Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek létezik olyan...

Szerintetek létezik olyan helyzet, amikor egy pofon vagy pelusra csapás jogos, elnézhető?

Figyelt kérdés
2021. jan. 3. 09:48
A kérdező szavazást indított:
Van ilyen
Nincs ilyen
60 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem. Még olyankor tudom elképzelni, ha a szülő ijedtében csap oda, pl gyerek századik tiltás után is kiszalad az úttestre, készül belenyomni a csavarhúzót a konnektorba. Utóbbi elég életszerűtlen, csak a példa kedvéért írtam, tehát, hogy nem tudatos fenyítés, hanem amolyan ijedtségből, kétségbeesésből.
2021. jan. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
70%
Szerintem arcra soha nem uttunk, de amikor gyerek voltam én is kaptam egy-kettot a seggemre, meg inkább a kezembe. Úgy gondolom, hogy néha a szülők már túl liberálisak és ezekből sokszor az elkényeztetett gyerekek lesznek. Én is szerettem a szüleimet, és persze nem erősen ütötték meg véletlenül se.
2021. jan. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

Még csak 13 hónapos. Ebben a korban inkább ezerszer is türelmes vagyok vele, sosem bántanám, hiszen még csak tanul.

De el tudom képzelni, ha később erősen veszélyes helyzetbe sodorja, vagy akarja magát, vagy mást sodorni, el fog csattanni az a pofon. Már csak azért is, hogy sose felejtse el. Nem azért, mert ki akarom élni az agresszív hajlamaimat, vagy ilyesmi.

Szerintem sem túl szigorú és következetes manapság az anyukák jórésze (tisztelet a kivételnek!), félnek a gyereket fegyelmezni és utána panaszkodnak, hogy kezelhetetlen.

2021. jan. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
Nem elfogadhatò megütni egyik csalàdtagot sem. Soha. Ezt ùgy ìrom, hogy előfordult, hogy megütöttem a gyerekem, megsem vèdem ezt a mòdszert.
2021. jan. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Derjaderja ***** válasza:
78%

Én is volt, hogy kézre legyintettem, pl ha a kutyát szekálta. De abbahagytam, mert rájöttem, hogy nem hatékony. Sokszor pl játéknak vette, meg láttam, hogy ő is csapkod néha. Ha meg fáj, akkor meg nem jó, azt se akarom.

Arra jutottam, hogy amíg nincs szabálytartása se, sem meg sem ért egy összetett magyarázatot, addig vagy egy nyomatékos "nem" segít vagy ki kell vinni a helyzetből, mert kicsi ahhoz, hogy értse mit várok el.

Az úttest nehéz mert az én lányom mindenből viccet szeret csinálni, fogócskázni a parkoló autók körül stb, de végül is ez is olyan, hogy nekem kell vigyàznom rá hogy ne érhesse baj, amíg értelmesen meg nem érti, mekkora a veszély.

Biztonságos helyzetben igyekszem tanítani, de élesben nem lehet bízni benne még (holnap lesz 2 éves).

2021. jan. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Én ütöttem már a gyerekem kezére. (2 éves) Szerintem nekem jobban fájt, mint neki. Utána napokig rosszul éreztem magam.

Hatalmas hisztirohamot kapott az utcán. 20 percig próbáltam nyugtatni, legugoltam hozzá, felvettem, beszéltem neki, énekeltem, aztán csak hallgattam, de semmi sem segített. Őrjöngött és az egyik pillanatban az arcomnak ugrott és dühből meg akart karmolni. Na, akkor szakadt a cérna és rácsaptam a kezére. Ezen annyira meglepődött, hogy a hiszti is abbamaradt. Szerencsétlenségemre egy öreg nő látta a jelenetet, odajött és elkezdte sorolni a gyereknek, hogy "Miért sírsz drágám, anya nagyon megvert?" majd megkérdezte tőlem, hogy miért kell a gyereket indokolatlanul verni. Rendőrt akart rám hívni, amiért rácsaptam a gyerek kezére. Szóval nem csak a mai anyák a túl liberálisok.

Nekem a pofon nem fér bele az értékrendembe. Azért az már eléggé durva. Ha még kicsi a gyerek, a pofonból, pelusra csapásból úgysem ért, nem tudja összekötni az ok-okozatot, ha meg már nagyobb és értelmesebb, akkor meg azért nincs értelme, mert meg lehet vele beszélni, hogy a viselkedése helytelen.

2021. jan. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%

Nem fér bele. Több okból sem.

Egy kisgyerek úgysem érti. Vagy játéknak veszi, vagy ezt is utánozni kezdi, mint minden mást.

Szigorúnak és következetesnek nem csak úgy lehet lenni, ha odacsapunk.

2021. jan. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%
Pofon egy pelenkásnak... Még olvasni is fájdalmas. Szegény még világát se tudja. 😔
2021. jan. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%
Hát bizony az én pelenkásom nagyon is tudja világát. 16 hós és rettentő akaratos. Olyan hisztit levág ha valami nem úgy van ahogy szeretné hogy csuda. Még nem csaptam a fenekére, de nem tartom kizártnak, hogy egyszer elszakad a cérna
2021. jan. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk szüleim alkalmazták a pelusra és kézrecsapást néha.

Tesóim 10 évvel fiatalabbak ezért emlékszem, gondolom akkor én is kaptam anno :D

Soha nem úgy hogy fájjon, peluson keresztül nem is érezték, volt hogy röhögtek rajta.

Imádjuk a szüleinket, soha nem vertek minket kédőbb, normális felnőttek lettünk, nem sérült a lelkivilágunk.

Most nem propagálni akarom itt az elverést, de szetintem egy kicsit túl van ez lihegve manapság ahogyan sok minden más is.

2021. jan. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!