Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi ideig hagytátok "éhezni...

Mennyi ideig hagytátok "éhezni" a válogatós rossz evő gyereket, hogy ne csak snacket egyen hanem mást is?

Figyelt kérdés

Védőnő javasolta, ne adjak neki enni, csak azt amit jónak gondolok ne nasit. Majd eszik ha éhes lesz. Ezt játszuk 4 napja.

Ez idő alatt evett fél tk kenyér felét. Egy retket, két deci tejet, meg most egy abonett szeletet.

Nem akar enni, csak amit ő szeretne. Már megszakad a szívemy hogy ő éhes sír de nem akar enni rendes ételt. Adjak neki? Adjam fel amit elkezdtünk? Mert akkor csak maci vagy lapka sajton élne meg epren.


2021. máj. 5. 21:54
1 2 3 4 5
 1/43 anonim válasza:
77%
Mond meg neki hogy ha megeszed ezt a tanyér levest akkor kapsz nasit, persze csak mértékkel!
2021. máj. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
94%
Esetleg más alternatívák? Együtt készíteni az ételt? Közben megkóstolgatja az alapanyagokat, hátha ízlik neki. Vagy egy szépen megcsinált színes szendvics? Edd te is vele ugyanazt. Én nem adnám fel ezt a harcot, mert most kell neki megtanítani, hogy nem az van amit ő szeretne. Nem hiszem, hogy csak sajtot és epret szeret enni.
2021. máj. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
41%

Anno anyámnak is ezt tanácsolta valami zseni, kórház lett a vége infúzióval.


Nem értem, nálatok nincs olyan, hogy nem kívántok nagyon semmit? Vagy hogy még felnőttként is válogattok?

2021. máj. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
71%
Más gyerekkel együtt próbáljátok ki az evést. Nálunk a lányom volt ilyen, de ha itt volt egy másik gyerek, szó nélkül evett, ugyanúgy, mint a másik gyerek. Aztán végül evett egyedül is rendesen.
2021. máj. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
85%
A sajt meg a gyümölcs miért problémás????
2021. máj. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
82%

Mennyi idős?



Nálunk ez vált be, de úgy, hogy .... dolgok nasi

Lehet enni, ha rendeset is ettél..


Gyümölcsöt zöldséget nem nasinak hívok..

Úgyh. Eszik, akkor kap..sokszor bele aem azólok mennyit, mert nem akarom, hogy átessen a túloldalra.


Tehát rendes étkezések közt ehet csokit, chipset bármit..

1 órával rendes étkezés előtt nem..


És így nem is eszik sokkal többet, mint engedném..


3 éves


Egy ekkora gywrek képtelen annyira válogatni, hogy infúzióig ne egyen..


A válogatósság, és a nem eszik semmit az nem ugyanaz.


Amúgy így sem eszik sokat, de végre gyarapszik is.

2021. máj. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
73%

Az epret sajtot hagynàm


S a többit is ennè



Amúgy elvinnm kivizsgálni..


utolsó

2021. máj. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
82%
Na ezért nem kezdem ezt el, mert szerintem ettől nem fog enni. Mi a baj a sajttal, gyümölccsel? Azért az nem jó, hogy te elhatározod, hogy mondjuk húslevest kell enni. A sajt és a gyümölcs legalább ugyanolyan egészséges.
2021. máj. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
31%

Azt nem tudom, hogy mennyi ideig hagynám, de megpróbálnék minél több féle ételt készíteni, hátha néhány bejönne neki.

Vannak blogok, ahol kifejezetten gyerekeknek való receptek vannak, ilyenekkel is próbálkoznék, pl. [link] (Angolul is vannak jók, pl. [link] itt a palacsinták például finomak, reggelire vagy uzsonnára tökéletes, [link] Különféle fasírtok, sós és édes muffinok, hátha bejönne neki a “falatkás” étel. Tojást sokrétűen el lehet készíteni, tésztát szintén. Esetleg tortilla tekercsekkel kísérleteznék.

Próbáltad, hogy egyszerre esztek, hogy dicséred? Szokták javasolni, hogy plüssöket etessünk közben játékból.


A mackó és lapka sajtnak gondolom, azért nem örül a kérdező, mert ezek olyanok a sajtok világában, mint a chips a krumplihoz viszonyítva. Tele vannak adalékokkal. Az eper pedig hiába gyümölcs, ha csak ezt a pár féle ételt eszi, nem jut hozzá minden vitaminhoz és nyomelemhez.

2021. máj. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
80%
Én anno örültem, ha bármit evett, mert fényevő volt tuti. A tesója jó evő volt, ő meg semmi. Nem erőltettem semmit, nálunk a zöldség sajt kombó ment nagyon. Az oviban pedig szépen elkezdett enni, most már itthon is szerencsére. Viszont biztos nem éheztetném.
2021. máj. 6. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!