Abban is biztos vagyok, hogy te is hiányzol a manódnak!

Egyébként szokták mondani, hogy azt engedd meg, amit magad sem bánsz, ami neked sem teher. Szóval amíg jó neked, hogy kézben alszik, vagy jó neked, hogy mellettetek, ha jó neked, hogy mindig vele vagy és megy utánad, akkor ne foglalkozz az esetleges beszólásokkal! Persze kell a gyereknek az önállóság, de CSAK Ti ketten érzitek igazán, hogy mikor van itt az ideje az elszakadásnak! És lehet tényleg csak arról van szó, hogy nem szeret egyedül lenni. A fiam is ilyen. Olyan szépen eljátszik, hozzá se kell szóljak, autókázik annélkül, hogy felém nézne, de tudja, hogy ott vagyok és vele vagyok és ez neki elég. Ettől még egyedül játszik, csak arra vágyik, hogy valaki legyen a közelében. :)

Hát sok sikert nektek az új ágyikóhoz és a módszerhez. Egyébként a Szuperdada című műsorban látható ez a módszer. Szerintem nagyon sok okos dolgot lehet onnan tanulni, én is szívom magamba a 'tudást'. :D És nagyon sok mindent használni is fogok. :)

2010. júl. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsi! A 15.29-es vagyok, a 21.48-ast is én írtam. :)
2010. júl. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!