Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pozitiv, vagy negativ lenne...

Pozitiv, vagy negativ lenne szamodra, ha a 3 ev körüli gyereked, a nagy sirasban inkabb a babysitterhez akar menni, mint hozzad?

Figyelt kérdés
velem ma törtent ez meg, es kicsit felek, hogy el akarnak majd küldeni, ha sok ilyen van. Probaltam neki mondani, hogy menj a mamahoz, addig en hozok neked inni, de csak sirt, hogy velem akar maradni. Anyuka mondta, hogy semmi gond, de lattam, hogy rosszul esik neki - megertem, persze, hogy rosszul esik. Nekem mindig is nagyon fontos volt, hogy megmaradjanak a szerepek, en a babysitter vagyok, van anyukaja ennek a kislanynak, aki akkor is itt lesz, amikor ram mar nincs szüksege. Ugyanakkor, azt hiszem, akarmilyen rosszul is esne, örülnek neki, hogy a kislanyom olyannal van egesz nap, akit szeret. Mit tehetnek? En vagyok vele egesz nap, sokszor nalam is alszik.
2010. szept. 12. 13:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez miatt nem fognak elkuldeni,azt jelenti jól végzed a dolgod.Esetleg anyukának kéne kicsit saját maga felől elgondolkodnia,mindent jól csinál e.Nem hiszem hogy téges elkuldenének és felvennének egy uj idegen baby sittert,az a gyereknek sem tenne jót,meg hát ott a kockázat hogy az ujjal mennyire lenne el.
2010. szept. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, en is abban remenykedem, hogy az eszervek vezerlik, hogy ha ö nincs gyakorlatilag semmit a gyerekkel (nem itelem el, de ez teny, reggel 9-töl velem van a kicsi es este mar mindig alszik, amikor megjön), akkor olyan legyen, akiben megbizik es szeret. Csak, hat az anyasag - gondolom en - nem mindig eszervek alapjan müködik. Felek, nehogy azt gondolja, hogy ellene nevelem (soha nem tennek ilyet).
2010. szept. 12. 13:27
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha őszintén a kérdésedre akarok válaszolni, akkor szerintem sírógörcsöt kapnék, hogy egy csődtömeg vagyok anyaként....


Nagyon nehéz helyzet.Megértelek és elhiszem, hogy jó babysitter vagy és nagyon jó, hogy így szeret a gyerek, ez a fontos...csak sajnos nagyon is benne van a pakliban, hogy anyucit elkapja a féltékenység és rajtad vezeti le a saját mulasztását.Nem biztos, hogy józanul belátja, hogy az ő hibája, hogy hozzád megy inkább a kislánya.

Ezt csak azért írom, mert nem tudni mit vált ki belőle egy ilyen szituáció.Ha normálisan végigondolja a dolgokat, belátja hogy az ő hibája és változtat.

Ha viszont "elborul az agya"(bocsi hogy így fogalmazok) akkor lehet neked lesz hátrányod belőle, és ha így lenne, akkor csak később jön majd rá milyen fontos a munkád....

Nem akarlak elkeseríteni, tényleg nem, nagyon nehéz ez a helyzet,csak igyekeztem őszintén leírni az eshetőségeket.

Nekem jövő hónapban fog megszületni az első gyerekem, és nem tudok elképzelni egy ilyen szituációt...de persze mindenki máshogy éli az életét, aminek megvannak a következményei.

Bocsi hogy kicsit hosszan írtam...

Nagyon remélem minden rendben lesz, és nem rajtad vezeti majd le az anyuka az esetleges elkeseredettségét!!!Tényleg szorítok!

2010. szept. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszodat, örülök, hogy igy kifejtetted :) sajnos nekem is ezek az eshetösegek vannak a fejemben, es hiaba tudom, hogy maganak okozta az egeszet, engem ez nem boldogit. 7 honapja vagyok vele, ez volt e elsö ennyire sarkallatos dolog. De eddig anyuka mindig mondta (velük elek), hogy milyen jo, mert az elözö lany a szabadnapjan soha nem jatszott a kislannyal, meg hozza sem szolt, es ez neki milyen fontos, hogy en akkor sem hajtom el, de lattam, hogy ez most nagyon sziven ütötte. Ebed utan is feljött, hogy elköszönjöna kislanytol (soha nem szokott) es mondta neki, hogy jövö heten elviszi valahova (soha nem szokta).
2010. szept. 12. 14:42
 5/13 anonim ***** válasza:

második vagyok.

külföldön dolgozol gondolom ugye?Az mondjuk nem hangzik rosszul, hogy közös programot szeretne ezek után a kislányával.Remélhetőleg nem lesz belőle hátrányod.És ha az anyuka látja, hogy maximálisan támogatod a közös programjaikat akkor meg még jobban meg fog szeretni:)

