Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem zavar sok szülőt,...

Miért nem zavar sok szülőt, ha kövér a gyereke?

Figyelt kérdés

Van 2-3 ismerősöm nekem is, akiknek kifejezetten kövérek a gyerekei. Nem egy pici túlsúly van rajtuk, hogy rá lehessen fogni, hogy "erős csontozatúak", hanem szabályosan kövérek. Szegények olyan kis csúnyál is, teljesen eltorzul az arcuk a zsírtól, nem bírnak játszani egy normálisat kifulladás nélkül.


A szülők meg - általában egyikük szintén kövér -, nemhogy észbekapnának, hanem ugyanúgy tolják az egészségtelen étkezést és a nasikat. Van, ahol a gyerek naponta 2-3 alkalommal is kap édességet.


Egyszerűen nem értem, mi ennek az oka? Magyarországon sok az elhízott gyerek, de ez miért nam zavarja a szülőket, hogy nem jut eszükbe a gyerekre nézve, hogy valami nem oké? Nem féltik, hogy komolyabb betegsége lesz? Hogy csúfolják majd? Vagy nem érdekli őket?


Most hagyjuk, hogy vannak gyerekek, akik betegség miatt ducibbak, oké, nyilván nem róluk van szó.



2021. nov. 23. 10:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Ha a szülő is kövér, általában fel sem merül benne, hogy baj, ha a gyerek is az.
2021. nov. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Nem, sajnos nem érdekli őket.
2021. nov. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
19%
Sok szülőt miért nem zavar hogy nádszál vékony a gyerek?
2021. nov. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%

Ha zavarná őket, akkor eleve nem lett volna kövér a gyerek.

Aki saját magával sem foglalkozik, az nyilván a gyerekét sem úgy neveli, hogy ez fontos legyen.

2021. nov. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%

Mert most ez a "divat". Az önelfogadás, hogy mindenki úgy szép, ahogy van és hasonló mantrák. Nem kövérezhetsz le senkit, mindenki csak erős csontozatú vagy pajzsmirigyes. Hány olyan válasz van itt is, hogy a szemét gyerekorvos jelezte, hogy Jancsika túlsúlyos, pedig nem is! 2 évesen 23 kilóval csak erős csontozatú és végtelenül egészségesen étkeznek. Ami talán még meg is állja a helyét, csak amikor a 2. tányér bablevest szeded a 2 évesnek, és utána nem bír ki 1 órát evés nélkül, mert hát kell neki az energia...ott azért már gondok vannak.

Múltkor találkoztam az egyik ismerősömmel. 3 hónapos babája 10 kg volt. Mindenki agyon dícsérte, hogy milyen szép nagy és fejlett gyerek, erre a csaj elkezdett panaszkodni a gyerekorvosra, hogy diétáztatni akarja szegény babát, mert kérte a nőt, hogy kicsit kevesebb tápszert adjon a gyereknek, nem kell minden nyikkanásra tápszerrel tömni, mert később gond lehet belőle... De ugye az orvos szívtelen, anyuka pedig csak tudja, hogy mi a jó.

A szülők elfogultak, tökéletesnek látják a gyerekeiket.

2021. nov. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%

Igazából nekem csak addig nincs közöm hozzá, amíg az én gyerekemet is neki nem állnak etetni a játszótéren és szaranyának néznek, mert én nem zabáltatom minden szrral a csúszda tetején.

Addig nem érdekel, ki hogyan neveli a gyerekét.

2021. nov. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
28%
Ha az sem zavarja őket, hogy ők kövérek akkor mit vársz? A súly mellett még több apró dolog van amit fiatal korban lehet korrigálni, testtartás, fogazat, állkapocs, fityma... meg mittomén, nem vagyok szülő...
2021. nov. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem ha amúgy mozognak, nem feszt tv vagy számítógép mellett ülnek akkor valószínűleg előbb utóbb elnovik.Én spec nagyon kövér gyerek voltam, aztán valamikor 5-6 osztályos koromban nőttem egy nagyobbat,a súlyom meg 16 éves korom óta nem változott csak mikor terhes lettem.Most is a sovány kategóriában vagyok,senki nem mondaná meg rólam hogy gyerekkoromban majdhogynem gurultam.
2021. nov. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%

#3 engem zavar, hogy nádszálvékony a gyerekem, sokszor piszkálnak is miatta, és hidd el, hogy amíg nem mondod egy dagi gyerek szemébe azt hogy kövér, mert ugye nem illik, addig egy vékony gyerek csomószor megkapja, hogy gebe, sovány, "anyáék nem etetnek" és társai. Simán a szemébe mondják vadidegen felnőttek is.

Nem tudok vele mit kezdeni, mert a kis bestia csak zöldségen és gyümölcsön akar élni. Húst, tésztákat szinte nem is eszik, az édességbe pedig bele se kóstol, azt mondja, hogy neki nem ízlik. Erőszakkal beletömni meg nem tudom. Pedig hidd el, hogy mindent megpróbáltam már. Keveset eszik és ehhez társul napi 3-5 km séta (amire szüksége van, hogy lefáradjon, mert különben éjjel nem alszunk vagy csak simán túlpörög). Elhiheted, hogy nem egy leányálom.

2021. nov. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%

A nővérem gyereke is kövér. Amikor szóvá teszi neki a család/gyerekorvos/tanár, akkor fel van háborodva. Egy kicsit sem érdekli. A saját maga megnyugtatására szokta mondogatni, hogy "erős csontozatú" a gyerek, majd "elnövi".

A testvérem egyszerűen lusta. Olyanokat főz, amik gyorsan elkészülnek (általában valami mirelitet süt ki zsírban), nem megy ki a gyerekkel mozogni.

Neki ez így kényelmes. Gondolom sokan mások is így vannak vele.

2021. nov. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!