Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes szülők, sokan...

Kisgyerekes szülők, sokan közületek miért viselitek nehezen, ha az óvodában vagy iskolában őszinte véleményt hallotok a gyermeketekről?

Figyelt kérdés

Szülő rákérdez, hogy viselkedik, vagy miben jeleskedik, illetve miben szorul segítségre, fejlesztésre a gyermeke. Sokszor az igazság más, mint amit hallani szeretnének, de ha normális, segítő szándékú hangnemben közli a pedagógus, hogy bizony vannak gondok, utána miért haragszanak meg rá?

Jelzem, nagyon fontos, hogy normális, segítő szándékú hangnemben!!!

Én, mikor kicsi volt a gyerekem, mindig elvártam, hogy az igazat halljam. Mert lehet jópofizni,de az a gyerek problémáján nem segít.



2021. jún. 17. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Mert sokan nem akarnak szembesülni azzal, hogy a gyerek nem mintagyerek és ugyan ki mer bármi rosszat mondani az ő csemetéjére amikor otthon angyalként viselkedik. Ismerek én is olyat aki azonnal megy az igazgatóhoz ahelyett, hogy megkérdezné a gyereket, hogy igaz-e az, ami miatt beírást/büntetést kapott, mert persze a gyerek úgyis terel és nem vallja be, hogy bűnös ő is a dologban és ilyenkor a szülő inkább hisz a gyereknek. Jah és most nem a tanárverő c kategóriásokról beszéltem.
2021. jún. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is helikoptereztek a szüleim, meg azt hitték, hogy én vagyok a legszebb, legjobb, legügyesebb gyerek. Pedig nem az voltam, sőt. Volt egypár beírásom is, az iskoláséveim elején még próbáltam elmondása anyáméknak, hogy a beírás jogos, tényleg tolltartóval dobálóztunk. Nagyon nem érdekelte őket, rohantak az iskolába, hogy mi az hogy nekem beírnak az ellenőrzőmbe, biztos utál engem a tanár. Aztán középiskolában már nem vettem a fáradságot, hogy bármit is elmagyarázzak nekik, max. a tanárt figyelmeztettem, hogy anyámék be fognak jönni, jópofizzon velük, adjon nekik igazat, mert úgyse hiszik el, hogy velem bármi gond lenne.
2021. jún. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Nálam ovinál fordult elő a fiamnál. Mert én nem azt tapasztaltam, amit mondtak. 2 helyen, felmérésen, nekem adtak igazat, ahol az ovis papír számított, ott hajtogatták, amit az óvonő. Maradjunk annyiban, hogy nagyon benézte a fiamat, az iskolában rögtön kinyílt, szín jeles tanuló, jó magatartással. Az óvonő a ballagáson is azzal köszönt el, hogy majd járkálhatok a ped. szolgálathoz. Nagyon ritkán kér segítséget a tanuláshoz, most lesz negyedikes, tanárok nagyon szeretik. Néha eszembe jut, hogy elküldőm az óvonőnek a bizonyítványát, mert ténylegszinte csak le nem h.lyézte.
2021. jún. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Én NAGYON örülnék neki, ha legalább csak 1x őszinte véleményt kapnék a kislányomról....


Olyan jellemzést írtak róla, hogy a fejlődésneurológus kiröhögte (joggal!!)


Semmilyen problémáról nem vesznek tudomást az óvónők, szerintük mindig minden rendben van (nincsen..)


Szóval teljesen magára hagyják a szülőt.

