Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell kezelni a hisztit?...

Hogyan kell kezelni a hisztit? Segítsééég!

Figyelt kérdés

Eddig nem voltak ilyen hisztik az eddigiekből könnyű volt kizökkenteni.

20 hónapos jelenleg. Kb 2 hete kezdte hogy pl boltban vagyunk (vagy igazából bárhol) és ha nem engedem hogy elengedje a kezem hogy végig szaladjon letérdel és nevet. Én pedig inkább felveszem. Szerintem az se érdekelné ha végig húznám 🙄 Azt is elkezdte hogy direkt az ellenkezőjét csinálja mint amit kérek. Elszalad amíg fizetek stb. Kész tortúra kimozdulni a házból. Már nincs is kedvem hozzá pedig mindig sétáltunk vagy bármi.

Kérlek segítsetek, fogalmam sincs hogy kezeljem.



2020. máj. 21. 23:56
 1/10 anonim válasza:
9%
Mond el neki mi a bajod hangoztasd,hogy te vagy az anyja és ha nem fogad szót büntetést kap. Mindezt nyugodt, de mégis komoly hangvétellel. Ha nem hallgat rád akkor büntesd meg vidd olyan helyre szobába ahol nem tud játszani vagy ami úgy gondolod legnagyobb büntetes lenne neki nem kap csokit. Engem anyukám leöntött egy pohár vizzel állítólag azóta nem hisztiztem,de nem biztos hogy szerencsés 😅 ha nagyon nem megy ki lehet próbálni
2020. máj. 22. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
66%

A hisztivel szemben nagyon következetesnek kell lenni! Az pedig nagyon fontos, hogy semmiféleképpen sem szabad megjutalmazni a hisztit (tehát pld. felvenni sem), igaz nagyon komoly büntetést sem. A legjobb a közömbösség (elfordulás, magára hagyás) a hisztivel szemben, a gyermeknek át kell élnie azt, hogy akár mekkora hisztit is ki ver, akkor sem tud befolyásolni, akkor is azt teszed ami a helyes! Ha következetes tudsz lenni, akkor lekopik a gyerekről a hiszti egy idő után.



"Ami pedig a gyermeknevelést illeti, hát e téren bizony jobban kellene józan eszetekre és szívetekre hallgatni, mint a tudományra.


Egy gyermeket rá kell nevelni saját szabadsága határainak felismerésére. Ilyen nincs, hogy erős akaratú gyerek. Van hisztis gyerek, van makacs gyerek, de nincs erős akaratú gyerek. Ne csapjátok be magatokat. Az ilyen önbecsapásnak később a gyermek látja a kárát. Az erős akarathoz nagyon komoly szellemi érettség szükséges, mely gyermekkorban még nem lehetséges. A gyermeknek azt is meg kell tanulnia, hogy hol kezdődik a felnőtt emberek szabadsága, melyet büntetlenül nem léphet át. Aki azt az ostoba felfogást képviseli a gyermekkel szemben, hogy jaj, ne okozzunk a gyermeknek fájdalmat, az keserűen fogja majd tapasztalni később, hogy éppen emiatt, mennyi fájdalmat képes okozni egy gyermek az ostoba felfogást képviselő szüleinek. Egy gyermeket idomítani is kell! "

2020. máj. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
Otthon kell megnevelni,nem a boltba.Én boltban dolgozom és kiráz a hideg a sok kényes hisztis gyerektől.Otthon minden rá van hagyva,persze mikor kimozdultok már ciki.
2020. máj. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

"letérdel és nevet" nekik vicces még a mérges reakció. Ez teljesen tipikus.

Miért lenne baj, hogy felveszi őt a kérdező? Teljesen oké szerintem. Az a lényeg, hogy ne fusson el. Fizetés közben is gáz, hogy elszalad, sajnos olyankor utána kell futni és az tetszik nekik, olyan, mint a fogócska. Nem lehet a bevásárlókocsiba beültetni vagy hordozóban vinni? Még egy olyan ötletem van, ami az öcsémnél anno bevált, hogy bevonni a fizetésnél, feladatot adni neki: pakoljon, amíg fizetsz, szépen egyesével az árukat, az öcsém szerette hangosan mondani, hogy mi micsoda.

