Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisiskolások szülei, hogy...

Kisiskolások szülei, hogy kezeletik pl. 2 gyerek között a konfliktust?

Figyelt kérdés

Elsős a gyerkőcöm, nagy létszámú osztályba jár. A gyerekem nem tudott beilleszkedni ebbe az osztályba, játszana az óvodából ismert osztálytársaival, de a többiek nem hajlandóak rá.


Ez abból adódik, hogy bolhából elefántot csinálnak a társai, pl. fogócskázáskor a gyerekem a kabátkapucnit éri el, és az lepatentolódik. Így már a gyerekemet rossznak nézik, mert "szaggatja" mások ruháit.


Ma pl. a játszótéren a gyerekem másik 2 gyerekkel kő-papír-ollóztak. Véletlenül belekapott az egyik kisgyerek szemébe, természetesen nem szándékosan. Szóltam előtte többször, hogy óvatosan "kalimpáljanak"a kezükkel, legyen akárkiről is szó.


Na már most annak a gyereknek is ott volt a szülője, akinek a gyerekének belekapott az én gyerekem a szemébe


És megkaptam az anyukától, hogy sz@ranya vagyok, hogy nem tettem semmit a gyerekemmel, ill. hogy a gyerekem rossz.


Bárkivel előfordulhat hogy hirtelen mozdulattal kárt csinál, akár magában, akár másokban.


És ezek a kisgyerekek még annyira hiperaktívak.. az én fiamnak is csikarták meg arcát, nyoma is megmaradt. De nem hordtam le a másik szülőt ez miatt.



2021. máj. 26. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
99%

Elvinném onnan mivel már most ő a fekete bárány, mi lesz később??

Sajnos meg kell tanítani a gyereket arra, ha fogócskázik ne a kapucnihoz érjen, kő papír olló legyen mindig a has fele a keze, ne a magasban.

Ne hadonásszon más gyerek feje közelében.

Sajnos sok mindenbe bele fognak kötni

2021. máj. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Tanító vagyok, és őszintén mondom, hogy a legtöbb bajt a szülők csinálják. 2 gyerek nem olyam régen összeveszett nálunk. Már másnap ki akartak békülni, igényelték egymás társaságát. De a szülők már telefonálgattak be a suliba, kérték hogy a gyerekek kerüljék egymást, stb... a 2 gyerek meg rendesen szenvedett ettől, ők régen túlléptek rajta. Nagy hiba, hogy a legtöbb szülő nem látja be a gyereke hibáját. Nem mondogatni kell, hogy persze biztos ő is hibázott, hane. konkrétan megnézni, hogy mit. Ha nem pont az adott konfliktusnál akkor előtte 5 perccel.
2021. máj. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Szerinted mindig mindenki hibás, iskola, tanárok, gyerekek, játszótéri pajtások, játszis gyerekek, agresszív szülő, csak épp te és a te gyereked soha semmiben nem hibás. Kár tagadni, teged folyton megtalál a baj és ahogy tanitó asszonyság írta, meg kell találn i a problémat, nem ártana magadban is keresni.
2021. máj. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"És ezek a kisgyerekek még annyira hiperaktívak.."


Hány éves korig lesz ez felmentés a viselkedésére?

Kisiskolás az jelen pillanatban minimum 7 éves, de ha mondjuk harmadikas évvesztes, akkor közel 10 éves is lehet. Aki összevissza hadonászik, az hogyan ül meg iskolában mondjuk 5x40 percen át?

Ne hadonásszon! De ha ennyire önkéntelenül teszi, akkor nyilván nemcsak a pajtásai előtt, hanem otthon is, csak nektek a derekatok vonalában hadonászik, ezért semmi baj nincs, ha elér titeket. Otthon észre kell venni ezt, és szólni. És persze olyan körülményeket teremteni, ahol egyrészt kimozoghatja magát, másrészt nincs idegileg túlterhelve. Idegileg túl van terhelve, ha későn kerül ágyba, sokat néz képernyőt, ha egész délután nyüzsgés, pörgés van otthon; általában véve, ha agyon van nyomva ingerekkel. Ha ezek nincsenek, és mégse lehet lenyugtatni, akkor érdemes lenne szakembernek megmutatni.

2021. máj. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
94%

Én értem, mire gondolsz, nálunk is szokott ilyen lenni. Pl ott vagyunk együtt, a gyerekem elkezd hangosan olvasni egy táblát, erre muszáj a másiknak is, odamegy, beledumál a gyerekem olvasásába, ő is olvassa hangosan, mire a gyerekem megsértődik és rákiabál, hogy most minek ezt, mire szóltam neki, hogy ne kiabáljon, majd megszólal a másik gyerek szülője, hogy nem kellene így kiabálni ahelyett, hogy szólt volna a sajátjára, mikor az bunkó volt, hogy beledumál más olvasásába, mert féltékeny, hogy a másik szerepel éppen..


Nyilván mindegyik gond jelentéktelen apróság, de van az a típus, aki nem bírja a saját gyerekében meglátni a gondot, és ha te gondos szülő vagy és tanítgatod a gyereked viselkedni, a másik nem látja a gondot a sajátjával, csak azt fogja fel, hogy a tiéddel gond van, mert rá kellett szólni, ti lesztek a feketebárányok. Sajnos ez a viselkedés a legtöbb primitív szülőre jellemző.


Szerintem szólni kell a gyerekre akkor is, ha utána megjárjátok, mert így rögzül a dolog, hiába nem tehet róla, nem gonoszság csak figyelmetlenség, meggondolatlanság, meg kell tanulni viselkedni. Én is utálom fordítva, nálunk is előfordult, hogy gyerekem véletlen orronvágta a haverja egy bottal(hadonászott) szép piros lett, a gyerekem meg indulatból orronvágta kézzel. A gyerekem abszolút hibás volt, nem mentegetem, le is toltam érte, de ha engem orronvágnak hülye viselkedés(bottal való hadonászás) miatt, én sem repesnék, hiába véletlen, fáj is, meg ki is üthette volna a szemem.. Pont ez az a kor, ahol 6-7 évesen meg kell tanulni megfontoltnak lenni és figyelmesnek, különben tök jogosan fordulnak el tőled, senki sem akar a figyelmetlenség céltáblája lenni, illetve biztosan te is tudod, hogy a figyelmetlenségből eredő dolgokat nehéz megbocsátani, mert az ember úgy érzi, "ha fontos lennék jobban figyelne, hogy hol a homokváram és nem taposna véletlen rá, nem rohangálna ott", miközben körülötte rohangál.


Fog ez még alakulni, de ha nem mondogatod neki miket ne és hogyan máshogy, akkor a saját kárán tanul és a saját kárhoz az is hozzátartozik, hogy nem barátkoznak vele..



Egyébként a tanárnő csak azt mondta, hogy a szülők maradjanak ki a dologból és ne utáljanak ki senkit a viselkedése miatt, nem kell túlreagálni a civakodást, ezzel pedig pont, hogy a kérdező "elnéző álláspontját" támogatja, nem a támadó másik szülőét, aki ellenségeskedést szít!"

2021. máj. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!