2021. jún. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tanìtó vagyok. Az a szülő személyiségétől is függ, hogy mit mondunk. Van az a típus, amelyiknek a gyereke sosem csinál rosszat, legalábbis a szülők szerint 🤦🏼‍♀️
2021. jún. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet megunta a szülők hozzá állását. Már én is csak 1x 2x próbálom jelezni, kérek papírt a dokitól, hogy küldje, ő megteszi, szülő felhívja a saját gyerek dokiját, hogy adjon papírt, hogy nem kell olyan vizsgálat. Elmondom, hogy nem most, de majd az iskolában( bölcsődei gondozónő vagyok) gondok lehetnek, tudom mert a fiamnak is volt a beszéddel évekig volt fejlesztve, én vittem volna de elküldtek, hogy fiú későn beszél, na mindegy. Én adom a fejlesztő számát, aki ingyenes, de nem.

Volt hogy azt mondták én várok el sokat, tudnám mi a f... nézett, a 2 éves nem állt fel ha hívtam csak repkedett, felkellett állítanom és ez volt a legkisebb gond. Én a gyereket sajnálom vagy szerencsés lesz és nem lesz baj vagy szenved a suliba.

2021. jún. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Derjaderja ***** válasza:
75%

Attól függ.

Anyám mai napig emlegette, hogy az első óviban, ahová jártam, szellemi fogyatékosnak tartottak, pl. én voltam az egyetlen gyerek, aki az Anyák napi ünnepségen nem kapott egy szónyi szerepet sem a műsorban. Utáltam amúgy a helyet.

Átvittek máshová, ahol hozzáértéssel bántak a gyerekekkel, soha többet nem volt velem baj, jól tanultam egy kiváló gimnáziumban, jó egyetemen végeztem magas átlaggal.


Szerintem a pedagógusok egy része alkalmatlan és kivagyi.

De elég a csecsemős nővérek, védőnők képzettsegi szintjét megnèzni, nagyon sokan egyáltalán nem szakmai ajánlásokat mondanak.

Nyilván az is gáz, ha vki a saját gyereke korlátait nem látja.


De pont ezért nem lehet a kérdésre válaszolni konkrét helyzet ismerete nélkül.

2021. jún. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Nekem erről egy eset jut mikor egy füllész szakorvos süketnek diagnosztizálta a fiamat én meg nem fogadtam el véleményét és megnézetem egy kimondottan gyerek orr fül gégészel aki azt mondta hogy gyerek nem süket csak füllére ment megfázás,kapott orvosságot és meg gyógyult se előtte se utána nem volt baj a hallásával.
2021. jún. 18. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Füllész 😂😂
2021. jún. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a kislányom kezdte az ovit, minden nap panaszkodtak rá az òvònők. Ezt nem csinálta, azt nem csinálta, nem fogad szòt, kezelhetetlen stb… Nem vagyok “elvakult” de tudtam, hogy nem ilyen a lányom. Az egyik dada fésülte alvás után , a fésű beleakadt a fülbevalòja hátsò részébe(a lányom mondta,) ezért az eleje teljesen belecsúszott a fülébe. Amikor mentem érte akkor vettem észre, hogy véres a pòlòja.Megkérdeztem az òvònőt hogy mi történt erre azt mondta, hogy semmi biztosan így hoztam be reggel. A sürgősségin szedték ki neki érzéstelenítő injekciòval a fülbevalòt. Átírattam egy másik oviba és lám a 4! év alatt egyszer ha volt rá panasz. Az első naptòl kezdve kivirult. Ha valami lemaradása volt akkor az òvònéni normális hangnemben közölte velem és együtt megbeszéltük, hogyan és milyen feladatokkal lehet segíteni. Ha elesett, kis baleset történt azonnal hívtak, ameddig oda nem értem pedig ápolgatták. Most ballagott el ovibòl és nagyon nagyon sok köszönet és tisztelet jár Nekik!!! Rengeteg múlik a pedagògusok hozzá állásán stb. A ballagáson együtt sírtunk a dadákkal, ovònénikkel és a lányom is elhullajtott pár könnycseppet:(

Csongrád-Csanád megye, Csongrádi Bökényi Napraforgò oviròl van szò ha valaki ide valòsi.Bátran ajánlom minden kis lurkònak:)

2021. jún. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!