Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szemüveges kisgyermekedet...

Szemüveges kisgyermekedet érte bármilyen atrocitás?

Figyelt kérdés
Akár óvodában, akár iskolában? Manapság is csúfolják őket, vagy igaz az, hogy a mai gyerekek ilyen téren már elfogadóbbak?

2021. febr. 2. 13:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
A szokásos "pápaszemes"-en és "harry potteren" kívül semmi. Nem elfogadóbbak egyáltalán a mostani kölykök, sőt :D De felkészítettem a gyerekem rá, én is szemüveges vagyok, nálam is ugyanez volt kiskoromban. Aki csúfolódni akar, az fog találni okot rá.
2021. febr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
4 évesen lett neki, most 7,5, eddig semmi nem volt
2021. febr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Az én 7 évesemet csak pár "közönségesebb" gyerek cseszteti. A barátnői fel is próbálgatták a szemüvegét és szerintük csini. Egy hónapja kapta.
2021. febr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem csúfolják már őket. Akár kicsi, akár nagy.
2021. febr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem akit csufolni akarnak, fognak, akit meg nem, mert nem áldozat típus, azt nem. Visszanézve a régi képeket a legmenőbb osztalytarsnom alt suliban akit aztan soha senki nem csúfolt, lófejű volt, vezna és kapafogu. De olyan kisugárzása volt meg jofej volt, hogy soha senki nem bántotta. A csufolas sosem arról szól, hogy valakinek van e valami hibája, hanem hogy akarjak e csufolni.
2021. febr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Szemüveges kisgyerek voltam és maradtam az felnőttként is. Soha nem csúfoltak miatta. A nevem, a hajam színe, minden más miatt igen. Nyugi
2021. febr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Soha nem csúfolták a szemüvege miatt, pedig neki volt egyedül az ovis csoportban. Ráadásul kis mimóza volt ovis korában, de fel sem merült, hogy emiatt bántanák.

Mikor az első osztályt kezdte, akkor is ő volt az egyedüli szemüveges az osztályban, de ott sem csúfolták. Aztán még elsőben kapott egy másik kislány is, mostanra (harmadikosok) meg már 6-7 szemüveges van az osztályban.

A gyerekek nem elfogadóbbak, de valahogy manapság már nem olyan különleges dolog a szemüvegesség szerintem. Rengeteg fajta keret van, mindenki talál olyat, ami neki jól áll. Még divatozni is lehet vele.

2021. febr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

Az én lányom sem mondta, hogy csúfolták volna. 2 éves korában lett szemüveges. Mindig figyeltünk arra, hogy "divatos" szemüvege legyen, ami illik az arcához. Ahogy nőtt úgy választottunk egyre nagylányosabbat.


Láttam olyan szemüveges kisgyereket, akin nagyon rosszul állt a szemüvege. Természetesen nem gúnyoltam ki 😂, de magamban megjegyeztem, hogy szegényke nagyon diszharmonikus vele.

2021. febr. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
4,5 évesen lett szemüveges a nagyobb lányom és soha, senki nem csúfolta. A kisebb kifejezetten nehezményezte az utolsó rutinellenőrzésén, hogy ő nem kaphat szemüveget, mert semmi baj a látásával.
2021. febr. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a pipa.

Az én fiam 2 éves múlt és sajnos az egyik szeme nagyon nem működik jól, szemüveget kap, és majd takargatni is kell, ezért tettem fel a kérdést.


Próbálok én is lelkileg felkészülni, hogy kb mire számíthatunk a kezelés mellett a közösségtől.

2021. febr. 2. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!