Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy szülő rögtön az elején...

Ha egy szülő rögtön az elején tisztázza a gyermekével a Mikulás meg Húsvéti nyuszi témát, hogy szokta csinálni, hogy ebből ne legyen galiba?

Figyelt kérdés

!!!Szülők, rejtsétek el a telefont vagy a laptopot most a gyerekek elől, mert nem akarom, hogy innen tudjanak meg bármit is!!!


Nem tervezem ezt csinálni, csak kíváncsi lettem, hogy, amikor közeleg valamelyik Ünnep, akkor az oviban egy 3-4 évesnél, akivel az elején tisztázták, hogy nincs Nyuszi meg Télapó, hogyan érik el, hogy ne szólja el magát a többiek előtt? Értem pl az ilyen eseteket, hogy "Képzeld, Anyáék megkérte, hogy ne mondjam senkinek, de Nektek elmondom, hogy nincs Húsvéti Nyuszi."


2020. szept. 7. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszem, amikor egy jól értesült ovis társam elmondta, hogy nincs Mikulás és Jézuska. Nem hittem el neki.
2020. szept. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az van, hogy a többi gyerek úgysem hiszi el, max odamegy az óvónénihez,hogy Lajoska azt mondta, hogy nincs Mikulás és az óvónéni rászól Lajoskára, hogy ne terjesszen butaságot.
2020. szept. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Többnyire ez kivitelezhetetlen.

Gyerek, el mondja, de nem rosszindulatból. A többiektől viszont számíthat arra, hogy ő vagy az anyukája lesz a "buta", amiért olyan sületlenséget állít, hogy a Mikulás nem hoz ajándékot. Dehogynem.

A másik eshetoseg,

2020. szept. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

*hupsz, elküldte, bocsi.

Szóval a másik eshetőség, hogy elhiszi, akinek mondja, és sírva megy az óvónénihez, aki ha ügyes, meg tudja oldani, hogy egyikük se jöjjön ki rosszul a helyzetből.

2020. szept. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy olyanokat tudok elképzelni, hogy akkor mondják el a gyereknek, ha a gyerek érettebb a társainál , meg le is esik neki, hogy szülőktől kap csokit és a szülő kérésére biztos megtartja magának ezt a titkot.


Vagy, ha szegény családban vannak, akkor mondhatják a gyereknek, hogy sajnos a Mikulás nem megy hozzájuk, ezzel meg nincs hond, ha visszamondja az oviban.

2020. szept. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%
Van ilyen hülye szülő aki elveszi ezt a csodát a gyerekétől?
2020. szept. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Sosem értettem az ilyet. A gyermekkorom meghatározó pillanatai voltak a hinni a mikulásban, kikészíteni a cipőt az ablakba, várni, h.hozza jézuska a karácsonyfát stb..Olyan jó volt hinni a csodákban! Még a mai napig csenget a jézuska (apukám) nálunk karácsonykor. A gyermekkor legfontosabb dolga a fantázia, a képzelőerő szárnyalása a mesék által.

Az ilyen szülő, akkor nem engedi, h.pl.orvososat játszon a gyerek, hiszen ő nem lehet orvos, mivel kicsi? És ne higyje el magáról, h. doktor és tud gyógyítani? Hiszen a valóságban kell élni?

2020. szept. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Eredetileg mi is úgy terveztük a férjemmel, hogy nem tömjük "buta mesékkel" a gyerekek fejét. De be kellett látnunk, hogy a gyerekeknek szükségük van a fantáziavilágra. Nem vehetjük el tőlük a csodát, a varázslatot. Mellesleg ki lehet játszani a "Mikulás figyeli, hogy szót fogadsz-e" kártyát. Ronda dolog, de néha eladjuk a lelkünket az ördögnek.
2020. szept. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

ahányszor felmerül ez a kérdés, hogy bárki nem hajlandó mesélni a gyerekeknek, mindig meg akarom köszönni anyáéknak, hogy nem csak mikulás és jézuska és nyuszi és fogtündér volt, hanem tevékenyen jelen volt az életünkben az összes manó, tündér, kobold, akik saját (részben anyáék, részben általam mesélt) családi mitológiánkban megvédtek a rossz álmoktól, vagy épp elrabolták a kedvenc zoknim felét (mindig csak a fele kellett nekik), és hogy reggelente szó nélkül kitettek egy másik terítéket az enyém mellé, ha bejelentettem, hogy a láthatatlan barátom is velünk reggelizik...

amúgy volt ilyen gyerek az oviban, de a gyerekek hite sokmindent kibír, még azt is, hogy pistike vagy cilike buta, és azt hiszi nincs is mikulás...

2020. szept. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!