Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni apaként ha a...

Mit lehet tenni apaként ha a gyerek elkezdett csak az anyjához ragaszkodni?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éves. Régebben, talán 2-2 és fél éves kora között volt egy fordított felállás egy darabig, de most én vagyok ezen az oldalon lassan 2 hete.


Nem szolgáltam rá semmivel úgy érzem.


Régebben volt, hogy én fürdettem, vagy felváltva fürdettük, most hisztizni kezd, hogy csak anya fürdesse, a meseolvasás dettó.


Nap közbeni játéknál, mókánál, biciklizésnél én is jó vagyok, de olyan esetekben is az anyjáért sír és engem eltól, hogy én hoznék neki mondjuk inni, vagy ülnék mellé mesét nézni...


A fürdés, estimese pedig teljesen kiesett a "hatáskörömből".


Mit lehet ilyenkor tenni? Már szörnyen hiányzik az estimese, hogy altassam, hogy hozzám bújjon? ☹️


Bölcsibe jár, de én viszont itthonról dolgozom és nem is szoktam túlórázni. Nincsenek olyan napok, hogy "elkerüljük" egymást.


Próbáltam hatni rá, hogy ez nekem nagyon rosszul esik, mert én nagyon szeretem. Nem javul a helyzet.


Nem a feleségemtől irigylem a kötődést. Tudom, hogy neki is rossz volt, amikor egy kicsit hasonló helyzet volt, csak fordítva (őt eltolta, játszani csak én voltam jó, stb). De most én vagyok számomra már túl sok ideje ezen az oldalon...

Volt, aki nyugtatott, hogy van ilyen korszak, de nekem elképesztően fáj lelkileg, mert csak érte élek. ☹️



2021. szept. 5. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Semmit. Keressetek, találjatok ki új játékokat, amit csak apa és ő játszhat. Mást nem tudok.
2021. szept. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Nem kell anyának odarohanni, ha őt hívja, sőt ilyenkor menjen el szórakozni(vásárlás ,barátnők stb.) és fogadja el, hogy csak apa van. Nehogy már ő legyen a főnök 3 éves létére...
2021. szept. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Lehet szepázik.Nalunk 3 év környékén jött rá újra, aztán pár hét alatt lecsengett.Sok a változás körülötte ami esetleg fokozza, hogy neki most inkább anya kell.
2021. szept. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

A lányom pont olyan, hogy azt bünteti, aki hiányzik neki, azt hárítja. Pl. az apjának véget ért a home office, akkor elfordult tőle kicsit. Ilyenkor kitartóan menni kell hozzá és feloldóik, minden oké lesz. Ha én dolgoztam többet 1-1 hétig, akkor velem lett távolságtartó, de ugyanígy kellett feloldani.

Próbálj meg ugyanúgy menni, ha más nem, csak leülsz mellé, míg játszik, szerintem be fog venni szépen.

2021. szept. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Derjaderja ***** válasza:
36%
Ez teljesen normális szerintem. Téged mért zavar?
2021. szept. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Derjaderja ***** válasza:
83%

Mármint értem, amit írsz "csak érte élek", " szörnyen fáj lelkileg", meg amikor Hozzád húzott, a feleséged szenvedett, de szerintem ez nem egészséges hozzáállás.

Egy kisgyereknek magyarázod, hogy ha nem hozzád jön oda, az Téged mennyire megsebez?

Itt nincsenek a helyén a viszonyok.

Szerintem a párkapcsolatot tunningoljátok kicsit. Én ritkán írom ezt, mert mi is gyerekközpontúak vagyunk, de attól még az érzelmi igényeink kielégítését nem egy tipegőtől várjuk.

Nekem egyik gyerek se fogadta el a páromat kb 5 hónapos koráig. Főleg a fiam. Őt nem is tudta kézbe venni, csak nálam volt meg. Sose volt ebből gond. Elmúltak az első hónapok, aztán egy szepa, és most 9 hónaposan nyitnak egymás felé örömmel.

A lányom 23 hónapos volt, amikor a fiam született, most már 2,5 éves is elmúlt, és most kezd lecsengeni a nagy anyásság, de nem fürdik meg ő se az apjával, meg ő is folyton engem reklamál a kistesó óta. De nem tudom elképzelni, hogy egymásra irigykedjünk (max én irigylem a páromat néha a nyugodt estéjéért).

2021. szept. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Anyukát küld el kikapcsolódni heti többször pár órára addig ketten lehettek ha meg sír majd megnyugszik toled is, hiszen más opció nem lesz 😃
2021. szept. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
Én idén nyáron többször leléptem fél napokra. Jelenleg így a gyerek anyás és apás is.
2021. szept. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%
Amit Derjaderja ír, az nagyon pontos.
2021. szept. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
26%

Bölcsibe mióta jàr?

Ki viszi bölcsibe? Ki megy érte?


Nálunk volt olyan, hogy Anya vitte bölcsibe, Apa ment érte.

Emiatt teljesen Apa volt a favorit, mert reggelente sírt a gyerek, és Anya volt a “rossz”, aki beadta, de Apa volt a jófej, aki “megmentette”.


De igen, Anyànak kellene több időt tàvol tölteni, hogy újra összeszokjatok. :)

2021. szept. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!