Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Asperger szindrómás gyerekek...

Asperger szindrómás gyerekek mikor kezdenek beszélni? Náluk is előfordulhat megkésett beszédfejlődés?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 4. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a bátyám Aspergeres. 2,5 évesen kezdett el beszélni, de rögtön mondatokban, szépen, logikusan, következetesen, védőnő csodálkozott is, hogy milyen okos. Mindig is okos volt, óvodában kicsit máshogy gondolkodott, mint a többi gyerek, vagy ahogy az óvónők várták volna, pedig az ő logikája is jó volt, csak ugye más. Szerencsésen kell kifogni az óvónőit, oszt. főnökeit, mert nem mindegyik érti meg őket. Amúgy jó a nyelvérzéke, helyesírása, szépen fogalmaz. Általa több Aspergerest is ismerek, mindegyikőjüknek meg van, hogy miben kiemelkedően jó. De egyébként én úgy vettem észre, hogy a nyelvérzékük nagyon jó, ill. informatikához jól értenek.
2020. ápr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A lányom enyhe(?) autista, 3 évesen szólalt meg. Előző hónapban még csak ciklizált (dajdaj baba tututu ilyeneket)


Most 4 éves, még nem lehet tudni, milyen fokban érintett.

2020. ápr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Asperger szindróma diagnosztikai kitétele, hogy a beszédfejlődés az elvárt ütemben zajlik. Ha késik a beszédfejlődés, akkor autizmus a diagnózis. Gyakorlatban viszont csak ennyi a különbség, felnőtkorra nem lehet megkülönböztetni egy Aspergerest egy nem nyilvánvaló autisától. Az más kérdés, hogy ezt sokszor szakemberek is figyelmen kívül hagyják.
2020. ápr. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves 3 as!

Az elso válaszoló testvére mégis 2,5 évesen kezdett beszélni.

2020. ápr. 5. 14:01
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Már csak az ICD-ben szerepel az Asperger, mint diagnózis, és ott is ezt írják:


[link]


Az első mondat, hogy nincs szignifikáns különbség a beszédfejlődésben az átlagtól.


A DSM-V, amit legtöbb helyen használnak, viszont már nem is veszi külön az autizmustól, max. dokitól függ, hogy megállapítja-e, hogy "Asperger-típusú" az autizmus.

2020. ápr. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


1. válaszoló vagyok.


Testvérem által több Aspergerest ismerek. Mind normális életet élnek, vannak viselkedési furcsaságaik, de el tudják látni magukat, normális munkájuk van (akiket én ismerek, és van belőlük jópár). Írhatsz privátot, ha van kérdésed, ott kifejtem jobban, ha szeretnéd. :)

2020. ápr. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy már nincs Asperger-diagnózis. Van gyerekkori autizmus meg pervazív zavar.

Nekünk pervazív zavart akartak adni, de nem engedtem leírni. Volt megkésett beszédfejlődés, most is furán beszél. Másik gyerekpszichiáter meg azt mondta, hogy azért akarták mindenáron az autizmust ráhúzni a gyerekemre, mert az is kommunikációs zavar meg a beszédfogyaték is az. Az auti szakértő meg azt mondta, hogy nincs önmagában beszédértési zavar, az másik betegség tünete. Na, bumm, legyél okos. Igazából fogalmuk sincs.

Ha csak kicsit fura a gyerek, hagyd a csudába, nem kell bekódolni, a fejlesztés úgysem ér semmit.

2020. ápr. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves 7 es!

Mikor kezdett szavakat mondani?

A beszéden kívűl még voltak e furcsaságai?

2020. ápr. 6. 18:44
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Nem vagyok diagnosztizált aspergeres. De csináltam egy csomó online auti tesztet, és ott az jött ki, hogy totál autista vagyok.

Ha így is számít a válaszom:

én például egy csomó ideig nem nagyon beszéltem kiskoromban, mert egyszerűen nem tudtam, hogy adott helyzetben mit kell mondani. Pl. odaadják a szüleim a pénzt, hogy én vegyem a fagyit. De nem szólalok meg egy szót sem. De nem azért mert sérült vagyok, vagy szégyellős, vagy nem fejlődött ki a beszédkészségem. Egyszerűen nem tudtam rájönni magamtól, hogy azt kell mondani, hogy "Kérek két gombóc fagyit".

2020. máj. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!