Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy bírjátok, ha a gyereketek...

Hogy bírjátok, ha a gyereketek olyan valakire ütött, akivel nehezen jöttök ki?

Figyelt kérdés
Előre leszögezném, nagyon szeretem a kislányom és ezen semmi se változtat. De a természetét nagyon nehezen viselem. Nem rám vagy az apjára ütött (mi hasonló tulajdonságokkal rendelkezünk), hanem egy az egyben mini anyósom. Külsőleg, belsőleg olyan mint ő. Nyilván a külső hasonlóságokkal nincs gondom, anyósom amúgy is jól néz ki, de ha nem így lenne, akkor is elfogadnám. De a belső tulajdonságaival nem tudok mindig mit kezdeni. Ugyanolyan akaratos, csak az ő igaza létezik, más véleményét elfogadni képtelen ember. Csak vele kell foglalkozni, ha valami nem róla szól, sértődés. A sértődései a legrosszabbak. Mindent magára vesz, minden megjegyzés egyenesen ellene irányul. Az elején úgy voltam vele, temperamentumosabb kisgyerek, majd formálódik. De az évek alatt rá kellett jönnöm, hogy ez az alaptermészete, örökölt dolog ez. 5 éves, de már úgy érzem, mintha egy kamasszal élnék együtt, akinek muszáj ellentmondania nekem és a saját feje után mennie. Előre rettegek, mi lesz 10 év múlva, csatatér lesz a ház. Anyósom anyja szerencsére él (ő egy tündéri néni) és elmondása szerint anyósom mindig ilyen volt, gyerekként is és szomorú, hogy most is képes mindenen összeveszni az anyjával. Félek, mert mintha anyósomban lányom jövőjét látnám. Nincs egy barátja se vagy akivel csak néha tudna beszélgetni, mert mindenki kerüli. Az a legszomorúbb, hogy a saját családja is így van vele. Férjét teljesen kikészítette, a saját anyja és fia is gyomorgörccsel látogatja, mert tuti 2 mondat után veszekedés, de azért némi érzelmi zsarolással azért eléri, hogy velük legyen kapcsolata. A lányomnak se sikerül barátokat szereznie, amit őszintén nem csodálok. Még az állítólagos barátainak is beszól, ha nem az van, amit ő mond, látványosan durcáskodik és és hosszasan őrzi a sérelmeit, még bosszúállónak is mondanám. Én folyton beszélek neki, hogy hogy kéne, de nincs foganatja.
2020. szept. 7. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló. De rá kellett jönnöm, hogy nem a gyerekem viselkedik úgy, mint az anyám, hanem az anyám ragadt le egy 5 éves szintjén.

A gyerek még formálható. A temperamentuma nem, de az igen, hogy bizonyos helyzeteket hogyan kezeljen nyugodtabban.

2020. szept. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nagyon konzekvensen kell nevelni, hogy megtanuljon beilleszkedni a közösségeketbe.

Meg hasznos lehetne nevelési tanácsadó bevonása, ha van normális a közeletekben, ugyanis egy jó szakember rengeteg tippet tud adni, amivel meg lehet tanulni kezelni az ilyen gyerekeket, illetve öket is normálisan lehet szocializálni.

2020. szept. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzetet. Fiam tipikusan az a fajta ember, akit messziről kerülnék ha lehetne. De ugye őt nem lehet, mert a gyerekem. Szeretem imádom, de nehéz természet. Ráadásul hozzá most még a kiskamaszkor is társul. 10 éves egyébként. Nem tudom kire ütött, nálunk nem hiszem, hogy örökletes lenne. Szimplán olyan mintha neveletlen lenne. Nem fogad szót, virnyíkol állandóan, visszabeszél. Suliban sem tudja tartani a száját. Direkt piszkálja a testvéreit. Direkt ellenem szegül, ha kérem, hogy ne csinálja (pl. Ne piszkálja a tesóját) csak azért is csinálja. Sokat veszekszem vele, a férjem meg velem, szerinte rá kellene hagyni. Mikor nagyon kiborít a fiam, szoktam neki mondani, hogy változzon jobb irányba, mert egy kislány sem fogja szeretni nagykorában ha ilyen marad. Akkor persze azért hisztizik, hogy ilyet mondok. A múltkor felvettem a hisztijét, azt mondtam neki, hogy mostmár meg fogom mutatni másnak mit csinál, annyira elegem van már ebből. Persze akkor én vagyok a legrosszabb anya. Járatom korrepetálásra, mert karantén alatt b@szott velem tanulni, állandóan ellenszegült akkor is, ígyhát most tanárhoz hordom. Órákig képes hisztizni, hogy ő márpedig nem fog menni.. A minap a fejemhez vágta, hogy csak azért akarom, hogy okos legyen, hogy tudjak vele dicsekedni. Hát az állam leesett. Persze nem azért, hanem mert azért fontos lenne megtanulni normálisan , helyesen írni.

Szóval átérzem hidd el. Sajnos nekünk az idő nem sokat segített. Én is hittem, hogyha nagyobb lesz, akkor jobb lesz, de nem.

Hordtam egyébként anno TSMT tornára, pszichológushoz, neurofeedbackre. Szerintem csak pénz kidobás volt. Van még 2 fiam, szerencsére velük megtapasztalhatom, hogy milyen a nyugis, átlag, "normális " gyerek.

2020. szept. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom is minianyósom. Remélem a természete nem az lesz. Jelenleg csöves alkoholista aki többször ült börtönben mint wc-n :( Nagyon szép nő volt fiatalon, a lányom egy az egyben a tükörképe, mindenki mondja.

Nagyon igyekszem, hogy jól neveljem.

2020. szept. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az önfejűség, akaratosság szerintem tipikus gyerek tulajdonság.A legtöbb gyerek azt is szereti ha minden róla szól.Szerintem van egy alap természet ami velünk születik, a többit a környezet formálja.Szóval valahol ti is.

Az én lányom is nagyon eltérő személyiségű tőlem.Inkább az apjára ütött és bár szeretem az apját, de két nagyon makacs,erős akaratú ember egy házban bőven túl sok az idegeimnek:D Nem tudom később mi lesz.Igazából főleg a kamaszkor miatt parázok, de remélem hogy formálhatom annyira ,hogy nem fog elkallódni vagy nem csinál nagy butaságokat csak mert ő úgy gondolja.

2020. szept. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Én nem tudtam formálni. Borzalmas. Kikészít. 14 éves, lány. Egy igazi manipulátor, minden lében kanál. Haragtartó, bosszúálló. Már ilyen volt 3 évesen is. Az érzelmi zsarolás mestere.

Nagyon nehéz vele. Próbálok erős lenni és nem bedőlni neki.

Előre sajnálom, hogy milyen pofonokat fog kapni az életben saját maga miatt. Hiába minden szó, próbálom segíteni de nem hallgat rám, megy a feje után.

Pszichológushoz már járt 3 évesen egy ideig és most is jár már fél éve . Semmi változás, az alaptermészete nagyon rossz és most a kamaszkor mégjobban kihozza.

2020. szept. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6os vagyok. Az kimaradt, hogy nálunk anyai ágon öröklődik ez. Anya nővére, az én nővérem, a másik nővérem lánya és az én lányom lett "ilyen".
2020. szept. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó! Nem őt kell sajnálni, hidd el nem ő fogja kapni a pofonokat. A szeretteit kell majd sajnálni, meg akik közelebb fognak állni hozzá. Esetleg az alkalmazottait ha főnök lesz valahol. Anyósom ugyan ez a fajta ember volt, hidd el, neki volt a legjobb.
2020. szept. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!