Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 15 hónaposan kell tudni járni?

15 hónaposan kell tudni járni?

Figyelt kérdés
Ma beszéltem a védőnővel státusz miatt. Volt olyan kérdés, hogy tud-e már önállóan állni és járni. 15 hónapos lányom egyiket sem tudja. Védőnő javasolta, hogy menjünk mozgásfejlesztő szakemberhez. Tényleg ennyire nagy baj lehet? Pár hete próbál felállni, néha sikerül is neki megállni pár másodpercig, de nem egyenes gerinccel. Bútorok mellett szépen áll egy kézzel is és halad mellettük. Bár mászni jobban szeret, inkább azt részesíti előnyben. Kezdek jobban aggódni. Eddig avval vigasztaltam magam, hogy 18 hónapos koráig még van ideje, de hogy azt látom, hogy a környezetemben minden kisgyerek legkésőbb 1 éves korára elindult, és hogy a védőnő is ijesztget, kissé kétségbe estem. Szerintetek is van okom aggódni és el kellene menni szakemberhez?

2020. máj. 4. 11:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Nem aggódni kell, hanem foglalkozni a problémával. Fogadd meg a védődőnő tanácsát! Időnként hülyesget mondanak, most szerintem nem.
2020. máj. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Járni még ráér, de állni tudni kéne. Ne ess kétségbe, ha bármi is van, most még könnyen korrigálható.
2020. máj. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Fiam 7-8honaposan állt,14 hónaposan ment.Igazábol mennie is kéne,állni meg mindenképp.Valami nincs rendben nála.
2020. máj. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Ne aggódj szerintem.


Nyilván komoly gond nem lehet, ha szépen mászik, de egy felmérés azért nem árt.

Gondolom azért mondta most, mert oké, hogy 3 hónap van a "határidőig" , de mire időpontot kaptok, elkezdtek gyakorlatokat csinálni stb. az idő.


Egyebkent 1 kislány van a rokonságban, aki 18 hósan kezdett el járni. Azóta atletizál 😊

2020. máj. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem, egyiket se kell tudni. 17 hónap az önálló állás, 18 hónapos kor az önálló elindulás határa (elsőkézből neurológustól). Mint sok más, ez is rosszul szerepel a védőnői kérdéssorban.

Annyiban van csak "igaza", hogy gyerekek nagyrésze elindul 15 hónapos korára.

2020. máj. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Önállóan járnia nem kell még, az ráér másfél évesen. Kapaszkodva felállni, lépegetni kell ebben a korban. Azt viszont nem teljesen értem, hogy kapaszkodás nélkül merre dől a gerince. Oldalra vagy púposít? Ezt azért lehet megnézetném szakemberrel, mert ez utalhat hipoton törzsizomzatra. Egy -beszélgetés, felmerés gyógytornásszal nem árthat. Ha nincs baj, akkor legalább megnyugtat. Nem kell tartani ettől.
2020. máj. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Részben megnyugodtam. Felálláskor nem egyenesedik fel, én úgy látom hogy inkább bizonytalan.
2020. máj. 4. 12:49
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Felálláskor nem egyenesedik fel,"


Majd fel fog. Így kezdik. Pár másodperccel és egyre ügyesednek.

2020. máj. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

Azzal, ha megnezeted szakemberrel, artani nem arthatsz. Jobb felni, mint megijedni alapon, en megnezetnem. De szerintem nem en vagyok az egyetlen, aki ismer kesobb ero gyereket. Tudok olyan fiucskat, aki 18 honapos koraig nem volt hajlando felallni. Ha felallitottak, megkapaszkodott, de ennyi. 18 honaposan egyik naprol a mawsikra elindult.

Persze ez is csak egy lehetoseg. En inkabb megnezetnem. Mar csak a magam nyugalma miatt is, illetve ha a csalad, baratok, vedono nyaggat, akkor tudjam, h nincs igazuk.

2020. máj. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
Határeset; ezért mindenképpen elvinném gyógytornászhoz. Ha 'felesleges' lesz, mert minden rendben; akkor legalább megnyugodhatsz; ha meg mégsem az, és van oka, hogy miért a 'felső határon' fejlődik; akkor meg időben elvitted.
2020. máj. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!