Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem zavarodik meg a gyerek...

Nem zavarodik meg a gyerek szobatisztaságra való szoktatás közben, ha bilit és wc-t is használunk?

Figyelt kérdés

Általában a bilire ültetem rá, de ha pl fürdéskor szól, hogy kell pisilni, akkor csak a wc kagylóig jutunk.

Most, lefekvés előtt mondta, hogy pisi bilibe, erre ütötte a wc ajtót, és csak oda volt hajlandó pisilni. Nem zavarodik meg így szegénykém?


2010. júl. 29. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem hinnem. Hiszen latja, hogy ti a nagy wc-re mentek. (Amit o ugyanugy bilinek is hivhat.)

Csak arra vigyazz nehogy beleessen. A mienk is igy volt. A bili kb par hetig erdekelte aztan latta, hogy de hat a nagyok mind a klotyora jarnak...o is ezt akarta. Egyszer beleesett az egyik klotyoba...azota oda nem megy csak a masikba...de kit erdekel. Soha tobbet nem kellett kakis bilit mosni!

2010. júl. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A lányom is így van. Pár napja ő is a wc-be is pisil, van, hogy kifejezetten azt szeretné, hogy a wc-be. Inkább örülj neki, van aki visít a wc láttán is. Gyorsabban át fog szokni a wc-re és vaóban nem kell többet bilit mosni! :))))
2010. júl. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ki lehet hagyni a bili korszakot is és egyből wc-re ültetni. Ha ügyesen megy neki akkor miért ne mehetne wc-re? Szerintem ezzel nem zavarod össze.
2010. júl. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem elsőre zokogógörcsöt kapott a vécétől, pedig jó kis létrás szűkítővel próbáltuk volna ki. Aztán választott magának bilit. Mire szobatiszta lett (ez eltartott vagy 3 hétig, addig azt használta), s mivel olyan ügyes kislányvolt, gondoltuk, nem kell neki pelus sem, ha elmegyünk vásárolni. Persze ott is rájött a pisilhetnék, és ott nem volt bili, így mentünk a vécére. Először nem akart ráülni, de a szükség ugye törvényt bontott. Így sikerült oda. Onnantól kezdve nem kell neki a bili. Én pedig nem erőltetem, legalább nem kell mosogatni. Mi vettünk egy kombinált (felnőtt és gyerek méret is van rajta) vécéülőkét így, nem esik bele.
2010. júl. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Wc szűkítő van, sima és lépcsős is, örököltük unokatesóktól, így biztos, hogy nem esik bele.
2010. júl. 29. 16:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Én mind a 4 gyereknél rögtön a vécével kezdtem,nem is vettünk bilit.Alig várták,h ráülhessenek.Neked is egyszerűbb,ha nem kell a bilit takarítgatni,és ha neki is tetszik,miért ne?
2010. júl. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!