Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehetne türelemre...

Hogyan lehetne türelemre "nevelni" a gyereket?

Figyelt kérdés

1,5 éves a kislányom, és tudom, hogy ez élettani dolog, hogy nem valami türelmes, de azért van a családból összehasonlítási alap, és azt érzem, hogy a lányom türelmetlenebb a többi kortársánál. Pl nem tudunk mesét olvasni, mert nem bírja ki, hogy elolvassuk az adott oldalon azt a két mondatot, ami van, hanem lapozgat és a képeket nézegeti, sokkal gyorsabban, mint ahogyan amúgy mesét lehetne olvasni. Vagy a formabedobóval nem tud úgy igazán játszani, nem tanulja meg a formákat bedobni a megfelelő helyre, mert előbb veszi le a vödörke tetejét és dobálja be csak úgy a formákat, mint a lyukakon keresztül. Az unokatesója kb vele egykorú, őt meseolvasással altatják el és a formabedobóval is szívesen játszik, már majdnem minden formát simán bedob (a lányomnak csak a kör megy még igazán, a többivel nagyon nem is próbálkozik). Nem azért, hogy egymáshoz hasonlítsam őket és versenyeztessem, csak hát látom, hogy annyira nem irreálisak az elképzeléseim, mert más gyereknél meg működnek ezek a dolgok.


Ezek most csak példák, nyilván nem múlik rajta semmi, de pl tök jó lenne, ha az apja tudna neki mesét olvasni és úgy aludna el, vagy ha bármilyen játékot amiben van egy minimális kihívás, nem dobná félre az első kudarcélmény után. Így sosem lesz sikerélménye és nehezebben fog fejlődni, akár formabedobóról vagy kirakósról vagy akármiről legyen szó.


Szerintetek lehet ezen valahogy javítani, vagy ez személyiségvonás és nem tudunk vele nagyon semmit se kezdeni?


2021. dec. 25. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Mert màs a szemelyisège, mint az unokatestvèrènek, ennyire egyszerű :)
2021. dec. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Szia. Az én lányomnak sem lehetett olvasni 1,5 évesen, 2 hónap múlva ha fáradt volt, simán végigülte. Viszont altatni még mindig nem lehet vele, nem is értem, másoknak hogy megy. Amíg én olvasok, ő hiába hullafáradt, figyel, muszáj néznie, stb.
2021. dec. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%
soha ne hasonlítsd. nagyon eltérhet még ebben a korban, hogy melyik kisgyerek mit csinál. lehet, hogy ő másban jobb.
2021. dec. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

" de azért van a családból összehasonlítási alap"

" Nem azért, hogy egymáshoz hasonlítsam őket "

Egyik szavad üti a másikat. Ne hasonlítgasd. Minden gyerek más, egyedi, külön személyiség.

Az én fiam 2 éves múlt és nem tud "normálisan" formabedobózni, de nem is nagyon érdekli. Őt más köti le. "Másban jó"

2021. dec. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam is ilyen türelmetlen. Rettentően idegesített, de aztán el engedtem. Abban próbáltam támogatni amibe ő jobb. Pl ő nagyon mozgékony, szeret mindenhova fel mászni, a játszótéren játszani stb. Ami "lenyugtatta" az a rajzolás festegeté meg a matrica ragasztás. Most 2 éves és már néha nyugodtan lehet vele mesét olvasni, figyel mutogassa a képeket. Szerintem érdemes olyan könyvet venni amibe laponként tényleg csak egy két mondat van. Pl van egy állatkertes könyvünk amibe lyukak meg ki nyíló figurák vannak, azt nagyon szereti nézegetni én meg magyarázom neki mi van a könyvben, melyik állat mit csinál
2021. dec. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Fog fejlődni így is, nyugodj meg. Meg fogja találni a saját útját. Ami más, mint a másik gyereké. Ha megérik hozzá, akkor már unalmas lesz levenni a formabedobó tetejét és "rendesen" fog játszani vele. (De ez rossz kifejezés: minden játék rendes.)


Mesélni próbáltatok fejből, a saját napját? Akár lehet egy kismaci a szereplő, aki véletlenül pont ugyanazt csinálja, mint ő.

2021. dec. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
16 honapos a lanyom es ha este a sotetben meset akarok mondani vagy csak beszelni hozza felhuzza magat es forog ide-oda. El se tudom kepzelni hogy kesobb hogy egy meset vegighallgasson. Formabedobo szinten zenesz 😂 Leszedi a tetejet es ugy rakja bele a formakat. Mondjuk ez nekem sose jutott eszembe hogy hatrany lenne hiszen a vegeredmeny ugyanaz csak megkeruli a rendszert ergo nem szenved vele. Most hogy irtad holnap raszigszalagozom a tetejet hatha ugy megprobalja a formakat belerakni 😂
2021. dec. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 2,5 évesen beszélni kezdett. Addig semmit. Unokaöcsém énekel és helyesen mondatokban beszél, nagyjából szépen és idegennek is érthetően.

Egyik alma s a másik barack. Miért kellene a kettőt összehasonlítani. Én ugyanúgy örülök, hogy A már 3 és fél éves fiam most énekel. Ettől még az unokaöcsém csinálhatja ezt sokkal korábban. 😉

2021. dec. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem türelmetlenség ez egyáltalán. Egy másfél éves még kicsi a mese értéséhez, a beszélő felnőtt + a képek érdekesek neki. Mesélj neki inkább fejből, vagy ha könyvhöz ragaszkodsz, akkor alkalmazkodj a lányodhoz, és azt mondd, amit hallani szeretne, pl. hogy mi van a képen. Engedd el a mese felolvasását. A formabedobó is hülyeség, nem kell ilyen célzottan fejlesztő játékokat adni neki és elvárásokat támasztani. Figyeld meg inkább, hogy mi az, amivel magától szívesen elvan, és annak örülj. Bízd rá, hogy hogy használja a tárgyakat/játékokat, ne legyenek elvárásaid, mert egy leendő teljesítménykényszeres felnőttet nevelsz épp... És főleg ne hasonlítgasd az unokatesóhoz, vagy ha már feltétlenül muszáj, akkor arról is írj, arra is figyelj oda, mi az, amiben a te lányod "jobb".
2021. dec. 26. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!