Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire vagytok szigorúak a...

Mennyire vagytok szigorúak a gyerekekkel a dédimamánál?

Figyelt kérdés

Karácsonyi, szülinapi vacsorán voltunk a szűkcsaláddal a dédimamánál. Megvendégelt minket. Kétéves kislányom pedig nem aludt és evett délután, így fáradtan és nyűgösen vittük el... Az ebédnél kiborította az egyik kis tálat, emiatt a férjem eléggé behergelte magát és elég erélyesen mondta, hogy innentől kezdve nem fog édességet, tejszeletet kapni. Sajnos nem hallotta ezt a dédi, ezért szegény odahajolva hozzám kérdezi meg nagy lelkesen, adhat-e neki tejszeletet.

Én mondtam,hogy odaadhatja neki. Erre férjem dührohamot kapott, hogy már pedig nem adhatja neki oda a tejszeletet, így semmit nem ér a szava.

Megsajnáltam Dédit, alig látja a kislányunkat, nagyon ritkán tudtunk most menni, de nagyon szereti. Magányosan éldegél, nagyon várta már az unokát.

Persze jogos a férjem véleménye valamennyire, de ebben a helyzetben szerintem eltúlozta.

Vagy én voltam engedékeny?



2020. dec. 27. 19:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
23%
És miért is nem lehet szeretni úgy egy gyereket, hogy nem kapja meg azt a tejszeletet?
2020. dec. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Engedékenyebb vagyok

De én sem másítok meg olyat, amit kimondtam..

Más kérdes, hogy étellel nem büntetek..


Itt én a férjem ellenében nem engedtem volna a dédinek


Viszont nem is mondtam volna ilyet, mett kiborult a tál

Gyakori egy ekkora gyereknél

/ 2,5 évesem es 10 hónaposom van/

2020. dec. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ha egyszer a gyereknek valamit megtilt az egyik szülő, a másik meg megengedi, a gyerek összezavarodik. Mellesleg úgy kellene menni rokonlátogatóba, hogy belekalkulálni az alvásába, hogy ne legyen a gyerek kuka.
2020. dec. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Megvolt a fix időpont. Nem mehettünk később vagy hamarabb.Az hogy nem tudott emiatt aludni, azt hogy kalkuláljam bele?
2020. dec. 27. 19:48
 5/20 anonim ***** válasza:
22%
Olyan esetben én nem megyek.. vagy megoldom, hogy aludjon
2020. dec. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Ha nem megyünk,akkor meg családi botrány van, de köszi a tippet :D
2020. dec. 27. 19:51
 7/20 anonim ***** válasza:

5.Vagyok


Nem én írtam a dolgit

Caak a kérdésee válaszoltam


2. Is én voltam

2020. dec. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

1. Egy kétévest biztos nem büntetnék azért, mert kiborult egy tál...

2. A gyereket édesség nélkül is lehet szeretni, de ezt egy 70-80 éves embernek az életben nem fogod megmagyarázni.

3. Mi ilyenkor mentünk kicsit előbb, lehetőleg a többi vendég előtt, hogy ne legyen ricsaj, és a vendégségben lefektettem az aktuális törpét.

2020. dec. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%

Igen ennyiert nem buntetnem ilyennel.

De szerintem te tobbet hibaztal mert a ferjed szavat semmizted le es en nem viszem el a gyerekemet egy nagy csaladi ebedre alvasidoben alvas helyett aki ezt nem erti meg az igy jart. Garantaltan nem fog jol viselkedni a gyerek....

2020. dec. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Hat nem egeszen ertek a ferjemmel egyet... Nem szeretem, ha etellel zsarolja, egyebkent se eszik kb semmit. Amit enne is elveszi tole.

Sajnos errol nem tehetek, nincs annyi jogom es felhatalmazasom ebben a csaladban, hogy megtegyem azt h ne vigyem a gyerekem egy csaladi gyulesre

2020. dec. 27. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!