Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden kétéves kisgyerek...

Minden kétéves kisgyerek ilyen izgága, hogy egy percig nem ül még a fenekén?

Figyelt kérdés

Már kikészülök tőle teljesen. Az egy dolog, hogy alapból egész nap jön-megy, nincs olyan, hogy leüljön egy helyben játszani, se egyedül, se velem. De az étkezések katasztrofálisak. Egyrészt nem akar enni, kb semmit. Reggel 7-kor ivott 2 deci tejitalt, 9 körül 2 falat kakaós csigát evett + 3 falat körte befőttet.

Utána kimentünk az udvarra játszani, úgy voltam vele, majd eszik ebédet. Ebédre kb 3-4 falat sajtszószos tésztát evett, aztán már csak megrágta és kiköpte.

Ráadásul nem hajlandó a saját székében enni, az ölembe ül és ott kell etetnem, mert ő nem eszik egyedül. Közben keze-lába jár, ugrál, hintazik, rugdal, matat a kezével, én meg ettől total feszült leszek, mert én se tudok enni és öt se tudom megetetni.

Beraktam végül a kiságyba, vagy alszik vagy nem, de már eldurrant az agyam, jól leszidtam hogy nem képes megülni a fenekén és enni és engem se hagy.

Most a konyhában ülök, totál kivagyok es azon gondolkodom, hogy csináljam másképp, mert ez neki sem jó és nekem sem.

Minden kisgyerek ilyen, hogy sose áll meg a keze-lába???

Minden napunk szinte ilyen ☹️


2022. febr. 4. 12:53
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
19%

Nem.

Voltatok valami vizsgálaton, elég hiperaktívnak tünik.

Védőnő mit mond?

2022. febr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Védőnő annyit mond, hogy majd kinövi.
2022. febr. 4. 13:00
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém meg pont az ellentetje, az a bajom. Egész nap ülne, fetrengene. Leül és egyhelyben marad simán 1 órát. Játszótéren csak hintázni hajlandó. Legalább 1 órán át eszik. Alig lehet rávenni a mozgásra.
2022. febr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
78%

Én csak a kérdésre tudok válaszolni érdemben: az én 2 évesem nem ilyen. Van, hogy jön megy, rohangál, de le is lehet állítani. Én már 9 hónapos korától hagytam hogy kézzel egye a mi kajánkat. 1 éves kora óta nem hagyja hogy etessem. Ezen kívül a kezdetektől változatos kajákkal kínáltuk. Olyannal, ami nincs tele gyorsan felszívódó szénhidrátokkal. Főleg reggelire. De persze nem tudom, hogy utána rajtam múlt e, hogy így is maradt...


Ajánlom figyelmedbe a Kapcsolódó nevelés eszközeit, nézz utána!

2022. febr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Szénhidrátot szinte nem is eszik, kenyeret, péksüteményeket minimális mennyiségben fogyaszt. Viszont gyümölcsöt, zöldséget, husit elég változatosan evett - kb 1 hónappal ezelőttig.

A mozgékonyság viszont amióta helyvaltoztatasra képes, azóta jellemző rá, mindig huz-von engem is magával. Ha feladatot akarok neki adni, pl gyűjtsd össze a piros legot, akkor egyet kivesz, és ennyi, megy tovább, mással foglalkozni.

2022. febr. 4. 13:10
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez…



És éjjel 7-8-szor kel is mellé..


A szája pedig be nem áll.. mindent kommentál..


A nagy meg csatlakozik..



De inkább ez 100-szor, mint a lassan indulgató dackorszak


Brrrr

2022. febr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
90%

"Szénhidrátot szinte nem is eszik"


De reggelire kakaóscsiga, meg befőtt, ebédre meg sajtostészta.


Akkor ez szerinted mi? :)


Nem bántani akarlak, mert én aztán végképp nem vagyok az egészséges étkezés mintája, de ha az a gyanú merül fel, hogy a szénhidrát meg a cukor a ludas, akkor ezek a pár falat itt-ott dolgok is nagyon sokat jelentenek, tényleg érdemes lehet végiggondolni, mi mindent esztek.

2022. febr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
68%
Nem szoktam népszerű lenni a véleményemmel, de rutin kérdése. Ha valaki cukros befőttet és kakaóscsigát eszik tízóraira, az nem lesz éhes ebédre. Ahogy ha nem szabsz határokat az étkezésben, normális viselkedésben, akkor ez szép fokozatosan, de durván el fog fajulni. Tudom, hogy 2 éves, és tudom, hogy cuki, meg hát mégiscsak picike, de rá kell szólni és el kell tőle várni a normális viselkedést. Erre is rá lehet nevelni egy gyereket, meg arra is, hogy majd kergeted a lakásban a lekváros kenyérrel, mert csak azt hajlandó megenni és csak játék közben a gyerekszoba szőnyegen és hát szegényke nehogy éhen haljon. Így is lehet, hetente olvasni itt is ilyen eseteket, de persze, a gyerek más, tök más, nem a szülő hozzáállása...
2022. febr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Kakaóscsigát kb 2hetente eszik, pár falatot. Olyan nincs, hogy egy egészet megegyen, felet sem, kb 4-5 falat a max. Napi szinten max fél tenyérnyi kenyeret eszik, de inkább annyit sem. Kiflit egyáltalán nem eszik. Inkább zabpelyhet szokott kapni, a tojásrántottát szereti, de kenyér nélkül eszi azt is, vagy virslit, felvágottat pl paradicsommal, uborkával. Vagy babacsintát.

A tésztás ételeket mostanában próbálom adni neki, durumpennét kapott, ha jól tudom, az lassú felszívódású. Ezekből is csak 3-4 falatot tudok megetetni vele.

Viszont az tény, hogy gyümölcsöket sokat eszik, mert mindig van itthon és szereti, én meg örülök, hogy eszik valamit. Most a kivi, mandarin, a barackbefőtt és a körtebefőtt fogy. A befőttek natúrbefőttek, én tettem el őket, nincs bennük hozzáadott cukor, érett gyümölcsből készültek. Viszont gyümölcscukor van bennük, ez tény.

Sok főzelékes, szószos ételt kap, vagyis kapott eddig, de most már az sem kell neki. Pl a spenótot, cukkinit szereti. A leveseket is, de főleg a leves levét eszi, meg a zöldségeket belőle.

7-es, mit javasolsz, mit próbáljak változtatni az étkezésén?

2022. febr. 4. 13:33
 10/30 A kérdező kommentje:
8-as, nem kap lekváros kenyeret, mert meg sem enné, és nem kergetem a kajával. Ha rászólok, hogy üljön nyugton, akkor látom rajta, hogy megpróbálja, mert abbahagyja a mozgást, kb 10-15 másodpercre. Utána újrakezdi, ugyanúgy. Szerinted ilyen esetben mi lenne a megoldás?
2022. febr. 4. 13:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!