Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor alakul ki a gyerekeknél...

Mikor alakul ki a gyerekeknél az éntudat? Honnan tudom, hogy kialakult e már? Többi lent

Figyelt kérdés

Az én gyerekem nyáron lesz 3 éves. Ha kérdezem, pl, hogy kié ez a pohár, akkor mondja, hogy az enyém (közben mutat is magára). Ha tükör előtt áll, kérdezem hol az orrod, akkor magán mutatja, nem a tükörképén. De pl a beszédében még mindig E/2 személyben beszél magáról és E/1 személyben beszél rólunk. (ahogy tőlünk hallja)

Vagy sokszor nem azt mondja, hogy én, hanem a nevét, vagy azt, hogy a baba.


2022. ápr. 12. 10:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen :) egyébként az alapján amit írsz szerintem ez nagyon is benne van a normális nyelvfejlodesben. ;)
2022. ápr. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Hány gyereket csak bedobnak a tv elé,

aztán tök jól beszél."


A tv sok szempontból nem éppen előnyös a fejlődésre nézve óvodás korban, és totyogó korban.

A tv nem segíti a beszédfejlődést, az élő beszéd az alapja a beszédérésnek. Egyfelől érzelmi okokból, ami döntő jelentőségű (tehát ha nem csak a feje felett beszélnek a gyereknek, hanem őhozzá is gyakran), másfelől a hallott ÉLŐ beszéd (nem a tv-ből/rádióból hallott, hanem az élő beszéd) az, amit a kicsi gyermek a hangszálaiban érez rezegni akkor is, amikor csupán hallgatja az ÉLŐ beszédet.


Egyébként dr Vekerdy Tamás gyermekpszichológus ki is fejti ezt, tíz perces részlet:


https://www.youtube.com/watch?v=Pq6Z5e_25DQ

2022. ápr. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

363/2012. (XII. 17.) Korm. rendelet

az Óvodai nevelés országos alapprogramjáról:


"V. AZ ÓVODAI ÉLET TEVÉKENYSÉGI FORMÁI ÉS AZ ÓVODAPEDAGÓGUS FELADATAI

Játék

1. A játék a kisgyermekkor legfontosabb és legfejlesztőbb tevékenysége, s így az óvodai nevelés leghatékonyabb eszköze.

[...]

A játék folyamatában az óvodapedagógus [...] együttjátszásával, támogató, serkentő, ösztönző magatartásával,


INDIREKT reakcióival éri el."


[link]


I N D I R E K T módszer: nem oktatási módszer, más szóval NEM iskolai módszer, azaz NEM direkt tanítási módszer!

2022. ápr. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kedves 12 én senkinek sem javasoltam hogy dobja be a tv elé a gyereket.

Pontosan azt akartam vele érzékeltetni, hogy a gyerekek indirekt módon, egészséges, ingergazdag családi környezetben nem szorulnak arra hogy "fejlesszék" "tanítsák " őket.

2022. ápr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!