Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, ha egy 4 éves gyerek nem...

Baj, ha egy 4 éves gyerek nem tud elszámolni 10-ig?

Figyelt kérdés
Múlt héten voltam a lányommal státusz vizsgálaton, ez volt az egyik kérdés. Sajnos a korát sem tudja megmondani, ez volt a másik kérdés, pedig mindennap megbeszéljük vele, hogy hány éves. Látszik rajta, hogy nem érdekli.
2020. márc. 19. 13:03
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
De ha amúgy tudja, hogy hány éves, akkor inkább csak nem akarta megmondani, nem?
2020. márc. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem baj. Baj az lenne, ha nyaktól lefelé béna lenne. Viszont érdemes rá odafigyelni. Ha úgy látod, másban is le van maradva a kortársaitól, esetleg ügyetlenebb a kortársainál, akkor megér egy kivizsgálást.
2020. márc. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt, hogy mai fejjel már a látás és hallás vizsgálatnál kezdeném.
2020. márc. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
87%
Nem baj, ha van màs, amiben ügyes ès folyamatosan fejlődik.
2020. márc. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
65%
Igen
2020. márc. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
89%

Gyógypedagógus vagyok. Önmagában az, hogy egy négy éves nem tud tízig számlálni, nem gond. Kivéve, ha az van mögötte, hogy más mondókát, verset is lassan tanul, esetleg nem is hallja pontosan beszédhangokat, egy háromszótagú halandzsa szó elismétlése problémát jelent számára. Illetve esetleg felvetheti a gyanút, hogy ezt a gyereket feltűnően nem érdeklik a számok. A később számolási nehézséggel küzdőkről ezt utólag sokszor elmondják a szülők, de fordítva szerintem nem érvényes. Ha most nem számol tízig, attól még matematikus is lehet belőle.

Kicsiknél abban a számkörben várjuk el, hogy eligazodjon a gyerek, ahány éves. Tehát egy éppen négy éves tudjon adni három autót, és tudja megmondani, hogy 1, 2 vagy 3 szem cukrot adtál neki. Azt is illik észrevenie, hogy ha ő egy szemet kap, a tesója meg hármat, az nem igazságos, mert az övé kevesebb.Azt persze nem kell tudnia, hogy mennyi 1+2. Van kicsi, aki rávágja, hogy 3, de többnyire ők is csak úgy mondják ezt, mint a verset.

A negyedik életévben aztán lassan a 4-et is hozzátanuljaák a gyerekek, és így bővül a számkör, amiben eligazodnak.

2020. márc. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Én kicsivel az előtt tanultam meg 6-ig számolni, hogy 6 éves lettem volna. S azt is csak azért, hogy ha majd megkérdezik, hogy ,,Hány éves vagy?", akkor tudjak válaszolni. :D Addig egyszerűen nem érdekelt.


Viszont ovi utolsó évében (6-7 évesen) már 100-tól visszafele is tudtam számolni. 100 felett már csak 1.-ben. A házszámunkat pl úgy jegyeztem meg, hogy öt-nyolc-nulla, az ötszáznyolcvan már túl nagy szám volt. :D

2020. márc. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
21%

Baj. Mert 10 ujja van, és biztos vannak dolgok, amikről megjegyezné, ha akarja, ha nem. Hogy hány szem cseresznyét evett, hány ismerős gyerek van az utcában, stb. Az ilyesmi játék a gyereknek. Kérdezik tőle, hogy hány mondókát, verset, éneket tudsz, ahányszor öregekkel találkozik, és akkor előveszi az ujját, hogy tudom ezt -1-, meg ezt -2-, stb., amikor elfogynak az egyik kezén az ujjak, az 5, aztán előveszi a másikat.

Úgy se tudja a korát megmondani, ha azt kérdezik, hogy hány gyertya volt a szülinapi tortáján? Dehogyisnem. Le kell rajzoltatni vele, egyből tudni fogja.

2020. márc. 24. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
47%

18as nem láttál még gyereket közelről, mi?


Nem baj amúgy. Csak akkor ne magyarázz baromságokat.

2020. márc. 24. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
19%

19

Sajnos, csak 4 gyerekem van. A legkisebb 4 évesen olvasott, és addig számolt, ahány kisautója volt. 10 még különböző színű is volt.

Nem szabad a gyerekeket visszatartani, ott a titok nyitja.


Komolyan; hiszen hány foga van a 4 éves gyereknek, és minden egyes fogacskája után örömmel mondják neki a szülei, hogy 1-2, megint 2, már 4, és megint 2, stb, már ennyi és ennyi fogad van, mind jól meg kell mosni, egymás után. A tükörben meg látja, hogy hány foga van, ugye.

2020. márc. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!