Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen a gyermek nogyogyaszat?

Milyen a gyermek nogyogyaszat?

Figyelt kérdés

2021. márc. 30. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted hogy milyen ?
2021. márc. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Gyerekekhez szokott szakember.

Kisebb eszközök.

2021. márc. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Istenhegyi klinika honlapján egész részletesen leírják


2.

2021. márc. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat konkrétan nem tudom mire vagy kiváncsi, én anno 16 évesen is gyereknogyogyaszatra mentem, de akkor már a vizsgálat semmiben nem különbözött a felnőtt nőgyógyászati vizsgálattól. Szerintem attól is függ hány éves kislányt vinnél. Nálunk pl gond volt a lányommal, mert össze voltak nőve a kisajkai egy elég nagy részen. Felhívtam egy nőnemű nőgyógyászt, akiről tudtam, hogy gyerekeket is vállal, hogy elvinném magánrendelésre a lányom emiatt a probléma miatt. A lányom akkor másfél éves volt. Megbeszéltük, hogy ő a gyerekorvosnál is nagyon sír mindig, egy sima torokvizsgálatot nem lehetett nála akkoriban megcsinálni, így közösen úgy döntöttünk, hogy nem szeretnénk vele erőszakoskodni, főleg ugye a vizsgálat jellege miatt, így abban maradtunk, hogy ha tudom pelenkazas közben óvatosan nézzem meg és készítsék róla egy képet milyen mértékű az összenövés. Ezt a fotót nézte meg aztán a nőgyógyász és ajánlott rá kezelést. Amikor letelt a kezelés ideje szinten ugyanezzel a módszerrel tudta ellenőrizni hatásos volt-e, amit javasolt (egyébként laikus szemmel nézve is látszott, hogy megoldódott a probléma). Más jellegű probléma esetében nem tudom hogy jártunk volna el, de nyilván itt nagyon számít az életkor is.
2021. márc. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha belefér, csak az előzőre reagálnék, mert nem tudok ennél többet a kérdés kapcsán. Az életkor valóban számít a szeméremajak összenövésnél, pl hogy miként viseli egy gyermek a vizsgálatot.


Na de pont ez a pláne:


egy és hat éves kor között jellemző, amiről írsz, kedves előző. Ők meg ugye elég picik még, sokukkal előfordulhat nehézség egy szimpla gyermekorvosnál is, pl a félelmeik miatt.


Gyermekorvosi látogatás előtt javaslom, hogy játssz doktorosat vele, akár bábozással például.

Lehetőleg NE a gyermeken, igaz, néha igénylik azt is (bár kellő körültekintéssel, távolságtartással akár azt is lehet), de ami elegendő is, hatásos is: plüss, vagy bábfigura legyen a játékban a vizsgálandó.


12 hó alatt és 6 éves kor felett nagyon ritka probléma. A nemi hormonokkal függ össze, de nem tudom ennél részletesebben, szóval asszem az ösztrogén a pocaklakóban felszaporodik a köldökzsinóron át, ez meg állítólag kb a születést követő 12. hónapig csak lassanként ürül a baba szervezetéből. Hat éves korig meg ennek túlzottan alacsony mértéke miatt a váladék kiválasztás és eygéb folyamatok hiányosak, ha jól tudom, ezért ragad össze:


átlagosan MINDEN NEGYEDIK kislány szeméremajka. És tehát szinte mindig 1-6 éves kor között.


Tehát ez eléggé gyakori probléma, és szinte mindig könnyen orvosolható, általában kenőcsöt írnak fel rá, ami szinte mindig megoldja idővel a problémát.

2021. márc. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző váladzadóbak infó.

Sajnos a 12 hó alatti kislányoknak nagyon gyakori.

Oka a túlzott hamosítókrém-használat (popsikrémek többsége)

Bemegy oda is, aztán nem mossák meg rendesen ( nem mernek odanyúlni) vagy nem törlik meg ( tetrapelussal töröltem ki neki)


De nem kell hozzá ez sem.. van, hogy 1 nap alatt összenö.

