Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez volna a dackorszak?

Ez volna a dackorszak?

Figyelt kérdés

3 éves a lányom.Eddig jól el lehetett vele lenni.Viszonylag kevés hiszti és azok is jól kezelhetők voltak.Még kisebb korában párszor próbált odacsapni az embernek ha valami nem tetszett, de arról is leszokott pár alkalom után.Most újabban (2-3 hete) mintha kicserélték volna.Egyfolytában parancsolgatni próbál, főnökösködni és mindenen képes hisztizni.Ebédnél akár azon, hogy az apja húzta e ki a székét vagy én meg ilyenek.Újra próbál verekedni.Az egész nap kűzdelem lett vele.

Ez dackorszaknak nem túl késői már? Mármint a legtöbb gyerek ennyi idősen már nem ennyire durva.Oké, tudom hogy a 3 évesek hisztiznek néha, meg van velük néha cirkusz, de másnál is ennyire ilyen?

Én eddig azt gondoltam a dackorszakot letudtuk annyival ami 2.5 év környékén volt.De amit most leművel ledöbbent.Csak otthon ilyen.Legalábbis eddig csak otthon volt így cirkusz, mindenki azt látja, hogy szépen fogja a kezem, okosan, szófogadóan viselkedik.Otthon meg hú ha:)

Ez így 3 évesen oké? A legtöbb 3 éves ilyen?



2021. ápr. 5. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ebédnél akár azon, hogy az apja húzta e ki a székét vagy én meg ilyenek."

Ez abszolút tipikus éveken át. Hogy dackorszaknak nevezzük vagy másnak, a lényeg szempontjából mindegy.

2021. ápr. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És ez hullámzik vagy folyamatosan ilyen lesz? Mert eddig néha néha volt pár durvább ,bár messze nem ennyire durva időszaka, aztán utána kicsit enyhült.Mostantól meg évekig ez lesz? :)
2021. ápr. 5. 22:23
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hullámzó. Az ikreim novemberben töltöttek a 3-at. Vannak brutális hisztirohamok, főleg a lánynál, a fiúnál kissé ritkább. Van egy 5 éves bátyjuk, ő még ritkábban hisztizik, de előfordul.
2021. ápr. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Hullámzik. Nem naponta, hanem percenként. És nálunk is inkább a lányomnál. Feleségemnek szoktam mondani, hogy nekünk férfiaknak azért könnyebb ezt elviselni, mert mi már hozzá vagyunk szokva a nők szeszélyességéhez. :-)))

Azt azért semmiképp se tűrjétek el, hogy megüssön titeket!

Az ilyen apró parancsolgatásnál, ha éppen mindegy nektek, akkor legyen, ahogy akarja. Ha nem mindegy, akkor meg rendre kell utasítani. Ha hisztizik, akkor én beküldeném a szobájába, hogy akkor jöjjön ki, ha lehiggadt.

Ha mások előtt jól viselkedik, az mindenképpen jó jel. Lazán és sok humorral próbáljátok ezt átvészelni.

Sógornőm ironikus mondása szerint a dackorszak addig tart, amíg a kamaszkor el nem kezdődik. :-))) Szóval nem könnyű.

2021. ápr. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Miss Endzsi ***** válasza:
Én mindennap hisztiztem hosszú évekig. Nem tudtam kezelni a dolgokat, dührohamaim is voltak.
2021. ápr. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Off: Elég gyökerség a feleségednek ezt mondogatni, előző. És valószínűleg lövésed sincs, miért. Az, amit szeszelynek nevezünk, ferfiakban is pont úgy megvan, csak az “teljesen más”. Én nőként kikérem magamnak.

(Bocs, kérdező.)

2021. ápr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%
4-esnek írtam. (6-os)
2021. ápr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A fiam két évesen kezdte, 3 évesen volt a legdurvabb, 4 éves kora kezdetén már alig bírtam és 4,5 kora körül volt egy értelmi fejlődési ugrásra ahol kb elhagyta a zipikus hisztit. Most 5 éves.


Hullámzó, nekünk 2-3 hónapos periódusok voltak. Közben 2-3 hét pokol, non stop ellenkezés

2021. ápr. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Nem bántani akarlak, de örülj neki, hogy csak most jött. Nálunk már több, mint egy éve tart és még 2,5 éves...
2021. ápr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
És még csak..., Bocs
2021. ápr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!