Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy bírtok (szinte) egyke...

Hogy bírtok (szinte) egyke gyerekkel? És mit csináltok hogy ne tévézzen sokat?

Figyelt kérdés
jövőre lesz sulis a fiam,sajnos egyke,alig bírom az udvarra kicsalogatni,minden játékot előszedek,amíg próbálom lekötni,csak addig játszik,egyedül nem.csalogatom biciklizni,focizni stb.mindig inkább mesét nézne ,gépezne.az sem segít hogy két hónapja nem visszük boltba,és emberek közé,se rokonokhoz a vírus miatt.(csak üres helyekre).aggódom,egész nyáron ez lesz?lesznek strandok?meddig tarthat még a bezártság? ha gyereked egyedül van,vagy a testvére még baba vagy már kamasz,mennyire játszik egyedül és miket? persze az is érdekel,ahol több gyerek van,ott könnyebb vagy nehezebb.eddig legalább vittük másokhoz,de hogyan töltsük a nyarat? ti hova jártok el a gyerekekkel?nektek is nehezebb egy gyerekkel mint többel? hiszi folyton te vagy a játszótársa..és ugye sajnálom is.
2020. ápr. 24. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Kis korkülönbsegesek a lányok (1,5 év) és szó szerint semmi idejük tévézni, de szerencsére igényük se. Állandóan bele vannak merülve vmi játékba akár a szobában, akár az udvaron. De ők egyedül is tökéletesen lekötik magukat, de parban azért sokkal mókásabb. Trambulinon hancúrozni pl egyedül unalmas, ketten kipurcanásig bírják.
2020. ápr. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Én "gonosz" vagyok: tv-zni nem engedem továbbra sem, de nem vagyok hajlandó foglalkoztatni sem. Ő sem játszik el normálisan egyedül. Úgyhogy lézeng, kínlódik, vergődik, esetleg tombol. Nem jó ez sem, de én már rettenetesen gyűlölök játszani, animátorkodni, amíg óvodába nem került, egész nap csak azt csináltam, semmi mást, mert nem lehetett tőle. Hát egy életre elég volt. (5 múlt)
2020. ápr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
2,5 éves a fiam. A tv, mesenézès az én hatásköröm. Az udvaron eljátszik, motorozni nagyon szeret, ki szoktam találni új és új akadálypályákat neki. A hintázást is szereti, de nagyrészt még a babahintában ül és lökni kell. Olyankor beszélgetünk, megeszi a kis gyümölcsét tízóraira, zenét hallgatunk vagy énekelünk. Képes 1-1,5 órát is ott ülni. Homokozni is szeret vagy labdázni. Van hogy sétálunk egyet a környéken. Remélem pár év múlva is ugyanígy élvezi majd a kintlétet.
2020. ápr. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Az én fiam (4 és fél éves) a kint létért kb mindent beáldozna, azt szereti legjobban. De mi panelban lakunk, plusz dolgozom is, tehát délután tudom csak kivinni. Bicajozik, szaladgál, harcol, ágakkal lövöldöz, felfedezőútra megy, épít valamit, stb.

Simán tévézni nem szokott, tableten hagyom játszani 1 órát. Ez azt jelenti, hogy ebédig minimum egy órát egyedül játszik valami mást, mert lejár a kockulási ideje. Legózik vagy szerepjátékozik, kirakózni, gyurmázni és rajzolni vagy festeni is szokott. Néha az alvós állatával társasozik. Nem mondom, hogy mindig zökkenőmentesen elfoglalja magát, de általában igen. A szükség nagy úr, hamar megtanulta, hogy nem tudom szórakoztatni.

Amúgy nem tudom összehasonlítani, nehezebb-e egy gyerekkel, mert nincs több.

2020. ápr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2 és fél évesen még ő is rengeteget volt kint egyedül is,ki-be rohangált,idővel ez egyre csökkent.gyurmát előveszem,rajzlapot,bármit,csak addig hajlandó míg vele csinálom.irigylem a többgyerekeseket,mert szegénynek nincs játszótársa.(több okból nem lehetett).ha nem mozdítanám ki,örökre képes lenne így élni,hogy ki se mozdul.akár egy kamasz gyerek.ez nem tudom meddig normális.és ötleteket ,tanácsokat ha tudtok..
2020. ápr. 24. 17:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Épp most írtam ki a kérdésem. Egykés anyuka vagyok én is, és nálunk is nehéz a helyzet, bár más okból.

Ő nagyon társasági gyerek, és ő konkrétan szomorú hogy nincs pajtás. Nálunk egész nap megy a tv, annyit nézi amennyit akarja..Igen, tudom..Szar anya vagyok, nah mind1. SZóval nem nagyon nézi amúgy, sokat játszik magába.

Elmondom mivel tudok mosolyt csalni az arcára.

Elmegyünk fagyizni ( igen tudom járvány, meg minden..de nálunk egy fagyizó nyitva van 2 óra hosszára) szóval, elbújva esszük meg..

Ezt imádja..

Virágos könnyvel megyünk, próbáljuk felismerni a virágokat, szag alapján osztályozzuk őket, a finom illatúakból csokrot kötünk. ( orgona most pl. )

Figyeljük a meggy fejlődését ( minden nap szóban dokumentáljuk ( Van már pici zöld fütyköse, kell neki víz, szomorú most..ilyesmi. )

szaltózni tanulunk a trambulinba ( én még nem tudok )

ültetünk,

Minden napra feladata van, olyan nincs hogy csak lézeng egész nap. ( szemetet ki tudja vinni, virágot meg tudja locsolni, cicákat meg tudja etetni, fel tud söprögetni. )

Szóval gyakorlatilag lementem én is gyerekbe, de sokszor élvezem.

Akkor van baj ha fáradt vagyok, és nem tudom semmire rávenni magam.

Akkor nézünk nagy meséket. Gru, 101 kiskutya, ilyesmi.

Nézd..Ne érezd magad rossznak mert kicsit többet néz filmet a gyerek vagy mert most éppen nem élvezi a kint létet. Értsd meg, fejtsd meg. Találj mást akkor amit szeret.

Játsz vele, akár a gépen is, mert hidd el nem mumus a technika, csak kontrolálni kell..

2020. ápr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mintha az en fiam lenne, o is ilyen. Nyuglodik, lezeng, semmi sem jo. De most beujitottam. Rendeltem uj nagy keszletes szines ceruzakat, olajpasztel kretat, nyomtattam szinezoket. Ez kirakva neki.

Uj omlesztett legot, ninjagot. Ez is ujdonsag ereje.

Kertben bringazhat, homokozhat.

2020. ápr. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A mesenézést, gépezést ne engedd (illetve korlátozd), ilyen egyszerű. A többi lehetőség közül választhat. Pár nap nyűglődés után el fog kezdeni játszani.
2020. ápr. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!