2021. márc. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#5, en vagyok a #4-es válaszoló. A lányomnak már négy hónapos kora körül látszott (addig nem is figyeltem), hogy össze van nőve, jeleztem a gyerekorvosunknak, azt mondta várjunk 2, max 3 éves koráig, majd akkor visszatérünk rá, aztán mikor látta mennyire fél mindig a gyerek végül nem is említette sosem, csak odázta a dolgot. Másfél évesen tűnt fel, hogy talán az addiginál jobban össze van nőve, ekkor kerestem célirányosan nőgyógyászt. Ő azt javasolta ne várjunk, ha már 1+ éve fennáll a probléma, mert minél tovább össze van tapadva annál drasztikusabb módja van a szétválasztásnak. Valóban krémet kaptunk, négy hét alatt hozta helyre a dolgot. Azt az infót kaptam akkor, hogy figyelgessem azért, mert összenőhet még, ugyanez lesz akkor is a megoldás. Lekopogom azóta nem nőtt össze megint. Krémet használok egyébként pelenkazashoz, de nyilván a nyíláshoz sosem kentem. Amire én gyanakszom: szülés után első alkalommal nem én pelenkaztam, hanem a csecsemős. Már a második pelenkázásnál feltűnt, hogy a hüvelynél, kisajkaknál is van krém, de nem tudtam sehogy sem kiszedni teljesen. Jeleztem a csecsemősnek, aztán itthon a vedononek, mindenki azt mondta maradjon, ne piszkaljam nagyon, majd kijön. Na végül kb két hét alatt sikerült teljesen kiszedni, hiába a mindennapos furdetes, egyszerűen úgy bekenték és odatapadt a kisajkakhoz meg mögéjük a krém, én meg nyilván nem mertem nagyon feszegetni meg kapargatni. Szerintem simán benne van, hogy rátett egy lapáttal az osszenovesre, de nyilván lehet hormonális is, már nem fogjuk megtudni.

Gyerekorvos: vannak orvosos könyveink, van itthon sztetoszkopunk, Bogyó és Babocabol imádja Bagoly doktort, a baglyokat is úgy általában, nálunk minden bagoly “doktorbácsi”, ha szerepjátékozik minden alkalommal mikor leesik egy szereplő jön a doktorbácsi és megvizsgálja. Engem is vizsgál, a sztetoszkoppal is, mindig mondja miket néz meg rajta a doktornéni, akkor semmi baja nincs. Előre jelzem neki mindig pár nappal, hogy megyünk (mondjuk nem csak a doktornénit, azt is ha vásárolni, vendégségbe stb megyünk, tehát ez nem extra), még akkor sincs semmi baja a doktornénivel, mondja út közben tejesen nyugodtan, hogy mit fog rajta megnézni a doktornéni. Ahogy belépünk a rendelőbe és meglátja az amúgy tündéri gyerekorvosunkat mindent elfelejt ezekből és csak üvölt hogy “haza akarok menni”💁🏻‍♀️ Többet nem tudok tenni az úgy érdekében, de remélem pár év és kinövi😄

2021. márc. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, előző, hogy csak az első felét olvastam el, de a lényeg, hogy jól teszed, hogy a kisajkakat nem krémezed. Én is így tudom, hogy azt nem szabad. Emiatt 12 hó előtt is okozhat problémát, feltételezem Ennél fogva tényleg lehetséges, hogy a nem jól alklmazott krémezés okozott idő előtt ilyen problémát a gyermekednek.


Remélem, a kérdező számára hasznos a szeméremajak összenövés témája is, ha már belementünk itt páran... A magam részéről nem tudok konkrétat a gyermek nőnógyászatról, remélem, nem veszi off-nak a kérdező ezt a témát, hiszen részben idevág.


"Sajnos a 12 hó alatti kislányoknak nagyon gyakori.

Oka a túlzott hamosítókrém-használat (popsikrémek többsége)"


Ez lehet, hiszen bármiféle félrekezelés okozhat a sdzokásostól eltérő időben és módon problémákat.


Épp ezért én alap esetről beszéltem.

Nem félrekezelt esetekről, vagy hibásan gondozottakról.


Alap esetben tudtommal kizárólag hormonális eredetű a szemérem ajkak összenövése, ez esetben pedig az orvosok szerint 12 hónapos kor előtt nem jellemző, sem 6 éves kor felett.


Rendellenesség esetén, meg bizonyos testtájakon, vagy vénába juttatott kémiai anyagok esetén nyilván sokféle egyedi kimenetel lehetséges, de az más kérdés.


Azok már a mérgezés esetei.

2021. ápr. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nogyogyasznal nem voltunk még, de kislányomnak is volt szemeremajak osszenovesi problémája, csak sajnos nekünk semmilyen krém, kezelés nem használt így sajnos 3x sebeszeten kötöttünk ki, és eezestelenitesben kellett szetvalasztani. 😔 Hát nem volt egyszerű menet ajnos, kislányom se tűrte ha bárki vizsgálja, hozzáér. A legutolsó beavatkozás 1,5 éves korában volt, és az úgy megviselte hogy egy évig biztos hogy nem engedte hogy akár én megmossam neki vagy töröljem ott lent, sőt mai napig nem szereti, persze már nagyobb (4), így hagyom már hogy magának tisztítsa,törölje. Akkor szokott le a pelusrol is, mert a popsitorlo tabu volt, és a pelenka is egy harc volt.. Nehéz időszak volt az biztos
2021. ápr. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!