Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bepisil a gyerek éjszaka,...

Bepisil a gyerek éjszaka, pedig már szoba/ágytiszta?

Figyelt kérdés

4 éves múlt a gyermekem, 2 éves kora előtt szobatiszta lett nappalra, kb. 2.5 évesen éjszaka is.

Nem erőltettünk semmit, ő döntött így, balesetek sem voltak.


Kb. 3 hónapja kezdődött ez, hogy éjszaka bepisil, illetve valamikor a hajnali, reggeli órákban.

Nem történt semmi extra változás az életében, mindent ugyanúgy csinálunk.

Jó alvó, mélyen alszik, de eddig mindig felkelt, ha pisilnie kellett...

Most meg egyre sűrűbben...

Nem akarom felkelteni, de ez nem állapot, hogy heti 2,3,4 alkalommal teljes ágynemű csere


2020. máj. 1. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lefekvès előtt mikor megy utoljàra pisilni? Èn fiam hasonlòan hamar lett szobatiszta, de ha fàzik vagy ha nem pisilt lefekves előtt, akkor előfordul, hogy bepisil. Àgyàt nem raktàtok àt hidegebb falhoz? Nem lett ùj, vekonyabb paplanja?
2020. máj. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mostanában 9 óra körül szokott menni aludni, de közvetlen előtte mindig elmegy pisilni.

Reggel 7-fél8 közt kel.

8 óra után már nem szokott inni (akkor fürdik, utána ágyban meseolvasás, beszélgetés stb.)


21-2 fok van a szobájában, nem fázik tuti, hosszú pizsiben alszik, be is van takarózva.

Ugyanazokat az ágyneműket, paplanokat, pizsamákat használjuk még ősz óta.

2020. máj. 1. 20:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy 6 éves korig nem számít kórosnak,ha bepisil éjjel a gyerek.Én sokáig bepisiltem,pont mert mélyen aludtam.Ha azt álmidtam,hogy pisilek,már pusiltem is.Szerintem neki sincs semmi baja.
2020. máj. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Biztos, hogy történt vele valami trauma, ezért esett vissza.

Ennek kéne utánajárni, hogy mi. Nekem mindkét gyerekemmel volt ilyen, óvodai piszkálódások miatt. Szerencsére egy-két hét alatt el is múlt.

2020. máj. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Húgomnak az óvoda okozott kisebb traumát... Utána pisilt be egy ideig... Aztán rendeződött a helyzet. 🙂


Illetve egyik tanárnő ismerősöm mesélte, bár ott már iskolás volt a gyerek, h egyik diákja pisilt be esténként... Ők is a túl nagy nyomás, stresszre gondoltak. Végül kiderült h diabétesz állt a dolog hátterében.

2020. máj. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet, távban csak találgathatunk, elmondanám, hogy soraidból kiindulva lelki hatás a legvalószínűbb, ritkán szervi. (A biztonság kedvéért elsőként általában a szervi kivizsgálást javasoljuk, hogy kizárhassuk, mert ez a ritkább oka, azonban többnyire a direktben, egyszerűbben megoldható, ha mégis szervi az oka.) Néha a szülői hibára vezethető vissza a szobatisztaságra neveléskor, de ez is a ritkább oka.


Pedagógiai szakszolgálatra vidd el, ingyenes.


Általában ha a végső következmény a bepisilés kisgyermekkorban, akkor a legesélyesebb a regresszió mint következmény, aminek szorongás az előzménye, a szorongásnak is van oka, azt kell megtalálni. Ez nem annyira ijesztő, mint ahogy hangzik, és viszonylag gyakran megesik a regresszió (átmenetileg a saját, korábbi állapotába tér vissza a gyermek), mégis fel kell fejteni az okát, és az okán, a körülményeken változtatni, vagy ha trauma derül ki, akkor megoldani azt). Ha a probléma oka megtalálva és feloldva, akkor elmúlik a következmény (a bepisilés visszatérése).


Második gyanúm ilyenkor, hogy molesztálta valaki, és emiatt szorong, a szorongástól meg bepisil. Megoldás: ld mint az előbb, lényegileg.

2020. máj. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!