Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Köteles vagyok odaadni a...

Köteles vagyok odaadni a gyerekeket, azok után, hogy bántalmazott az apjuk?

Figyelt kérdés
A 3 éves fiam időnként még mindig emlegeti, hogy apa ütötte anyát. Pedig már fél év telt el.
2021. máj. 14. 08:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem! De ha el altató vagy volt esetleg feljegyzés bantalmazasrol a gyamugy nem is engedné hogy odaadd.
2021. máj. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Bíróság engedi?
2021. máj. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

#Elváltatok

Nyavajás telefon 🤪

2021. máj. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem voltunk házasok, csak együtt éltünk. Januárban költöztem el a két gyerekkel. Bíróságon még nem voltam. Nem jelentettem fel bántalmazás miatt. Félek tőle.
2021. máj. 14. 08:44
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Én biztos, hogy nem adnám oda, mondd meg neki, hogy, majd akkor ha szerez róla bírósági végzést, hogy elviheti őket.
2021. máj. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Alapesetben a szülők egyezzenek meg, hogy kinél laknak a gyerekek, és a külön lakó szülő hogyan tarthatja a kapcsolatot a gyerekekkel.

Ha a szülők nem tudnak erről megegyezni, akkor a bíróság dönt.

Meg tudtok ebben egyezni? Te egyáltalán nem akarod, hogy a férjed találkozzon a gyerekekkel. És ő akarja? Ha ő igen, akkor nem tudtatok megegyezni. Akkor irány a bíróság, és utána azt kell betartania mindkettőtöknek, amit ők döntenek.

Egyébként, bár a jog kicsi gyerekeknél nem írja elő, de jó lenne a gyerekek véleményét is figyelembe venni. Ők akarnak-e apjukkal találkozni? Örömmel várják-e a találkozásokat?

2021. máj. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ex bíróságra megy, akkor sajnos kötelezhetnek. Van ismerősöm, aki egész gyerekkorában köteles volt alkesz apához járni, mert évekig ment a huzavona a bíróságon.


Vam bizonyítékod, hogy bántott? Orvosi látlelet? Sajnos anélkül csak a te szavad van az övé ellen.


Amúgy én sem engedném a gyereket bántalmazóhoz. Mindent elkövetnék, hogy ne kelljen odaadnom.

2021. máj. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%
Ha a gyerekeket is bántalmazta, akkor jobb eséllyel indulsz. Ha csak téged, akkor a bíróságot nem fogja "meghatni".
2021. máj. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Őket nem bántotta. Akkor semmi esélyem.
2021. máj. 14. 11:49
 10/12 anonim ***** válasza:
49%
Ha nincs jogerős bírósági ítélet a gyermekelhelyezesrol, akkor bizony oda kell adnod: pomt ugyanannyi joga van hozzájuk, mint neked.
2021. máj. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!