Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan egyedülálló...

Van itt olyan egyedülálló anya, aki óvodás korú gyermekeiről különválás után pár évvel lemondott?

Figyelt kérdés
Röviden, nem így terveztem az életem, családban szerettem volna a gyermekeimet felnevelni. 2 éves koruktól, 3 éve vagyok velük egyedül. Segítségem egy babysitteren kívül nincs. Anyagilag épphogy kijövünk, az apa keresete 7 számjegy közeli. Gondolkodom, hogy lemondok a gyermekeimről, mielőtt teljesen tönkreteszem őket a leterheltségem, türelmetlenségem, örömtelenségem, depresszióm miatt. A gyerekeken már elég komolyan látszódnak a sérülések. Vívódom... Kérem csak az írjon, aki ítéletmentesen, saját, vagy közeli hozzátartozó tapasztalatainak megosztásával segíteni tud.

2021. nov. 23. 17:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
13%
Oké csak aztán ne sírj hogy miért utáltak meg a gyerekeid örökre... a gyerek nem játék. Ha bébiszitterre futja akkora nagy gondod nem lehet anyagilag.
2021. nov. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
35%

De miért akarsz kizárólagos felügyeletet az apának? Az maradhat közös attól még, hogy nála laknak. Nem is szoktak már kizárólagost megitelni, ha mindkét szülő normális és elérhető.

Egyébként nektek lehet, hogy tényleg az osztott elhelyezés lenne a megoldás (ha nem laktok messze egymástól), én első körben tuti ezen gondolkodnék el. Sőt, ha mi elválnánk a férjemmel, én kimondottan így szeretném, hiszen rá is szükségük van a mindennapokban ugyanúgy.

2021. nov. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Azok véleményét és tapasztalatait kértem, akik már jártak hasonló cipőben, vagy volt közeli ismerősük aki átélt hasonlót. A minek neked gyerek, a gyerek nem plüss, ha babysitterre futja... jellegű hozzászólások nem érdekelnek, mivel nem ez a kérdés. Több mint 300 km van köztünk, a gyerektartás azért kevés, mert ki akart velem szúrni. Mivel fél éve váltunk el, emelést még 1,5 évig nem kérhetek. Jogilag mindennel tisztában vagyok, köszönöm. Van itt valaki aki aki érdemben hozzá tud szólni?
2021. nov. 24. 13:57
 14/24 A kérdező kommentje:
Újraolvastam a kezdő kérdésem, nem értem miért gondolják az sokan, hogy több pénzt akarok. ?? A kérdésemből egyértelműen lejön, hogy ez nem oldaná meg az alap problémát, ami az, hogy úgy érzem nem tudom felnevelni a két gyerekem, mert depressziós lettem, kimerültem, elég durva gondolataim vannak a jövőt illetően. Félek, hogy nagyobb kárt okozok a lelkükben azzal, ha nálam maradnak, mit azzal, hogy az apukájukhoz helyezik el őket.
2021. nov. 24. 14:11
 15/24 anonim ***** válasza:
62%

3 éve vagy velük egyedül és csak másfél éve valtatok el? Kicsit ellentmondasos.

Nem igazán értem, mi a kérdésed. A szülő harcol azért, hogy a gyerek hozzá kerüljön hacsak nem xarik rá a másik szülő. Tehát vagy te harcoltal a gyerekekért, vagy apuka xart rájuk. Első esetben igen aljas dolog lepasszolni őket, második esetben meg nem tudod lepasszolni őket.

Arról nem is beszélve, hogy akármilyen is az életük veled, te vagy nekik a biztos pont, ha eldobod őket, az életben nem fognak senkiben megbízni. Pont ezzel tenned tönkre őket.

Anyagilag nyilván megterhelő, de megpróbálhatnal az apjukkal beszélni, hogy ok,maradjon kevés a tartadij, de mi lenne, ha venne nekik ruhákat, cipőt, stb, ami épp kell.

2021. nov. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Utolsó! Különélés, elhúzódó válás? Nincs itt semmi ellentmondás. Egyébként köszönöm a hozzászólásod, vannak benne hasznos gondolatok.
2021. nov. 24. 14:24
 17/24 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem az anyagiak a gond, akkor tessék pszichológushoz vagy pszichiáterhez menni. A gyerekeknek azzal teszel jót.
2021. nov. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
88%
7. vagyok, ezek után is csak ismételni tudom magam, akkor is, ha le lettem pontozva. Kicseszésből kevés pénzt ad neked, tehát jobban érdekli, hogy veled elbánjon, mint hogy a gyerekei jó körülmények között nevelkedjenek. És ez nem is változott. Képes lennél ezek után rábízni őket?? Te lemondani is képes lennél róluk, ha ezzel jót tehetnél nekik. Csakhogy nem tennél. Az apjuk eddig is leszarta őket, ha odaköltöznének, csak útban lennének neki. Nem is fogja hagyni amúgy. Várd ki a másfél évet és kérj emelést.
2021. nov. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
4%

Nem, itt nincsennek így mi nem szabadulnánk meg a gyerekünktől hogy nekünk könnyebb legyen, mi ANYÁK vagyunk.


Ha az én anyám ilyen lenne felőlem 2 hetente kuncsoroghatna a láthatásért onnantól kezdve takarodhatna az életemből.


Tudod kérdező, mindenki annyi gyereket vállaljon amennyit egyedül is el tud látni.

2021. nov. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó te csak ne szólj bele , tehát te inkább megölted volna az anya méhben? Hát akkor a kérdező árnyékában se léphetsz!

Ö legalább megtartotta és nem ölte meg a magzatát!


Kérdező:

Nyugodtan add apának ha szereti a gyerekeit.

Vagy ha az apa nem akar adni a gyerekeire akkor:


Kérj a szüleitől akár segítséget vagyis abban hogy ruhákat cipőt játékot vegyenek nekik.


Nyugodj le, minden ki alakul

Hol laksz?

Hátha tudok segíteni!.én Hajdú Bihar megyében

2021. dec. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!