2020. máj. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Alapvetően ez életkori sajátosság, de vannak olyan gyerekek, akiket nehezebb erről leszoktatni. Nekem a fiam adhd-s, így elég sok mindent kipróbáltam, és ennek ellenére sokszor volt, hogy megvető pillantásokat kaptam a boltban. Volt, hogy egy egy éveseknek való kisautót akart, hogy megvegyek neki 5 évesen, mondtam, hogy nem, mert nem neked való játék. Amíg haza nem értünk ordított. Tudom, mit gondoltak rólam a boltban. De mit csináljak?! Soha nem volt jutalmazva a hiszti. Általában nem veszek róla tudomást a boltban, azt mondják, az a legjobb stratégia. Hát, nem jött be. Viszont a boltban a többiek azon is ki szoktak akadni, hogy miért hagyom, miért nem utasítom rendre. Hát, mert csak olaj a tűzre. Alapvetően igyekeztem úgy rendezni a dolgaimat, hogy nélküle menjek vásárolni.

Otthon mindent kipróbáltunk, amit csak lehet erről olvasni. Nekem azt mondta a pszichiáter, hogy kitartónak kell lenni, első nap 1 órát ordít érte, második nap fél órát, harmadik nap 5 percet, aztán többet nem. Aha. Volt, hogy 2 napig kitartóan hisztizett valamiért.

Idővel majd jobb lesz.

2020. máj. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem megyek boltba a gyerekekkel. Megoldjuk a férjemmel, hogy egyikünk vásárol, a másikunk otthon van a gyerekekkel. A hiszti kezelésének kérdése kb.a civilizációval lehet egyidôs. Mindenki tudja a tutit, mégis hisztiznek a gyerekek. Én azt látom, hogy ahogy fejlôdik a gyermek kommunikációs képessége, jobban ki tudja fejezni, mit szeretne, úgy egyre ritkulnak a hisztik. Addig meg fejtetôre is állhatsz, büntethetsz, lehetsz akármilyen következetes és szigorú, nem lesz jobb.
2020. máj. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
#6 Ez aztán megoldás!Inkább nem viszed a boltba a gyerekeket,mint megneveld!Gratulálok!Így sosem fogják megszokni!Érdekes a fiammal tudtam boltba menni,soha nem hisztizett.Csak foglalkozni kéne a gyerekekkel,ami ma nem divat!
2020. máj. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
#7 igen, ez is egy lehetséges megoldás. Sokkal kényelmesebb egyedül bevásárolni. Sôt, én olyan elvetemült szaranya vagyok, hogy NÉZELÔDNI is szoktam a bevásárlás alatt. Nekem ez egy kikapcsolódás. A gyerekeket meg inkább otthon nevelném, mint a boltban. Ha úgy látom, készen állnak rá, hogy nyugodtan végigmenjünk a bolton, akkor majd viszem ôket. De még nem tartunk ott.
2020. máj. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

5-ös vagyok, nem kell foglalkozni a 7-eshez hasonló megjegyzésekkel. Én is sok boltban hisztiző kisgyereket láttam, és azt is láttam, hogy a szülő majd elsüllyedt szégyenében. Nem gondoltam soha, hogy nem tudja, vagy nem akarja megnevelni. Viszont a legtöbb ember, akinek nincs gyereke, vagy már nagy és elfelejtette milyen volt, kicsinek egyből ítélkezik.

Ha bemegyünk egy multiba vásárolni, ha csak élelmiszert veszünk, az is minimum egy óra. Nagy sürgés forgás, édesség, játékok, sok minden, amit szeretne. Hamar felpörög egy kisgyerek, túl sok inger éri. Naná, hogy hisztizik. Régen, amikor az ember átment kenyérért a sarki boltba, persze, hogy nem hisztizett a gyerek, vagy egyszerűen lerázta a szülő, hogy nem kapsz Balaton-szeletet. Most azért jóval nehezebb, és szerintem is a legjobb megoldás, hogyha az ember teheti nem viszi a gyereket ilyen helyre. Egyszerűen nem nekik való.

2020. máj. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ez aztán megoldás!Inkább nem viszed a boltba a gyerekeket,mint megneveld!Gratulálok!Így sosem fogják megszokni!Érdekes a fiammal tudtam boltba menni,soha nem hisztizett.Csak foglalkozni kéne a gyerekekkel,ami ma nem divat!"


Még egy ilyen hülyeséget. Az összes gyerek kinövi azt a korszakot, hogy nem lehet vele értelmesen beszélni, csak vinnyog, nyíg és hisztériázik stb. majd akkor lehet boltba vinni. Van aki szarakodik, mert úgy tetszik neki, vagy mert nincs más választása, van aki meg átugorja azt a szakaszt és megoldja másként. Nekem is van olyan, amit meg lehetne oldani, de én nem erőltettem, csak mikor már nőtt a gyerek és csak az a tény, hogy már nagyobb és értelmesebb spórolt egy rakás fejfájást.

2020. szept. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!