Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudnám erről leszoktatni?...

Hogy tudnám erről leszoktatni?Fiam 2,5 éves,ha ideges vagy,ha nem tetszik neki amit mondok földhözvágja a játékát.

Figyelt kérdés
2021. nov. 17. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Mi ilyenkor erélyesebben ráförmedtünk, hogy nem szabad és elvettük a játékát. Közöltük vele, hogy ameddig így viselkedik nem kapja vissza. Egy idő után alig maradt játéka, na akkor kapcsolt, hogy mi az összefüggés a játék dobálás és a játékhiány között.

Tudom, ez a mai világban radikális, de nálunk a szép szóval kérés nem jött be.

Hosszú folyamat volt, és következetesnek kellett maradni, de megérte.

2021. nov. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekünk se válik be a szép szó sajnos.
2021. nov. 17. 13:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A fiam elvágódik, és a fejét veri a padlóba. Nem tudom mit tehetnék még....
2021. nov. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Uhh,azt nem csinálja szerencsére.Régebben csinálta,hogy letérdelt és úgy hisztizett
2021. nov. 17. 14:09
 5/7 anonim ***** válasza:
A lányom is csinálta párszor. Hoztam a kukazsákot, hogy akkor most összeszedem az összes játékot és megy a kukába. Azóta nem csinálja, vagy csak ritkán és rászólok, hogy kidobom a játékot. Azonnal abbahagyja. Sajnos a hiszti kezelés nem könnyű dolog. Volt, hogy a lányom is verte a fejét a padlóba, de szerencsére abbahagyta, szerintem fájt neki.
2021. nov. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minden alkalommal elveszem amikor dobál és bunti. Azt nem mondom, hogy leszokott. De annyiban nem lehet hagyni.
2021. nov. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mind hülyeség. Csak el van így fojtva a dühe ami jogos érzés, nem járhat érte büntetés. Minden alkalommal magyarázni kell neki és mutatni más módot ahogy levezetheti. Sok idő és turelem. Raformedessel semmit se ersz csak nem meri majd kimutatni az érzéseit.
2023. márc. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!