Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mandulaműtét után iskola - mikor?

Mandulaműtét után iskola - mikor?

Figyelt kérdés

Mandulaműtét után hány nappal mehet iskolába egy hét éves gyerek? Most mennénk elsőbe, 23-án műtötték a gyereket, ma voltunk kontrollon, nagyon jól van, nem volt eddig semmi szövődmény. Alig tudom visszafogni, olyan virgonc, és jóétvágyú, nagyon várja a sulit.

A doktornő szerint viszont még két hétig ne menjen iskolába, mert jó vigyázni. Nagyon lelombozott, hiszen jól van, és pont most lenne az ismerkedés, beilleszkedés az iskolában, és a tananyagról is lemaradna. Más orvos szerint viszont nyugodtan vihetem már most szerdán (azaz tíz nappal a műtét után )iskolába, csak tornáznia nem szabadna.


Tudom, nem árt az óvatosság, de ilyen áron...


2010. aug. 30. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Az én fiam a műtét után egy hetet volt itthon, utána már ment iskolába. Egy elsőst nem jó otthon tartani az első hetekben, hiszen tényleg sok mindenről lemarad, amit aztán már nagyon nehéz lesz pótolni! Beszélj a tanító nénivel, hogy szünetekben lehetőleg ne engedje szaladgálni, egyelőre még ne kelljen tornáznia, de a többi tantárgy nem megterhelő fizikailag, így nem okozhat gondot. Ha voltatok kontrollon, ott mindent rendben találtak, a seb szépen gyógyul, nagyon kicsi az esélye, hogy felszakadjon a seb, bevérezzen. A gyerekkel is beszéld meg, hogy mit szabad csinálnia, egy 7 évesnek már van annyi szabálytudata, hogy betartja...
2010. aug. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! A háziorvos szerint is nyugodtan mehet iskolába, kaptunk két hét torna felmentést - a suliba pedig elmentünk - valóban nagyon fontosak az első napok.
2010. szept. 1. 14:29
 3/4 A kérdező kommentje:
Még megkérdezném: a mandulaműtét után hány hét kell a teljes gyógyulásig? Közel három hete volt a műtét - ilyenkor már mindent lehet csinálni? Úgy értem: tornázni, úszni, játszóterezni, stb. Az orvosom eléggé kapkodott, nem nagyon tért ki ezekre a dolgokra.
2010. szept. 10. 23:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Arra figyelni kell h ne köhögjön nagyon a gyerek, meg mivel elég rossz mostanában az idő, hogy a torka védve legyen. Lényeg h ne terhelje túl a torkát, a gyermek. Ha mégis akkor irány az ágy és HIDEG vizes borogatás a torkára.
2010. szept. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!