Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 17 hónapos még nem jár. Mikor...

17 hónapos még nem jár. Mikor "kell" neki?

Figyelt kérdés

Most lett 17 hónapos, még nem jár. Kapaszkodva lépeget, még nem tud egyedül, kapaszkodás nélkül megállni.

Mikor "kell" megtennie az első lépéseket? 18 hónaposan, az mit jelent? Amikor betölti a 18. hónapot (szval 1 honapon belül) vagy valamikor 18 hónaposan, mielőtt a 19-et töltené?


2021. aug. 10. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor betölti a 18 hónapot. Úgyis státuszkérdés lesz, majd segít a védőnő, hogy hova forduljatok. 😊
2021. aug. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Az enyém 18 hónapos korától járt önállóan, addig belekapaszkodott valamibe. Teljesen egészséges volt.
2021. aug. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A lányom akkor kezdett el járni, amikor már betöltötte a 18 hónapot.
2021. aug. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

A WHO legújabb ajánlása szerint 22 hónap a határ. Nem tudom miért, de kitolták.

Védőnővel, meg gyerekorvossal beszéltem erről. Nekem is 17 hónapos a fiam, e hó végen 18, mi járunk Dévényre alkati hipotónia miatt.

Bútorok, ágy, szekrény mellett kb rohan, kezet fogva óvatosan elkezdett előre lépegetni. De egyedül ő sem jár még.

2021. aug. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha fejlődik, halad a mozgàsokkal, akkor szinte mindegy, hogy mikor kezd jàrni. 20 èv mùlva teljesen mindegy lesz, hogy 8, 18, vagy 22 hònaposan kedzett-e jàrni.
2021. aug. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
24%
Kövezzetek meg de én már elkezdeném a kézen fogva vezetést (nem húzni felfelé hanem előre tartva a kezeit), úgy sztem ennyi idősen Hipp hopp megtanulna járni.
2021. aug. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat!

Már kb 2-3 hete vezetjük kézzel (alacsonyan tartva a kezét), illetve járássegítője is van, amkt néha tologat. Alakulgat, mindig ügyesebb, csak szép komótosan. 🙂

2021. aug. 11. 09:27
 8/8 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező, 22 hósan ráér, de viszont tilos segíteni a járásában, pont ez késlelteni a járástanulást! Felőlem a védőnőt is megkérdezheted, ő is ezt kell mondja, ha kompetens.

Segítség nélkül kell megtanulni járni!! Ha 22 hósan se jár kapaszkodás nélkül, akkor meg korai fejlesztés!

Sürgősen álljatok le, kérlek, a járás segítéssel, beleértve az eszközöket is!

2021. aug. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!