Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tanítottad meg a gyereked...

Hogy tanítottad meg a gyerekednek, hogy allergiás és van amit nem ehet? Mikortól fogta fel?

Figyelt kérdés
2021. dec. 17. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Úgy tanulta meg, hogy mégis megette, és rosszul lett tőle. Többé nem kellett kétszer mondani, hogy ne egye meg.
2021. dec. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Ameddig nem értette meg, addig oda figyeltem folyamatosan. Vagy az óvónő, vagy ahol éppen akinél volt. Később pedig magától is tudta, hogy mi az amit nem ehet.

Egyébként én mindenkire rászóltam, hogy ne kezdjék el sajnálni a gyereket, meg szánakozni felette, csak mert máshogy kell étkeznie.

Én mindig is kihangsúlyoztam, hogy enni jó dolog, nem azért esznek, mert kapnak cserébe valamit, hanem mert finom, és ezzel működünk. Annyi az egész, hogy nálunk nem lehet benne semmi féle tej. De ha a gyerekeim olyan sütire vagy ételre vágytak, akkor megpróbáltam elkészíteni a tejmentes változatát.

2021. dec. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

3,5 éves és neki elég erős volt, hogy mentő vitte el 3 èvesen.


Nem intolleranciája van, hanem allergiás valóban..

2021. dec. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Óvodás korban ez még nem elvárható. Mindenképpen szólni kell a nevelőknek, bárhova is kerül. Én azt mondanám, hogy felső tagozat, de az iskola meg a nevelők tudjanak akkor is róla. Nálunk külön foglalkoznak ezzel mármint, ha a szülőnek ilyen problémájú gyereke van, akkor külön beszélnek vele mit kap olyankor és kérik, hogy legyen nála. Az a baj a gyerekeknél nagy a csoportos nyomás, meg gyakran kipróbálnak új dolgokat. Sajnos nem feltétlen fog eszébe jutni a gyereknek, hogy jajj ebbe lehet olyan amire én allergiás vagyok, csak részt akar venni benne mint a többi. Én azt mondom, hogy ez középiskolástól már elvárható.
2021. dec. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Főleg, ha nincs erős tünete, mögötte tapasztalat.


Nálunk pöttyök, viszketés, ödéma, aluszékonysàg, majd hànyàs is a tünet.

Legközelebb lehet megfulladna.


Ő visszakérdez, ha olyasmit kap, hogy neki azt szabad? “Nem leszek pöttyös? Mert elvisz a mentő”

De nem bonyolult, halat-ràkot nem ehet.. abból is egy típust, többi óvatossàg, mert jellemzően keresztallergia, de eddig èrintkezve azokkal nem volt baj.

2021. dec. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel fiam 14 éves korában derült ki hogy gluténmentes diétát kell tartania ,megértette elsőre és gond nélkül tartja diétát.
2021. dec. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!