Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan gyerek akit nagyon...

Van olyan gyerek akit nagyon nehéz beszoktatni bölcsibe/oviba? Vagy hogy mégse lehet bölcsibe adni mert nem bírja?

Figyelt kérdés

Bölibe szeretném adni 2 éves kora körül a kisfiam, de elképzelni sem tudom hogy fogom majd otthagyni, nem okozok-e lelki sérülést neki. Nincsenek nagyszülei, csak hozzánk ragaszkodik az apjával, a keresztanyjára se lehet ráhagyni mert üvölt, pedig amúgy imádja, csak kettesbe nem marad mással meg, csak ha mi is ott vagyunk. Most másfél éves múlt. Még szoptatom is, alvásnál igényli. Hogy néz ki egy beszoktatás a bölibe? Pár órát ott maradok vele, aztán egyre kevesebbet? Mennyi idő mire ott lehet hagyni egész napot? Nektek hány napig/hétig sírt a gyerek mikor ott hagytátok? Nem fogják azt mondani a dadák hogy nem való ide és nem bírnak vele? Én ha csak a szemetet kiviszem, 2 perc amíg nem lát már majdnem hányásig sírja magát a házban. Főleg olyanok írjanak akiknek szintén ilyen ragaszkodó volt a gyereke. Nagyon félek hogy fogja viselni, de mindenképp be kell adnom. Árt nekik nagyon? Más gyerekekkel sincs nagyon el, csak velünk.

Köszi

30/N


2020. febr. 29. 11:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Első 2 nap ott voltam vele pár órát, a harmadik nap kimentem amig játszott, 4. nap már eljöttem. Ott maradt szépen, de 1 het után üvöltött minden nap, nem akart menni és rémálmai voltak. 1 hónapig birtuk, kivettük. Nem volt még neki valo ez
2020. febr. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Én voltam ilyen, sose tudtam beszokni. Még nagycsoportban is végig üvöltöttem minden reggelt. Tudtam hogy jönnek értem amint tudnak meg minden, de egyszerűen gyűlöltem a helyet és a szüleimet akartam. Én megfontolnám hogy egy évvel később menjek vissza dolgozni ha megtehetem, és addig otthon lenne velem. Nehezen alkalmazkodó gyereknek ez pokoli.
2020. febr. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi a valaszokat :(

Valamit nemtudnék tenni addig is? Pl sokat vinni játszóházba, elmondani neki hogy sose megyek el örökre, ráhagyni másra többet?

2020. febr. 29. 11:39
 4/16 anonim ***** válasza:
97%

Nekem a kisebbikem szintén nagyon anyás volt, még szopott is éjjel, délután viszont már nem aludt és még semmit nem beszélt, amikor kicsit hamarabb, mint két évesen ment bölcsibe. Azt hittem és féltem is tőle, hogy nagy dráma lesz, de egész jól vette. Mondjuk neki van testvére, de másokkal ő se nagyon játszott csak olyan két és fél - három éves korától, addig max. utánzás szintjén nekem elmutogatva, hogy mi is olyat csináljunk. Első héten még vele voltam, a második héttől aludt ott. Kifejezett hiszti nem is volt, inkább olyan hallgatag lett, meg mosolygós helyett összeszorított szájú, nagyon sajnáltam. Nagyon fontos, hogy ne mutasd ki felé, hogy szerinted rossz neki és félted, inkább legyél rá büszke, lelkesítsd és bízz a gondozónőkben. Aztán kint sírhatsz a folyosón :) Ja és jó, ha visztek be valami otthoni tárgyat, amit ő választ.

Egyébként most 5 éves, de még mindig kétségbeesik, ha ritkán egyedül hagyom pár percre (mert mondjuk jön a postás és be kell engedni és nincs idő mindkettőnknek felöltözni).

2020. febr. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Az első lányom nagyon anyás volt, én is féltem, hogy mi lesz, 26 hónaposan ment bölcsibe, sima ügy volt. Kicsi sírás persze volt pár napig, de hamar megszokta.

A második lanyom 17 hónaposan ment, ő apás volt, apa is szoktatta be, alig sírt. Később, a nyári szünet után voltak sírósabb reggeli elválások, de nem volt vészes.

A harmadik gyerekem fiú, 15 hósan próbálkoztunk, de 17 hósan kivettük. Most 20 hónapos, és szerintem még érnie kell. A nagymamákkal és egy bébiszitterrel simán megmarad sírás nélkül, de a bölcsit nem bírta. A két honap alatt fogyott közel fél kilót, befordult, sírós volt. Miután kivettük, hamar visszatért önmagához. Nem tudom, mikor fogunk ujra próbálkozni.

2020. febr. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Nem fogsz neki lelki sérülést okozni, nyugi. Rengetegen bölcsisek, én is az voltam, és semmi bajom.

Az öcsémet nem lehetett beszoktatni, de ő egy extra makacs gyerek volt világéletében. Bármeddig képes volt üvölteni bármiért, még kisiskolás korában is, rendesen megviselte a családot. Na, ő nem szokott be, de anyának muszáj volt visszamenni dolgozni, így egy otthoni dadus lett a megoldás, egy nyugdíjas néni, nyilván pénzbe került, de nagyon szerették egymást, működött a dolog oviig.

Gyakoroljatok, vidd játszóházba, játszótérre.

2020. febr. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
10%

"De miért akarod ennyire másra hagyni?"


Hát mondjuk azért, mert nem lehet egész életében az anyukájába bújva...? Az óvoda már kötelező, oda muszáj lesz vinni. Az iskoláról nem is beszélve. Előbb-utóbb el kell fogadnia, hogy nincs 0-24 anyával meg apával.


Azért másfél évesen az durva, hogy 2 percet sem bír ki nélküled, ne haragudj. Az én fiam is anyás, de nagyszülőkkel, nagynénivel-nagybácsival elvan, nélkülünk is. Igaz, ő már lassan 4 éves, de éppen ezért már kisebb korában is vigyáztak rá a nagyszülők néha-néha. És nekünk sem volt egyszerű a bölcsibe beszokás, de azért az fel sem merült, hogy ki kelljen venni, csak kicsit tovább tartott, mint az átlagnak. Viszont így mire oviba ment, megszokta, és ott nem is volt semmi baj, szeret járni.

Nem vagyok szakértő, de szerintem előbb kellett volna elkezdeni az időnként másokra hagyását, most már iszonyat nehéz lesz.

2020. febr. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

És kire hagytam volna ha nincs kire?

Semmi rokon?

Szóltam volna a barátnőimnek hogy vigyazzanak a gyerekre, úgy, hogy 2 óránkent cicizett?

Olyan könnyen beszélnek egyesek.

Lehet te ráhagytad mindenkire. Az enyém anyatejes és nem fogom a szomszédra bízni órákig csak azért hogy "szokja"...

2020. febr. 29. 14:33
 9/16 anonim ***** válasza:
46%

"Az enyém anyatejes és nem fogom a szomszédra bízni órákig csak azért hogy "szokja"..."


És 2 óránként szoptatod a 1,5 éves gyereket? Vagy hogy jön ide, hogy anyatejes? Igazából nem a gyerekkel van baj, te nem tudsz leszakadni róla.

2020. febr. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%
7. vagyok. Ő is anyatejes volt, és nem, nem hagytam rá "mindenkire". :) Azt, hogy te kire hagyd, nem tudom - mivel kérdezted, hogy megoldás lenne-e többet ráhagyni másra, feltételeztem, hogy van kire.
2020. febr. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!