Nem tudom milyen a viszony, hogy vagytok, de ha látod, hogy az anyuka nyit a közös programok felé, akkor esetleg utána nézhetsz olyan programoknak, amik majd lesznek, amik a kisányt érdekelnék, és finoman tehetsz rá utalást esetleg az anyukának, hogy biztos örülne a kislánya, ha elmennének ketten.Persze nem a kislány előtt, így az anyuka tud úgy tervezni, hogy legyen szabad ideje, és látja, hogy neked is fontos, hogy jó legyen a kapcsolatuk.Persze ez csak egy tipp az ismeretből, szóval te tudod milyen a viszonyotok, vigyázz, nehogy tolakodásnak vegye....ez csak úgy eszembe jutott, azért írtam le:)sok sikert mindenhez!!!:)

2010. szept. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy pl biztosan tudom, hogy nem fogja elvinni sehova a kislanyt, mar annyiszor igerte neki, de egyszerüen nem tudta megoldani. Olyan mar volt, hogy pl mondta neki, hogy mennek majd uszodaba, amiböl vegül az lett, hogy ö elvitt minket, kirakott minket, majd ertünk jött. Es tenyleg nincs ideje az anyukanak, nem fodraszhoz jar, meg ilyenek, allandoan dolgozik. De en ugy gondolom, hogy ez valasztas kerdese. Mi a fontosabb: x euro bevetel, vagy egy, a kislannyal töltött delutan? Teljesen normalisnak tartom a kislany reakciojat, kezd rajönni, hogy ez igy nem normalis, es bantani akarja az anyukajat. Latja, hogy mindenkivel papa-mama van a jatszon, a parkban, akarhol, neki meg mindig "csak" en vagyok.

Köszönöm a segitseget, meg a tamogatast :)

(igen, külföldön vagyok :) )

2010. szept. 12. 21:52
 7/13 anonim ***** válasza:

Még csak annyit, hogy nem tudom láttad-e, de ha nem akkor nézd meg ezt a filmet, ha van időd:Egy bébiszitter naplója (The Nanny Diaries)Elég hasonló szitu...

És szerintem az a baj ezzel az egész helyzettel, hogy előbb-utóbb borulni fog a bili...és teljesen igazad van, hogy választás kérdése a dolog.Itthon is van sok olyan nő, aki a fizetésének a 80%-át magánovira vagy babysitterre költi, amit mondjuk én nem értek, mert szerintem az a fennmaradó plusz pénz nem ér annyit, mint a saját gyerekem társasága.És ezzel most nem ellened beszélek, én is voltam babysitter, csak nagyon remélem és kívánom, hogy nem rajtad töltse ki a bajait.Remélhetőleg ráeszmél időben, hogy több időt kéne töltenie a kislányával, és ki tudjátok majd alakítani a megfelelő egyensúlyt:)

2010. szept. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
én szintén voltam babysitter külföldön (ott anyuka pár hónapig dolgozott utána meg felmondott és új munkahelyet keresett kb fél évig, úgy h közben otthon volt, ettől függetlenül én vigyáztam akkor is a kisgyerekre) és nálam is volt ilyen szituáció, anyuka engem nagyon szeretett ( a mai napig tartjuk a kapcsolatot enne már kb 8 éve) és eszébe nem jutott, hogy váltson ilyen miatt. Szerintem neked sem kell ettől tartanod. Ha ő nem számolt volna ilyen következményekkel (mert biztos mielőtt babysittert alkalmaz megfordul ez is a fejében) akkor ő maga maradt volna otthon a picivel. Szreintem is anyuk, lehet az első percben amikor ezt látta akkor elfogta esetleg féltékenység, de ha belegondolt később örül neki, hogy te vagy a kislánya mellett:-)
2010. szept. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Végigolvastam, érdekes szituáció. Anyuka ha tényleg ennyire elfoglalt, akkor szerintem alapvetően örül, hogy a gyereke valaki olyannal van, akit ennyire szeret. Valószinűleg számolt ezzel, amikor munkát választott, és amikor ott lakó babysittert vett fel. Ezzel a saját lelkiismeretfurdalását (is) nyugatja. Igy szerintem az állásod nincs veszélyben. Az, hogy a saját lelkiismeretfurdalását hogy oldja meg, már egy másik kérdés. Én örülök, amikor egy húzós végigdolgozott nap után látom, hogy a kisfiam boldogan vonszolja végig a szobán a nagyikat (velük van, én dolgozom), nagyon lelkesen üdvözöl engem is, de szeret velük lenni. Nekem ez jó, mert látom rajta, hogy kiegyensúlyozott. Én azért nem ennyit és nem igy dolgozom, ez az a tipus, hogy de minek akkor gyerek?...
2010. szept. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szegény kislány.Ha szorult egy kis ész/jóérzés/anyai ösztön az anyukába,akkor ezt az esetet egy figyelmeztetésnek tekinti,és nem tolja el végleg a kapcsolatát a lányával...első voltam.
2010. szept. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!