Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bébiszittert milyen szempontok...

Bébiszittert milyen szempontok szerint válasszak?

Figyelt kérdés
Második baba születése miatt 2.5 éves lányom mellé szeretnék heti 4x4 órában alkalmazni valakit. Nem tudom, hogy nagymama-korú legyen-e vagy inkább egy "kislány" szóval főiskolás vagy egyetemista. Nekem nem számít, hogy olyan végzettsége legyen, amit megkövetel a bébiszitteri állás, fontosabb a szimpátia és hogy szeresse a gyereket és rá merjem bízni. Sajnos közvetítő cégtől biztos, hogy nem tudom őt "kölcsönözni", mert az túl drága lenne, de kb. 800.-Ft-os órabért még kibírnánk a túlélésemért. Március közepén szülök, mikortól kezdjem keresni és mikortól kezdjem őket összeismertetni, hogy szülésre már megszokják egymást? Mit vegyek figyelembe? Kérlek, segítsetek! Előre is köszönöm!
2007. dec. 27. 08:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én javaslatom, az az, hogy már mihamarabb keressél, hiszen a leg megfelelőbbet, szimpatikusabbat nem könnyű elsőre meg találni. A kor nem nagyon számít, valahol a szimpátia a leg fontosabb, és az, hogy a gyereknek is szimpatikus legyen, tehát mindenképpen javaslok a jelentkezőkkel személyes találkozást ahol a kicsi is jelen van. De érdemes a környezetedben is megemlíteni, hogy keresel segítséget, lehet, hogy valakinek jól jönne egy kis plusz jövedelem, és már a gyerek is ismeri.

Szerintem a legfontosabb a kölcsönös szimpátia, valamint a bizalom, és ez nem kor függő.

A "barátkoztatást" is már kicsit korábban el kellene kezdeni, esetleg mikor Te terhes gondozásra mész akkor kezdhetnétek pár órával, de előszőr még jobb ha Te is ott vagy a háttérben. Lényeg az, hogy ne hirtelen, egyik napról a másikra kelljen a kicsinek vele maradnia...

2007. dec. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

800 Ft-os órabérért inkább csak nyugdíjast kapsz, főiskolás nemigen fogja elvállalni ennyiért. Persze sok mindentől függ, pl. hogy az ország melyik részén élsz.


Mindenképpen beszélgess vele, találd ki előre, hogy miket akarsz feltétlenül megkérdezni, tedd "próbára", a jelenlétedben is gondozza a gyermeket. Mindenképpen legyen meg a kölcsönös bizalom. És persze a kislányod véleménye is számít.

2007. dec. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én főiskolás baby-sitter vagyok. :)

A legfontosabb az, hogy időben, kb. 1 hónappal előtte látogasson meg titeket, beszélgess el vele, szimpi vagy nem szimpi. Ha az, akkor a kezdés előtt legyen próbanap. És ha akkor is minden simán megy, akkor mehet élesben.

Fontos, hogy nagy gyakorlata legyen ebben a korosztályban is, legyen kreatív, de a legfontosabb az, hogy lásd rajta, megbízható, szimpatikus, a kicsinek is tetszik.

És 800 Ft Pesten az átlagos bér, bár van, aki még 500-ért is elvállalja, én konkrétan 800 Ft-ért vállalok kicsiket.

És az is fontos, hogyha tanul, akkor össze tudja-e egyeztetni az időpontokat a vigyázással.

És azt se felejsd el, a nagymama tapasztaltabb, de nem feltétlenül fittebb, márpedig egy ilyen korú kicsi igényli a mozgást.

2007. dec. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

33 eves babysitter vagyok, 8 eves gyakorlattal. Az arakat nem tudom Mo.-n de a tobbi kerdesre tudom a valaszt.

En 50 ev koruli not vennek fel. Meg aktiv, mar erett, tapasztalt es vegtelenul turelmes es megerto.

Nem art, ha mar most korul nezel es igen, szules elott adj idot a kislanyodnak, hogy megszokja az uj "idegen" mindennapi jelenletet. Ne felejtsd el, ez a kislanyod eleteben hatalmas valtozas lesz. Kisteso, valaki akit nem ismer csupa ujdonsag es bizonytalansag. ( Anya nem akar velem lenni, kistesoval tobb idot tolt stb. apro gondolatok apro fejecskeben)

En mindig kerem a szuloket, hogy maradjanak velem hiszen neha nem lehet erteni amit a gyerek mond, kell, hogy megertsuk a szokasait mi az amit eszik es mit nem, mit ihat es mit nem stb...ezaltal jobban megismerem az Anyukat es neki is van ideje megismerni engem es a gyermek is biztonsagban erzi magat. Eljon majd az ido amikor egyutt lehet mar lenni a kicsivel ugy, hogy Anyuka elvonul de ott van ha szukseg van ra.

Ne felejtsd el, hogy illik fizetni akkoris ha te ott vagy! - nekem sokszor az interjuimat is fizettek meg az utikoltsegemet (ami igencsak meglepett).

Sok szerencset es sok boldogsagot kivanok az Uj Evben!

2008. jan. 5. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
És arra még nem gondoltál hogy esetleg egy fiú vigyázzon rá?
2009. okt. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!