Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Max.28 nap gyermekápolási...

Max.28 nap gyermekápolási szabadság évente elég a 6-7 éves kisgyermeketekre?

Figyelt kérdés
Elég nagy váltás az eddigi max. 84 naphoz képest. Most lett 6 éves. Az eddigiek alapján 28 nap nem lesz elég. Vagy 6 évesen hirtelen majd annyival erősebb lesz az immunrendszere? Mik a tapasztalataitok?

2020. máj. 11. 01:11
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát én eddig sem vettem ki semmit, mert homeoffice-ba tudtam menni olyankor, ha én vagy ők betegek lettek. De szerintem elég lett volna, kb. 3 hét szokott lenni évente, amit hiányoznak.
2020. máj. 11. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Nekem elég volt. Elsőben összesen 4 hetet ( tehát 20 napot) hiányzott.

Amugy extrem beteges volt, bölcsiből ki kellett venni, kis és középső csoportba alig járt. Nagycsoportba már csak 6-7 hetet hiányzott.Most 9 évesen teljesen jól műkodő immunrendszere van, két hetet volt beteg csak februárban ebben az évben.Sajnos nagycsoportig nem is tudtam dolgozni mellette

2020. máj. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Iskolás korban már sokkal ritkábban lesznek betegek, már ami az ovis-bölcsis felsőlégúti betegségeket illeti.
2020. máj. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Iskolában dolgozom, nagyon ritka, ha egy kisgyerek 4 hétnél többet hiányzik. A 28 nap pedig 5 és fél hét.
2020. máj. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Igen elég.az iskolából már nem hiányoznak csak nyomós okkal a gyerekek.
2020. máj. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A 28 nap kijöhet úgy is, hogy csak 4 hét, nem 5 és fél, mert a hétvége is beleszámít. Attól függ mikor kezdődik a betegség. Ráadásul nálunk csak én tudok táppénzre jönni, tehát nekem 14 nap/év. Nagyon kevés, épp elég volt tavaly és idén is.
2020. máj. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én félek, hogy nem lesz elég. Én is csak nyomós okkal tartottam itthon, de így is legalább 60 napot volt beteg évente eddig. Ha csak náthás volt, vagy pici köhögés, akkor engedtem, de hőemelkedéssel már nem. Amikor itthon volt, minimum hőemelkedéses volt. Na majd meglátjuk. Mióta a járvány miatt nem megy oviba, azóta nem volt beteg. Majd ha újra közösségbe kerül, akkor fog kiderülni, mennyit ért az immunrendszere 6 éves korára.
2020. máj. 11. 21:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Abban az évben nem volt elég, amikor elsős lett. Előtte, amíg ovis volt, nem sokszor volt beteg, aztán elsőben minden nyavalyát elkapott. Az év végén már magamat kellett kiíratni, mert vele már elfogytak a napjaim, és az apjának is. Mondjuk azt akkor el is kaptam tőle, úgyhogy nem volt csalás, de ha nem lett volna ilyen opció, nem tudom, ki maradt volna vele otthon.
2020. máj. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!