Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha választhatnál inkább...

Ha választhatnál inkább értelmileg sérült, kedves, simulékony "szobanövény" gyereket vagy értelmes nehéz természetű, akaratost választanál?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés, nyilván nincs ilyen, meg két szélsőséges példa, csak érdekel, ki mit gondol
2020. szept. 9. 19:05
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

Huh nem semmi kalvaria! Koszonom, hogy leirtad! A legborzasztobb, hogy mindenki mast mond de ugyanakkor sztem o is valtozik, fejlodik.

Az enyem 1,5 eves, o is siman beleveri a fejet a falba meg a padloba es lokdosi a tobbieket. Kivancsi milyen lesz a bolcsi

Es mikor mentek suliba?

Egyszeru allamiba felveszik?

Szobatiszta mikor lett?

2020. szept. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 A kérdező kommentje:

3 évesen lett, de a pelenkát nem akarta elhagyni, majd amint elkezdett egyik napról a másikra folyékonyan beszélni, 3,5 évesen, elhagyta a pelenkát is.


Nálunk kétszer fordult ez a beleverés csak elő, aztán rájött, hogy fáj neki. Addig nem volt agresszív, amíg nem találkozott ezzel a bölcsiben, előtte ha vittem játszóra csak hiszti volt meg mindenkit ölelgetett.


Most iskolaelőkészítős, ami remekül megy, következő szeptemberben kezd sulit, írom a listát és nagyon rákészülök, következő héttől hívogatom a sulikat és a legjobbat választom, fizetős is lehet. Természetesen integráló lesz, ha nem fog menni, akkor magántanuló. Vittem táborba a nyáron, ami szegregált volt, na ott kegyetlenül kikészült én is bent voltam vele, meg is értem, hogy kikészült, én is nehezen viseltem a sok nála jobban érintett gyerek társaságát zárt helyez, szóval szegregált nem jöhet szóba, na meg átlag feletti iqja van, esélytelen..


Néztem normál tanterves logopédiai osztályokat, lassított ütemű logopédiai osztályt(nem ejt tisztán 2 hangot(r-l), plusz néha nyelvtani hibákat vét és ha izgul, nem találja a szavakat, nem tudja összerakni a mondatokat és a szómemóriája nagyon rossz. 5 szót nem tud megjegyezni, de 7-8 számot simán elsőre, akkor is, ha a szavak egy szótagúak, a számok meg hosszabbak), de a legtöbb az integráló, elfogadó, fejlesztő. Hálisztennek a körzetes sulink az egyik leggyerekbarátabb ezen a részen, majd felveszem velük a kapcsolatot, de valami normál tanterves, kisebb létszámú(ez kb csak logopédiaiban van) nem problémás gyerekes, de mégis erős alapokat adó suli kell neki, szóval megpróbálom majd a beszédkódot elsőnek felrakatni, mint vezető tünet(ilyen véleményünk is van, hogy nyelvtani nehézség miatt frusztrált és ért félre helyzeteket, nehezére esik kifejezni a gondolatait stresszhelyzetben).. A vadaskertes szakvéleményben a vezető diagnózis autizmus, a szakértőisen azt rakták utoljára, ott figyelemzavar van az elején, mert szerintük sem autista, de eltussolni nem nagyon lehet a kódot.


Na mindegy, kész tervvel megyek suliba, intézményt választva, előre egyeztetve, milyen kóddal juthat be, kis létszám, erős tanmenet, logopédiai megsegítés és valami halál higgadt, nem elítélő mikroagressziókat véletlen alkalmazó tanárnő. Írtam ki ide kérdést arról is, rendben van e, amiket az óvónő csinált, azt írta mindenki, meneküljünk az oviból, csak sajnos ez nem így megy a nehezebben kezelhető gyerekkel.

2020. szept. 11. 13:32
 43/43 anonim ***** válasza:

Le a kalappal!

Latszik, hogy a legjobbat akarod a gyermekednek:)

2020. szept. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!